Politechnika Morska - informacje ogólne
Politechnika Morska w Szczecinie kontynuuje tradycje edukacji morskiej, których początki sięgają roku 1947, kiedy to powstała jednowydziałowa Państwowa Szkoła Morska w Szczecinie przy Alei Piastów 19.
Obecnie kształcimy na 5 wydziałach. Nasi absolwenci pracują zarówno na morzu, jak i na lądzie. Nasz innowacyjny program kształcenia został skonstruowany w taki sposób, aby otrzymać idealny balans między przedmiotami praktycznymi, a zajęciami o charakterze teoretycznym. Przy użyciu najnowszych technologii m.in. symulatorów, robotów – w tym również humanoidalnych, specjalistycznego oprogramowania komputerowego - zapewniamy studentom praktyczną naukę zawodu. Oferta kształcenia jest stale dostosowywana do potrzeb światowej floty i gospodarki, tak by nasi absolwenci bez trudu odnaleźli się na rynku pracy.
Prowadzimy szereg kierunków powiązanych z gospodarką morską, transportem wodnym i lądowym, mechaniką czy informatyką, które gwarantują zdobycie ciekawej specjalności i prężny rozwój kariery zawodowej.
Studenci z kierunków „pływających” odbywają szereg szkoleń i uzyskują świadectwa potwierdzające ich kwalifikacje uznawane przez armatorów i urzędy morskie na całym świecie. Ponadto, odbywając wpisane w program studiów praktyki, na statkach lub w firmach lądowych związanych z gospodarką morską, otrzymują wynagrodzenie.
Absolwenci kierunków „lądowych” mogą liczyć na zdobycie najwyższych kwalifikacji i umiejętności cenionych przez przyszłych pracodawców. Współpracujemy intensywnie z otoczeniem biznesowym i społecznym uczelni, zapewniając studentom komfortowy start na rynku pracy. Uczelnia wdraża liczne, innowacyjne projekty finansowane z zewnętrznych środków – programy stażowe, płatne praktyki.
Dzięki dotychczasowym działaniom i osiągnięciom, uczelnia stała się wysoko cenionym zapleczem dydaktyczno-naukowym na potrzeby gospodarki regionu i kraju.
W strukturach Politechniki Morskiej działają również ośrodki szkoleniowe oraz centra badawcze, m.in.: Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich, Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego, Morski Ośrodek Szkoleniowy w Kołobrzegu czy statek badawczo-szkolny „Nawigator XXI”. Na ukończeniu jest Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających (CEOP), które będzie skupiać się na badaniach nad najnowocześniejszymi technologiami związanymi z gospodarką morską, m.in.: bezzałogowymi statkami autonomicznymi, systemami pozycjonowania jednostek pracujących na powierzchni akwenów i pod wodą i wielkogabarytowymi konstrukcjami wodnymi i lądowymi.
Strona internetowa: https://www.pm.szczecin.pl/pl/
Facebook: https://www.facebook.com/
politechnika.morska/ , https://www.facebook.com/pmszczecinrekrutacja Twitter: https://twitter.com/Politech_
Morska Instagram: https://www.instagram.com/
politechnikamorska/ Youtube: https://www.youtube.com/user/
AkademiaMorskaWeb/featured Tik Tok: pm.szczecin
Link do informatora
https://rekrutacja.pm.
szczecin.pl/uploads/home/ Politechnika_Morska_ informator_na_rok_2023_24.pdf