• Zbiórka dla powodzian

• Zachęcamy całą społeczność naszego technikum do przyłączenia się do akcji pomocy osobom, które ucierpiały w wyniku powodzi na południu kraju. Nie bądźmy obojętni, działajmy! Niezbędne informacje znajdziecie na plakacie.

• Tydzień Języków Obcych

• Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach z okazji Tygodnia Języków Obcych. Szczegóły na plakatach i u nauczycieli języków obcych.

• Lekcja logistyki na Terminalu Promowym w Świnoujściu 17.09.2024

• Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie klasy 5L mieli okazję zdobywać wiedzę w praktycznymśrodowisku, poznając funkcjonowanie terminalu promowego oraz jego znaczenie w transporcie morskim.Podczas wizyty młodzież miała możliwość zapoznania się z procesami załadunku pojazdów na promtowarowo-pasażerki. Uczniowie zostali również oprowadzeni po promie „Polonia”, co pozwoliło imbliżej poznać specyfikę jego funkcjonowania.

• Ostatni rejs jachtem w 2024 roku

• W dniu 10.09.2024 r. uczniowie naszej Szkoły zakończyli letni sezon żeglarski rejsem na jachcie po wodach małego i dużego Dąbskiego. Aura pogodowa sprzyjała sprawdzeniu wszystkich umiejętności żeglarskich naszych starych Żeglarzy. Udało się również dotrzeć na zatopiony w 1945 roku przez radzieckie lotnictwo betonowiec Ulrich Finsterwalder, jeden z niewielu betonowych statków o długości 90 m przewożący benzynę syntetyczną w Policach do Świnoujścia. Powojenne plany stworzenia basen kąpielowego ze względów technicznych zostały wstrzymane i betonowiec odtransportowano z powrotem do Inoujscia

Kolejna wyprawa w nowym sezonie obierze cel na wyspę Paula Robiena na jeziorze Dąbie.

• 3GL w Edukatorium Fabryki Wody

• W dniu 12.09.2024 r. uczniowie klasy 3 GL naszej Szkoły odwiedzili Edukatorium w Fabryce Wody naszego miasta Szczecin. Podróż po zakątkach galaktyki, planet i akwenów morskich pozostawiła po sobie ogromne wrażenia, szereg pytań, nowości i zagadek dotyczących naszej egzystencji w kosmosie. Począwszy od prawa Archimedesa, doświadczeń z grawitacją, światem fauny i flory, zabawami wodnymi i siłą odśrodkową mogliśmy odczuć wszystkimi zmysłami naszego ciała dużą ilość zjawisk zachodzących w przyrodzie. Po 3 godzinnej edukacji w formie zabawy pod opieką wykwalifikowanej kadry przewodników Edukatorium klasa odpoczęła w basenach , zapadniach i innych atrakcjach fabryki wody. Godne polecenia.

• Nietypowe Targi w Barzkowicach

• W piątek klasa 2Gb i 2Lb zmierzyły się z nie lada wyzwaniem - poznawały charakterystykę pracy grafików i logistyków w branży rolniczej w naszym województwie na XXXVI Barzkowickich Targach Rolnych. W końcu nigdy nie wiadomo jaki klient trafi im się w przyszłości :)

• Targ podręczników

• Już w ten piątek - 13 września - w godzinach 10:35 - 10:55 zapraszamy na targ podręczników, który odbędzie się przy bibliotece szkolnej. Będzie to okazja do sprzedaży innym uczniom nieprzydatnych już książek oraz do znalezienia dla siebie brakujących podręczników.

Zachęcamy do udziału!

• Spacer po Szczecinie

• W piątek 6 września 2024 roku klasy pierwsze odbyły spacer ulicami Szczecina. Uczniowie wraz z
            opiekunami wyruszyli spod szkoły i udali się na Jasne Błonia. Uczestnicy obejrzeli zabytkowy gmach
            Sądu przy ul. Kaszubskiej, Bramę Portową, kompleks budynków Poczty Polskiej, byłego banku. Od
            placu Żołnierza przeszli przez jedną z najpiękniejszych ulic miasta – Aleję Fontann.
            Na Jasnych Błoniach odbyły się warsztaty plenerowe, podczas których młodzież malowała kamienie,
            propagując swoją szkołę: Technikum Ekonomiczne. Każdy z uczestników otrzymał zadanie ułożenia
            wykonanych prac w różnych częściach Szczecina i miejscach zamieszkania.

• Wyjazd integracyjny ,,Pogorzelica Wrzesień 2024”

• W dniach 3-5 września 2024 r. odbył się wyjazd integracyjny klas pierwszych. Na zbiórkę przed szkołą
            przybyli tłumnie uczestnicy wraz z opiekunami. Wszyscy sprawnie zajęli miejsca w autokarach, które
            zawiozły ich do Pogorzelicy.
            Atrakcją pierwszego dnia pobytu tradycyjnie był ,,Poligon”. Zadania przygotowane przez
            organizatorów stanowiły nie lada wyzwanie dla pierwszaków. Zwycięzcy otrzymali nagrody i
            wymęczeni wrócili do pensjonatu. Po kolacji odbyły się ,,otrzęsiny” zorganizowane przez trzy urocze
            przedstawicielki samorządu szkolnego.
            Drugiego dnia uczestnicy odtańczyli ,,Belgijkę”, wykonywali różne zadania plastyczne, zwiedzili plażę
            oraz odbyli spacer do Niechorza.
            Ostatni dzień wyłonił zwycięzców na najoryginalniejszy totem, najczystszy pokój i najzabawniejsze
            przebranie.
            Zmęczeni, ale zadowoleni z ogromu wrażeń, wszyscy bezpiecznie wrócili do Szczecina.

• STYPENDIA SZKOLNE

• Pedagog szkolny zaprasza po odbiór wniosków na stypendia szkolne oraz zasiłki szkolne uczniów zamieszkujących w Szczecinie.Dochód na jednego członka w rodzinie nie może przekraczać 600 złotych netto.Wypełnione wnioski należy składać do dnia 13.09.2024 r. do godz. 10.00Czyste druki wniosków można również pobrać ze strony Urzędu Miasta.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• 2 września młodzież Technikum Ekonomicznego w Szczecinie rozpoczęła kolejny rok szkolny. Klasy pierwsze zostały uroczyście przywitane w hali sportowej, starsza młodzież spotkała się w wychowawcami w salach lekcyjnych. Mimo, że wakacyjny odpoczynek bardzo nam się podobał - wracamy w szkolne mury zmotywowani, wypoczęci i chętni zdobywać nową wiedzę.

• ul. Gen. J. Sowińskiego 1
          sekretariat@te.szczecin.pl