• Nauka Polska w 100-lecie niepodległości

          • FUNDACJA EUREKA IM. PROF. JERZEGO STELMACHA – wykład dla młodzieży “ Nauka Polska w 100 – lecie niepodległości”.

                        Grupa uczniów z klasy I L wraz z wychowawcą w dniu 10 listopada 2018r. uczestniczyła w wykładzie prof. dr hab. Mariusza Dąbrowskiego. Tematem wykładu były osiągnięcia nauki polskiej w latach 1918 – 2018. Pan Profesor przybliżył nam postaci najwybitniejszych polskich uczonych okresu II Rzeczypospolitej (m.in. Stefan Banach, Stanisław Ulam) oraz współczesnych, w tym także związanych z Pomorzem Zachodnim (m.in. Aleksander Wolszczan, Jerzy Ciosłowski). Po wykładzie zwiedzaliśmy interaktywną wystawę “Eureka Główna”. Była to dla nas fajna lekcja i super zabawa…

            Edyta Mazur

          • Akademia

          • Dnia 9 listopada o godz. 12.00 odbędzie się akademia

            z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

            W tym dniu obowiązuje strój galowy.

          • Miejski Konkurs Plastyczny

          • Dnia 22maja 2018 roku rozstrzygnięty został Miejski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Codziennie Polskę TworzyMy”. Celem konkursu było m.in. ukazanie obrazu niepodległości przez pryzmat młodych mieszkańców, dla których Szczecin jest centrum życia, gdzie realizują swoją przyszłość, wolność, niezależność, marzenia i inspiracje na dalsze życie.
            Na konkurs zorganizowany z okazji 100-lecia obchodów Święta Niepodległości Polski, wpłynęło 330 prac z 46 placówek. W grupie klas ponadpodstawowych, gdzie tematem było hasło:
            „Pomagam innym, czyli wolontariat na co dzień”, pierwsze miejsce zajęła Julia Trojanowska z klasy I G.
            Wernisaż konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się  19 czerwca 2018r. w holu Urzędu Miasta Szczecin
            Ewa Macijewicz
          • Koncert - Filharmonia

          • Klasa 1R uczestniczyła w próbie generalnej orkiestry symfonicznej Filharmonii Szczecin. Byliśmy pod wielkim wrażeniem wspaniałej atmosfery, kultury osób będących na próbie generalnej oraz koncertu. Z ogromnym podziwem i uwagą śledziliśmy muzyków i dyrygenta. To było wspaniałe! Nie sądziliśmy, że muzyka poważna wywrze na nas takie wrażenie.

            Klasa 1 R

            wych. Lidia Pszkit


             

             

            Koncert - próba generalna 05.10.2018

            Filharmonia Szczecin

             

            Pianoforte 2018/2019

            Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie -
            dyrygent Mikhail Agrest,
            Mihkel Poll - fortepian

             

            Artur Lemba - Koncert fortepianowy nr 1 G-dur op. 2

            Karol Szymanowski - Symfonia nr 2 B-dur op.19

             

          • Podchody

          • PODCHODY NA TERENIE PUSZCZY WKRZAŃSKIEJ

             

            W sobotę 6 października 2018r. grupa uczniów z klasy I L i IV R wraz z opiekunami rozpoczęła zabawą w podchody nowy sezon Szkolnego Koła Turystycznego. Spotkaliśmy się przy kompleksie basenowo – rekreacyjnym Arkonka, podzieliliśmy na dwie grupy i się zaczęło… Grupa „uciekająca” zostawiała ślady, strzałki i wymyślała ciekawe zadania a grupa „ścigająca” świetnie bawiła się rozwiązując te zadania, sprawdzając swoją sprawność fizyczną, talenty muzyczne i taneczne oraz matematyczne. Zabawa zakończyła się na Polanie Sportowej przy ognisku.

            Edyta Mazur

            Monika Derech - Zawistowska

          • Retro Szczecin Fanklub

          • Miłośnicy pięknego i ciągle tajemniczego Szczecina byli uczestnikami spotkania
            z cyklu " Szczecin. Retrospekcje", które odbyło się w sali literackiej Zamku Książąt Pomorskich 05 października 2018.

            Temat spotkania: O szubienicach, kamieniach pokutnych, płonących stosach
            i ... muszli, czyli o winie i karze

            Spotkaniu, prowadzonym przez p. Małgorzatę Duda towarzyszyła autorska prezentacja multimedialna. W trakcie wirtualnej podróży po dawnym Szczecinie dowiedzieliśmy się, gdzie niegdyś płonęły stosy i w jakich miejscach stały szubienice. Odwiedziliśmy również tajemniczą Czarną Jolkę i posłuchaliśmy, jak niegdyś karano nieposłuszne dzieci. Zajrzeliśmy też poza granice Szczecina, aby obejrzeć największy w Europie kamień pokutny. Poznaliśmy także historię pewnego koszalinianina, powiązaną w niezwykły sposób z muszlą.

            Lidia Pszkit

          • Retro Szczecin Fanklub

          • Czy częste mycie skracało życie? Higiena i wodolecznictwo na Pomorzu w XIX i XX w.

             

            02 października klasa 1R wzięła udział w spotkaniu z serii "Gawędy historyczne". prowadzone przez panią dr Monikę Ogiewa - Sejnota


            Mieliśmy okazję zdobyć informacje dotyczące codziennej egzystencji na Pomorzu Zachodnim podczas ostatnich 200 lat dotyczących m.in. zaleceń dawnych higienistów i ekspertów wodolecznictwa, którzy doradzali ówczesnym obywatelom, jak zachować zdrowie i dobrą kondycję.

            Lidia Pszkit

          • Zabawa w Tarzanii

          • 04.10.2018r. klasa IV E wybrała się w ramach nagrody za zdobycie I miejsca w Akademii Ludzi Aktywnych do parku linowego Tarzania.

             

            Na wstępie dostaliśmy fajne uprzęże zaopatrzone w karabińczyki i bardzo „twarzowe kaski”.  Nasza przygoda rozpoczęła się od  instruktażu na ziemi. Wszystko po to by zabawa była bezpieczna. Każdy z nas wybrał dla siebie odpowiednią trasę, niektórzy zaczynali od najłatwiejszej, by stopniowo zwiększać poziom trudności. Inni od razu skierowali się do miejsc najwyższych i najtrudniejszych do przejścia. Okazało się, że część z nas była w parku linowym po raz pierwszy, wiec adrenalina buzowała. Pokonywaliśmy przeszkody z ogromnym zaangażowaniem, niekiedy z łatwością, a innym razem z niekłamanym strachem. Było super, chociaż teraz niektórych z nas bolą wszystkie  mięśnie – nawet te o których istnieniu nie wiedzieliśmy. Namówcie swoich wychowawców, żeby poszli z Wami do Tarzanii – naprawdę warto. Park jest otwarty do końca października.

        • WIZYTA W KSIĄŻNICY POMORSKIEJ
          • WIZYTA W KSIĄŻNICY POMORSKIEJ

          • W środę 19 września 2018 r. uczniowie klasy III G odwiedzili Książnicę Pomorską.

            Oprowadzani przez kustosza poznali historię największej biblioteki na Pomorzu Zachodnim i zwiedzili wszystkie jej agendy, a także zapoznali się z informacjami na temat zgromadzonych zbiorów oraz możliwościami i warunkami ich udostępniania. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziła jednak Czytelnia Pomorzoznawcza i jej zabytkowy księgozbiór, obejmujący piśmiennictwo pomorskie od XIX wieku.

            Uczniowie spróbowali również swoich sił w wypełnianiu rewersu, co, jak się okazało, nie było rzeczą łatwą i tylko nieliczni poradzili sobie z tym zadaniem. Na zakończenie wycieczki uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli wystawę prac Edwarda Dwurnika zatutyłowaną „Księgozbiór Dwurnika”.

    • Kontakty

      • Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego
      • (+48) 91-448-90-03
      • ul. Gen. J. Sowińskiego 1 70-236 Szczecin sekretariat@te.szczecin.pl Poland
      • www.te.szczecin.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych