• Graficzny nocny maraton filmowy

• W nocy z 27 na 28 października uczniowie klas graficznych mieli okazję uczestniczyć w maratonie filmowym odbywającym się w hali sportowej. Seanse poszczególnych części filmu przerywane były zabawami i grami zespołowymi. Tradycyjnie już, odtańczyliśmy belgijkę. Udało nam się też śpiewać, realizować różne wyzwania a także uruchomić zmysł inżynierski konstruując budowle z własnych ciał oraz rozwiązując supły z rąk. To była zdecydowanie udana noc, która - mamy nadzieję - wejdzie już do stałego kalendarza wydarzeń szkolnych.

• Pierwszy Rajd rowerowo - pieszy- Nordic Walking

• Dnia 28.10.2023r. odbył się Pierwszy Rajd rowerowo - pieszy- Nordic Walking. Po pokonaniu 7 kilometrowej trasy Nordic Walking pod opieką Pani Profesor Beaty Cesarskiej oraz trasy rowerowej 10 km z opiekunami: Panią Profesor Anią Motyk - Kędzierską, P. Profesor Renatą Michalską, Anną Rudnik i Dagmarą Wysocką czekał już na nas ciepły posiłek. Przygotowali go  uczniowie klas 2 GL, 1Gb, 1La, 1Hrk  oraz ich rodzice. Dopisała nie tylko pogoda, ale również sportowy akcent imprezy w wykonaniu uczniów, którzy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami.

Dziękujemy i pozdrawiamy

• Licealiada 2023/2024

• W dniach 18-19 oraz 23 października 2023 r. odbyły się rozgrywki międzyszkolne w piłce nożnej: Licealiada 2023/2024. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wspaniałą formę podczas pierwszego meczu u gospodarzy z ZS 2 w Dąbiu wygrywając 5:3. Kolejne mecze odbyły się również w Dąbiu na tej samej murawie - z LO 18 i ZS3. Tym razem szczęście dopisało tylko w jednym meczu z ZS3 wygraliśmy z  wynikiem 4:2 natomiast przegraliśmy z LO18 z wynikiem 5:3. Decydujący mecz o wyjście z grupy zapowiadał się bardzo obiecująco z LO9 na boisku w ZS 4, lecz niestety przegraliśmy z wynikiem 5:0.

Wszyscy zawodnicy drużyny Technikum Ekonomicznego pod dowództwem kapitana Gracjana Cytlocha z 4L spisali się na medal dając z siebie 100%. Wyborowym strzelcem okazał się Oliwier Lisiński z 4L oraz Marcel Małecki z 3EH. Na wyróżnienie zasługuje bramkarz Szymon Bloch z 2 L, który obronił spektakularnie kilka mocnych bramek.

Gratulujemy !!!

• CodeWeek 2023

• W dniu 19 października w naszej szkole odbyła się zakodowana gra terenowa w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2023. Dwuosobowe zespoły reprezentujące swoje klasy musiały zmierzyć się z grami logicznymi. Wyzwanie nie było łatwe, ale wszystkie drużyny dały z siebie wszystko (brawo!).

Mimo zaciętej i uczciwej rywalizacji trzeba było wyłonić zwycięzców. Na podium stanęły trzy zespoły:

miejsce pierwsze ex aequo: klasa 5Gp oraz 1Ga

miejsce drugie: klasa 5Lp

Daty i godziny rozdania nagród szukajcie niebawem w ogłoszeniach na Librusie. Tymczasem w galerii do obejrzenia skrót wydarzenia.

Serdecznie gratulujemy!

• Ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz Dzień Edukacji Narodowej

• Ślubowanie uczniów klas pierwszych to jedno z ważniejszych wydarzeń w roku szkolnym. Społeczność szkolna przyjmuje do swego grona młodszych kolegów i koleżanki:-) Od dziś są pełnoprawnymi uczniami. Cieszymy się, że wybrali Naszą szkołę.

13 października świętowaliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie Szkoły wybrali swoich faworytów.

Pani Profesor Milena Podoluk otrzymała tytuł nauczyciela anioła.

Pan Profesor Marek Wyrąbkiewicz otrzymał tytuł nauczyciela służbisty.

Natomiast Pan Profesor Piotr Majcherek otrzymał 3 tytuły: nauczyciela aktywisty, sceptyka i luzaka.

Gratulujemy nagrodzonym nauczycielom.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, abyście zawsze byli źródłem mądrości i inspiracji dla swoich uczniów. Wasza praca ma ogromne znaczenie, dziękujemy za wasz trud i poświęcenie.

• 2L na wodzie

• Pod koniec września nasza szkoła ponownie ruszyła na podbój nowych mil morskich. Uczniowie klasy 2L, wspólnie z kapitanatem Centrum Żeglarskiego, podróżowali szlakiem w kierunku niemieckiego portu Ückermünde. Uczestnicy rejsu mieli sporo szczęścia, bo wróciły ciepłe noce i rejs mimo małej ilości wiatru minął przyjemnie. Przez cały okres rejsu uczniowie wspólnie przyrządzali posiłki, odbywali wachty i podziwiali nabrzeża różnych portów. Rejs zakończył się pomyślnie w Szczecin - Dąbiu.

• Turniej Integracyjny klas pierwszych

• Dnia 27.09 obył się Turniej Integracyjny klas pierwszych.
            Młodzież z dużym zaangażowaniem włączyła się w sportową rywalizację⛹🤾🤼
            Klasyfikacja końcowa:
            🥇miejsce klasa 1La
            🥈miejsce klasa 1E
            🥉miejsce klasa 1R
            Gratulujemy !!!
            Ze sportowym pozdrowieniem nauczycielki wf 😊

• SPOTKANIE Z WOJSKIEM OBRONY TERYTORIALNEJ

• Dnia 29 września br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej Bartłomiejem Kowalskim. Wizyta miała na celu zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy wojska, ich głównymi zadaniami. Uczniowie zapoznali się również  z  warunkami  jakie należy spełnić ubiegając się o pracę w wojsku. Nasz gość dzielił się z uczniami swoim doświadczeniem i osobistymi refleksjami na temat służb mundurowych. Uzyskaliśmy informację o możliwość odbycia darmowych szkoleń np. prawa jazdy kategorii C, C+,E D, uprawnień operatora sprzętu ciężkiego, nurka czy skoczka spadochronowego.