Strefa uczniów

 • WYCIECZKA NADDUNAJSKIE STOLICE –PAŁACE LICHTENSTEINÓW+MORAVSKI KRAS BUDAPESZT-WIEDEŃ-LEDNICE-VALTICE JASKINIE PUNKVY

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczki:

  WYCIECZKA SZKOLNA BUDAPESZT WIEDEŃ

 • LEKCJA LOGISTYKI W ZAKŁADACH CHEMICZNYCH W POLICACH

  Uczniowie klasy 2L - 31 października br. dzięki uprzejmości Zakładów Chemicznych POLICE Grupa Azoty S.A. oraz wielkiego zaanagażowania pana Andrzeja Rogowskiego mieli możliwość skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką. Ta niecodzienna lekcja logistyki pozwoliła uczniom zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania firmy znajdującej się w czołówce światowej branży chemicznej. Uczniowie m.in. mieli okazję zobaczyć proces formowania  i zabezpieczania pił z nawozem. Ponadto przyszli logistycy mieli niezwykłą okazję przyjrzeć się procesowi załadunku worków  Big-Bag  przy pomocy wózka widłowego oraz załadunku naczepy typu firanka.  Zapoznali się również z zasadami funkcjonowania Zakładu Ochrony Środowiska m.in. zakładowej oczyszczalni.

  Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi Rogowskiemu i wszystkim pracownikom zaangażowanym do  oprowadzania nas po kombinacie.

   

  Opiekun

   Małgorzata Górska

 • WARSZTATY POD TYTUŁEM „#DONTHEJT”

  Dnia 28 października br. odbyły się w naszej szkole warsztaty pod tytułem „#donthejt”, opracowane przy współpracy środowiska akademickiego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji. Program realizowany był w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Uczniowie biorąc udział w różnorodnych aktywnościach, podczas warsztatów, mogli wczuć się w osobę hejtowaną jak i samego hejtera, uzyskali również informację gdzie szukać pomocy, i jak reagować na hejt. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania przyczynią się do efektywniejszej walki ze współczesnymi problemami jakimi jest mowa nienawiść.

   

  Opiekunowie:

  Dagmara Bachońska

  Małgorzata Górska

 • CODEWEEK2019 - ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW

  Szanowni uczestnicy wydarzenia CodeWeek2019! Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród (zwycięzcy) i dyplomów (wszyscy uczestnicy) dnia 28.10.2019r. o godz. 10:35 (długa przerwa) w sali numer 10.

 • RELACJA Z CODEWEEK2019

  Dnia 17.10.2019r. w naszej Szkole odbyła się impreza CodeWeek2019. Reprezentanci wszystkich klas dzielnie walczyli o bilety do kina ufundowane przez kino Helios, rozwiązując zagadki i gry logiczne. Rywalizacja była zacięta, ale zwycięzcy mogą być tylko jedni. Serdecznie gratulujemy uczniom klas 1Gg i 1Gp, 2L, 3E i 4E!

 • ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ DO STRALSUNDU!

  Zapraszamy Was na wyprawę do Stralsundu – starego miasta, którego zabytki zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki  UNESCO. Jego niezwykłe położenie zachwyci każdego. Główną atrakcją będzie zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie o pow. 9.7 tys. mkw. Wielkie wrażenie wywrze również Muzeum Morskie z ekspozycją olbrzymich żółwi.

  Zapisy do 25.10.2019 (piątek) u p. Barbary Bernat lub p. Moniki Zawistowskiej.  Przy zapisie wymagana zaliczka 50 zł. Druga rata w wysokości 100 zł – płatna do 08.11.2019r.

  Termin wyjazdu: 20 lub 27 listopada /środa/2019 r.

  Proponowany ramowy program :Godz.7.15 – zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd przez Brandenburgię i Meklemburgię do Stralsundu.

  Wizytę w Stralsundzie rozpoczniemy od przejazdu z lądu stałego na wyspę Rugia imponującym mostem, z  którego roztacza się przepiękny widok na starówkę Stralsundu, wody opływające miasto, porty jachtowe i okoliczne wyspy.

  Powrót na ląd groblą o długości około 3 kilometrów i wjazd do miasta, przejazd do Ozeaneum, gdzie w czterech budynkach połączonych z głównym holem, schodami, windami i galeriami zobaczyć można blisko 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego.

  Przygotowano także interaktywny stół, na którym można sprawdzać szlaki wędrówek ryb i kierunki wiatrów. W specjalnej sali z interaktywnymi urządzeniami służącymi do zabawy i nauki można poznawać życie w morzach .

  Przy okazji będzie można podpatrzeć jak przebiega pokazowe karmienie pingwinów i nie tylko.

  Zostaniecie podzieleni na zespoły 2 - os. i otrzymacie zadania do wykonania, w ten sposób pełniej zapoznacie się z zasobami Ozeaneum.

  Następnie zapraszam na piesze zwiedzanie ślicznej stralsundzkiej starówki - zobaczymy m.in. imponujący gotyki Ratusz, Kościół św. Mikołaja, uliczki z barokowymi i gotyckimi fasadami.

  Czas wolny na pamiątki lub drobne zakupy i gorący posiłek(we własnym zakresie).

  Ok. godz. 16.45 - wyjazd w kierunku Szczecina, planowany przyjazd ok. godz.19.30

  Cena: 150 zł/ os.

  przy grupie min. 40 osób

  Świadczenia zawarte w cenie:

  *transport komfortowym autokarem / klimatyzacja, uchylne i rozsuwane fotele, dvd, barek wraz z opłatami parkingowymi/

  *bilety wstępu do Ozeaneum i Muzeum Morskiego,

  *materiały do zajęć –karty pracy,

  *opieka licencjonowanego pilota - przewodnika

  *ubezpieczenie NNW I KL

  *podatek Vat

  Każdy uczestnik musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport.

 • PRAKTYCZNA LEKCJA GOSPODAROWANIA ODPADAMI

  Logistycy z 4L odwiedzili dziś EcoGenerator- Zakład Unieszkodliwiana Odpadów przy ul. Logistycznej 22. W trakcie tej niecodziennej lekcji zostały poruszone najważniejsze problemy z zakresu gospodarowania odpadami m.in. zasady właściwego segregowania odpadów. Nie wszystko da się wysegregować i odzyskać, a niektórych materiałów nie można w nieskończoność przetwarzać.  Spalarnie  są koniecznym uzupełnieniem systemu gospodarowania odpadami. Trafiają do nich komunalne odpady zmieszane, tzw. resztkowe, które nie nadają się do recyklingu lub pozostały po procesach recyklingu.

  Uczniowie zobaczyli najciekawsze fragmenty zakładu: halę procesową, bunkier odpadów, rozpalony ruszt.

   

   

  Opiekun

   Małgorzata Górska

   

 • WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

        W dniach 3-7 września uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przeżywali w Pogorzelicy swój wyjazd integracyjny. Celem wyjazdu było lepsze poznanie siebie nawzajem, poprzez udział w zabawach (np. moje marzenia, budowanie totemu), wykonanie psychologicznego portretu wychowawcy,  wspólne spacery nad morze, rozgrywki sportowe i zajęcia na poligonie wojskowym. Uczniowie mieli również okazję poznać bliżej swoich nauczycieli, którzy zajmowali się nimi z troską w dzień  i w nocy ;). Te, niezwykle wartościowe dni zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do ich obejrzeni.

 • HARMONOGRAM CODEWEEK2019

  Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzenia CodeWeek2019. Z uwagi na trudne warunki remontowe i atmosferyczne stanowiska znajdować się będą przy salach numer 10 i 11. Przy stanowiskach będą czuwać opiekunowie, którzy wskażą kolejność konkurencji.

 • CODEWEEK2019 W NASZEJ SZKOLE!

  W dniu 17.10.2019r. reprezentacje wszystkich klas wezmą udział w zakodowanej grze terenowej na terenie szkoły. Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w naszym Technikum.

  Najlepsze drużyny walczą o cenne nagrody - zaproszenia do kina ufundowane przez Kino HELIOS (dziękujemy!).

  Serdecznie zachęcamy do trzymania kciuków za reprezentacje klas a uczestnikom życzymy powodzenia!

  Więcej informacji na stronie wydarzenia https://codeweek.eu/

 • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

  7 października 2019 kolejna klasa logistyczna z naszej szkoły zwiedzała Centrum Logistyki E-Commerce - AMAZON w Kołbaskowie. Tym razem uczniowie klasy 2L mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje Centrum Logistyczne jako jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie „pracuje” 3000 robotów Amazon Robotics i około 3000 pracowników. Uczniowie zwiedzili miejsca, określane angielskimi nazwami: receive (przyjmowanie i wypakowywanie towarów), stow (układanie towarów na regałach), pick (kompletowanie zamówień), pack (pakowanie paczek). Przyszli logistycy mogli skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką. Zobaczyli w jaki sposób pracownicy firmy kompletują, pakują i dystrybuują najróżniejsze produkty i w jaki sposób roboty ułatwiają im pracę.  Dziękujemy panu przewodnikowi za wyczerpujące informacje na temat  funkcjonowania centrum.

   

  Opiekun

  Małgorzata Górska

   

 • RELACJA Z WYCIECZKI DO KOPENHAGI

  Wieczorkiem 02 października grupa młodzieży wyruszyła na podbój Skandynawii :) Najpierw przeprawa promowa promem Skania – dla niektórych pierwsza w życiu – a później niesamowita przygoda i wrażenia. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Malmo: Ratusz, rynek Stortorget oraz najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji Turning Torso. Później już przejazd najdłuższym mostem Oresund i  spacer po Kopenhadze: Mała Syrenka, Fontanna Bogini Gefion, Pałac Amalienborg, gdzie zobaczyliśmy odprawę Gwardii Krolewskiej i przyjazd samego księcia :), Zamek Christiansborg i dzielnicę portową Nyhavn. Niestety dzień szybko dobiegł końca i musieliśmy wracać do Ystad, gdzie czekał już na Nas prom Polonia i powrót do domu. Kopenhaga - mimo, że w pigułce - oczarowała Nas bardzo bardzo…:)

 • CYBERPRZEMOC - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  Wychodząc naprzeciw ówczesnym problemom dnia 24 września br. , w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji z Wydziału Prewencji z Panem aspirantem sztabowym Michałem Sroką. W ramach realizacji programów profilaktycznych w spotkaniu uczestniczyły klasy 3L, 2L, 1Ep, 1Gp oraz 1Lg. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, zagrożenie internetowe, niebezpieczne treści oraz konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań w sieci.  Aspirant Sztabowy  Michał Sroka ostrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Wskazywał młodzieży jak bardzo ważne jest to, aby nie ufać osobom obcym poznanym na portalach społecznościowych m.in. na tak popularnym wśród młodzieży portalu - Facebook. Wizyta przedstawiciela Policji w naszej szkole z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażone są w wirtualnym świecie.

  Spotkanie zorganizowały:

  Dagmara Bachońska, Małgorzata Górska

 • SZCZECIŃSKIEGO SALONU MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2019

  19.09.2019r. uczniowie klasy 4L naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w  warsztatach przedmiotowych  prowadzonych przez ekspertów OKE w ramach Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019 oraz zapoznać się z ofertami uczelni wyższych ze Szczecina. Koszalina, Poznania i Wrocławia. Po raz trzynasty gospodarzem Salonu Maturzystów Perspektywy był Uniwersytet Szczeciński. Uczniowie zostali wyposażeni w materiały i informatory nt. oferty kształcenia na różnych uczelniach oraz, co najważniejsze, uzyskali przydatną wiedzę jak „wygląda” matura z poszczególnych przedmiotów.

  Opiekun

  Małgorzata Górska

 • WOJSKO - CO MA DO ZAOFEROWANIA I JAK SIĘ TAM DOSTAĆ?

  18 września logistycy z 3L w ramach Festiwalu Nauki organizowanego przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe uczestniczyli w panelu wojskowym. Pan major Andrzej Łempicki z WKU przedstawił uczniom warunki wstąpienia do służby zawodowej, służby przygotowawczej czyli  rodzaju czynnej służby wojskowej dla ochotników posiadających uregulowany stosunek do służby wojskowej, a także innych osób niepodlegających obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego. Młodzież dowiedziała się o korzyściach wynikających z pełnienia służby zawodowej, uprawnieniach oraz szansach rozwoju. Chłopcy zostali  poinformowani o obowiązkowej kwalifikacji wojskowej w 2020 roku. Ponadto pan major opowiedział uczniom o możliwościach kształcenia się na kierunkach wojskowych po ukończeniu technikum.

 • UCZNIOWIE KLASY 4L UCZESTNICZYLI W ZACHODNIOPOMORSKIM FESTIWALU NAUKI

  17  września 2019  roku  uczniowie klasy  4 L wraz z wychowawcą wysłuchali w Katedrze i Klinice Psychiatrii PUM  w ramach Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki wykładu pt. Samobójstwa wśród młodzieży - temat tabu czy realny problem? Wykład prowadziła psycholog Joanna Preś. Wg WHO samobójstwa są trzecią – po wypadkach i nowotworach – przyczyną zgonów młodych ludzi. Wykład przybliżył młodzieży podstawowe pojęcia z zakresu suicydologii, historię rozumienia zjawiska samobójstw oraz najnowszy stan wiedzy dotyczący neurobiologicznego podłoża występowania myśli, tendencji i prób samobójczych. Wykład był połączony z dyskusją. Spotkanie było bardzo ciekawe, poszerzyło wiedzę uczniów z zakresu przyczyn samobójstw wśród młodzieży. 

  Opiekun

  Małgorzata Górska

 • LOGISTYCY Z KLASY 1Lg

  16 września br. uczniowie klasy 1lg uczestniczyli w ramach Festiwalu Nauki w zajęciach zorganizowanych przez Akademię Morską. Z bogatej oferty festiwalowej wybraliśmy między innymi zajęcia w pracowni „Wirtualna rzeczywistość” oraz zajęcia w Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego z wykorzystaniem symulatura nawigacyjnego -manewrowego.  Rywalizacja w zespołach o  to, który statek wpłynie pierwszy do portu zakończyła się remisem. Celem udziału w Festiwalu Nauki jest pokazanie młodzieży, że nauka może być interesująca i inspirująca.

   

  Opiekunowie
  Małgorzata Górska

  Katarzyna Kosobucka

 • WYZWANIA RESOCJALIZACJI. WARSZTATY Z UDZIAŁEM BYŁEGO SKAZANEGO.

  Wczorajszym popołudniem (19 września) klasa II L z wychowawcą uczestniczyła w warsztatach o resocjalizacji i spotkaniu z byłym skazanym. Organizatorem warsztatów była WSH TWP i Pani Teresa, zwana przez skazanych „Matką Teresą z Kalkuty”. Trzy różne historie, trójka mężczyzn i jeden wspólny mianownik – więzienie, które mocno wpłynęło na ich życie. Niebywałe doświadczenie i duża lekcja, lekcja przestrogi i pokory a także wiary w ludzi….

   

  Edyta Mazur

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego
  ul. Gen. J. Sowińskiego 1
  70-236 Szczecin
  sekretariat@zs3.szczecin.pl
 • (+48) 91-448-90-03

Galeria zdjęć