• Kursy dla młodzieży z OSE IT Szkoła.

     • Po raz kolejny nasi uczniowie zdobywają umiejętności potrzebne w cyfrowym świecie. Jak co roku przystąpiliśmy do ponad 200 bezpłatnych kursów e‑learningowych w kilkunastu kategoriach z zakresu m.in. bezpiecznego korzystania z Internetu, sztucznej inteligencji, programowania, matematyki czy baz danych. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkoleniach gratulujemy certyfikatów!

     • SPOTKANIE Z WOJSKIEM OBRONY TERYTORIALNEJ

     • 09 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z p. Bartłomiejem Kowalskim , przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej. Wizyta miała na celu zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy wojska, ich głównymi zadaniami, a także predyspozycjami ochotników i warunkami , jakie należy spełnić ubiegając się o pracę w wojsku. Nasz gość  dzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami i osobistymi refleksjami na temat służb mundurowych. Młodzież była zachęcana do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, a także została poinformowana o możliwość odbycia różnych szkoleń na koszt armii, np. prawa jazdy kategorii C, C+E albo D, uprawnień operatora sprzętu ciężkiego, nurka czy skoczka spadochronowego.

     • Bezpieczni pod Żaglami

     • W dniach 25-26.10.2022 nasz szkoła została zaproszona na warsztaty szkoleniowe ( „praktyka na wodzie”) z projektu „Bezpieczni pod Żaglami” .

      Pierwszego dnia udało się nabrać prędkości, gdzie dzięki sile wiatru uczniowie wykonali wszystkie manewry na jachcie Janmor. Drugiego dnia załoga pożegnała sezon zielarski piękną pogodą, gdzie mogliśmy tylko pracować na motorze, np. ratowaniem człowieka za burtą i pierwszą pomocą na pokładzie. Uczniowie samodzielnie wypływali i wpływali na Marinę oraz poznali zasady Desantu. Teraz już czas na teorię i przygotowania do konkursów.

     • KLASA 4Ep W ARCHIWUM PAŃSTWOWYM

     • Dnia 18.11.2022r.  uczniowie klasy 4Ep odwiedzili Archiwum Państwowe w Szczecinie. Uczniowie mieli przyjemność poznać historię placówki archiwalnej jej zadania i zasoby. Uzyskaliśmy profesjonalne informacje na temat jak rozpocząć poszukiwania genealogiczne oraz gdzie szukać informacji o swoich przodkach. Poznaliśmy również charakter pracy archiwisty.  Na koniec odbyła się wycieczka po  gmachu Archiwum, w trakcie której odwiedziliśmy bibliotekę, magazyn archiwalny oraz pomieszczenie do digitalizacji dokumentów. Serdecznie dziękujemy za ogromną dawkę wiedzy!

     • RUSZYŁA SZKOLNA GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH!

     • Dnia  09.11.2022r. uczniowie klasy 1E i 2EH przystąpili do szkolnej gry na wirtualnym parkiecie giełdowym.  Wcielając się w rekinów giełdowych  kupowali i sprzedawali akcje na symulowanym rynku. Niektórzy dali się ponieść emocjom mając do dyspozycji wirtualne 20 tys.!

      Przyszli maklerzy! Życzymy owocnych inwestycji!

     • WRĘCZENIE NAGRÓD - CODEWEEK2022

     • Dnia 4 listopada 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród  w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CODEWEEK 2022. Nagrody ufundował Samorząd Szkolny oraz Kino Helios Szczecin Outlet Park.

      Wszystkim laureatom i uczniom wyróżnionym gratulujemy!

     • Nowy numer Ale Numer!

     • Tym razem w niespotykanej dotąd formie zachęcamy Was do przeczytania nowego numeru naszej gazetki szkolnej - Ale Numer! Gdzie i jak ją zdobyć dowiecie się z naszej animacji. Miłego oglądania!

      P.S. Pamiętajcie żeby wziąć udział w ankiecie.

     • CodeWeek 2022 - wyniki

     • Za nami druga edycja CodeWeek 2022 w naszej szkole. Wspominamy ją fotograficznie poniżej. Ale, ale! Czas na kwestię, która napędzała poszukiwanie rozwiązań - wyniki. Ogłaszamy kto w tym rozdaniu był najlepszym z najlepszych. Oto lista najlogiczniejszych:

      I miejsce: Niewiarowski Miłosz, Wasylkiw Igor, Winterhalter Tobias

      II miejsce: Kalmus Oskar, Szmuc Mikołaj, Zieliński Paweł

      III miejsce: Drożdź Jakub, Misztalski Jakub, Piotrowski Fabian

      Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkich uczestników zabawy (także tym, którym nie udało się stanąć na podium), zapraszamy po odbiór nagród w dniu 04.11.2022 r. o godz. 10:35 (długa przerwa) w sali 25.

     • SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA

     • Czy wiesz, na czym polega największy konkurs edukacyjny Giełdy Papierów Wartościowych i Fundacji GPW? Dobrze jest mieć świadomość, w jaki sposób funkcjonują rynki kapitałowe, a także jak właściwie inwestować i oszczędzać. To właśnie dlatego już po raz 21. ruszamy ze Szkolną Internetową Grą Giełdową – największym tego typu ogólnopolskim projektem dla uczniów. Dzięki niej nauczysz się inwestować w akcje, ETF-y i kontrakty terminowe.

      Do udziału w kursie zachęcamy wszystkich, którzy myślą o inwestowaniu na giełdzie – teraz lub w przyszłości. Więcej informacji na stronie https://sigg.gpw.pl

      Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia do p. Dagmary Bachońskiej sala 25

     • CodeWeek 2022

     • W dniu 20.10.2022r. reprezentacje wszystkich klas wezmą udział w zakodowanej grze terenowej na terenie naszej szkoły. Będzie to już drugie wydarzenie tego typu w naszym Technikum.

      Najlepsze drużyny walczą o cenne nagrody!

      Serdecznie zachęcamy do trzymania kciuków za reprezentacje klas a uczestnikom życzymy powodzenia!

      Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzenia CodeWeek 2022. Stanowiska znajdować się będą na wszystkich piętrach naszej szkoły. Przy każdym z nich będą czuwać opiekunowie. Drużyny stawiają się o wyznaczonej godzinie w sali 25 - tam zostaniecie poinformowani o kolejnych krokach :)

      HARMONOGRAM 20.10.2022 r.

      9:40 - 10:35 klasy pierwsze

      10:45 - 11:40 klasy czwarte po gimnazjum

      11:40 - 12:35 klasy czwarte po szkole podstawowej

      12:35 - 13:30 klasy drugie

      13:30 - 14:25 klasy trzecie


      Zapraszamu również do zapoznania się z oficjalną infografiką przestawiającą ciekawostki dotyczące kodowania. Do pobrania tutaj.

     • Kiermasz książki za złotówkę

     • Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w "Kiermaszu książki za złotówkę". Przyjdź 19.10.2022 r. ( środa) w godz. 10.00 - 12.00 na korytarz na parterze, wybierz książkę, która Cię inbteresuje i kup ją za złotówkę.

     • 3G, 4Gp i 4Gg w Babelsbergu

     • W dniu 7 pażdziernika 2022 r. uczniowie klas 3G, 4Gp i 4Gg odwiedzili Studio Babelsberg – najstarsze na świecie studio filmowe znajdujące się obecnie w dzielnicy Babelsberg miasta Poczdam. Pogoda dopisała, humory również. Bawiliśmy się wyśmienicie!

     • Wycieczka klasy 4Rp Oświęcim - Zakopane - Kraków

     • W sobotę 02.10 klasa 4Rp wyruszyła na wycieczkę. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie MIEJSCA PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU - BYŁEGO NIEMIECKI NAZISTOWSKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO I ZAGŁADY. Następnie dojechali do Zakopanego gdzie spędziliśmy 4 dni. W ich trakcie, wraz z przewodnikiem, dużo wędrowaliśmy: Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, Wiktorówki, dolina Strążyska, Sarnia Skała, dolina Białego i Gubałówka. Zwiedziliśmy muzeum stylu Zakopiańskiego, odwiedziliśmy stary cmentarz zasłużonych na Pęksowym Brzysku oraz spedziliśmy mile popołudnie zwiedzając pozostałą część Zakopanego i Krupówki. W ostatni dzień zwiedzaliśmy Kraków: Muzeum Jana Matejki, Kościół Mariacki, Wawel, Bulwary Wiślane, Sukiennice i Stare Miasto. Podsumowując: świetnie się bawiliśmy, a w sobotę dotarliśmy bezpiecznie do Szczecina .

     • Rejs szkoleniowy na żaglowcu STS Kapitan Borchardt

     • W dniach 01.10- 08.10 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rejsie szkoleniowym na żaglowcu STS Kapitan Borchardt. Jest to trzymasztowy szkuner gaflowy, najstarszy pływający obecnie pod polską banderą, bo liczy ponad 100 lat. Żaglowiec ten ma swój hymn, którego autorem słów jest śp. Monika Szwaja, a muzyki Andrzej Korycki. Dzięki współpracy Pałacu Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji, szkoła nasza miała możliwość ponownie zacumować i odpłynąć w nieznane otchłani Morza Bałtyckiego. Pałac Młodzieży już od 2013 roku organizuje rejsy szkoleniowe dla uczniów ze Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej.Załoga wraz z naszymi uczniami wyruszyła autobusem ze Szczecina i zaokrętowała w porcie w Ustce. Po sztormowej zaprawie już pierwszego dnia, rejs przebiegł w dobrych warunkach pogodowych. Załoga odwiedziła min. port Kalmar - Szwecja, Sasnitz - Niemcy z przepięknymi klifami oraz w drodze powrotnej port w Świnoujściu. Uczestników rejsu powitano i nagrodzono na Łasztowi w Szczecinie. Żeglarze bardzo szybko zrozumieli teorię Szelek, z którymi nie wolno było się rozstawać, ani na chwilę. Ryzyko ich zapomnienia łączyło się z podnoszeniem sprawności fizycznej :). Uczniowie poszerzyli wiedzę i odkrywali swój talent muzyczny z szantami. Zdobyta wiedza sprawdzi się już niedługo na planowanych konkursach wewnątrzszkolnych Wiedzy o Morzu, a zwycięzcy wezmą udział w konkursach na szczeblu międzyszkolnym.

  • Kontakty

   • Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego
   • sekretariat@te.szczecin.pl
   • (+48) 91-448-90-03
   • ul. Gen. J. Sowińskiego 1 70-236 Szczecin sekretariat@te.szczecin.pl Poland
   • www.te.szczecin.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych