• Wyniki konkursu z okazji Dnia Bez Plecaka

• Z ogromną radością ogłaszamy wyniki konkursu z okazji Dnia Bez Plecaka! Doceniamy zaangażowanie wszystkich uczestników. Po głębokim namyśle i burzliwych obradach przedstawiamy listę zwycięzców:

1. Miejsce: Marta Napiontek - klasa 2G

2. Miejsce: Zuzanna Kotlicka - klasa 1Gb

3. Miejsce (ex aequo): Lilianna Wojewódzka - klasa 1Hrk oraz Kamil Jasiński - klasa 3R

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Słodka lekcja geografii

• W dniu 19.03.2024 uczniowie klasy 1Ga, na lekcji geografii, wykonywali profile glebowe w formie smacznych deserów. Uczniowie przynieśli do szkoły czekoladę, chrupki czekoladowe, serki waniliowe, chrupki kukurydziane, płatki owsiane, galaretki. itp. Z produktów przygotowali profile glebowe zaznaczając poszczególne warstwy. Praca miała na celu pokazać jakie typy gleb występują na świecie oraz wskazać ich budowę, rozmieszczenie i zastosowanie. Na koniec lekcji wszyscy ze smakiem delektowali się swoimi deserami.

Sylwia Kowalczyk nauczyciel geografii

• KONKURS GIEŁDOWY "MŁODY INWESTOR"

• SZANOWNI UCZNIOWIE!

W związku z rokiem Edukacji Ekonomicznej 2024, Politechnika Koszalińska, Wydział Nauk Ekonomicznych – Katedra Finansów i Katedra Ekonomii zaprasza do OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU GIEŁDOWEGO MŁODY INWESTOR. Konkurs dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką giełdową i nie tylko.Uczestnicy konkursu będą mieli możliwość sprawdzenia swojej intuicji giełdowej, inwestując wirtualne pieniądze w dynamicznie zmieniających się warunkach na światowych giełdach w czasie rzeczywistym. Chętnych prosimy o kontakt do dnia 13.03.2024 r. z nauczycielami: Dagmarą Bachońską lub Sandrą Wachowską - sala 25.

• Spotkanie uczniów klas maturalnych ze studentami i przedstawicielami Politechniki Morskiej

• 9 lutego 2024 roku uczniowie klas piątych spotkali się ze sudentami i wykładowcami Politechniki Morskiej.
            Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas maturalnych z bogatą ofertą Politechniki Morskiej oraz poznanie tajników studiowania z punktu widzenia studenta.
            Przedstawiciele uczelni wyjaśnili, jak przebiega proces rekrutacji kandydatów na studia w Politechnice Morskiej.
            Mamy nadzieję, że spotkanie dostarczyło młodzieży sporą porcję informacji, która zostanie dobrze wykorzystana podczas wyboru kierunku studiów.

Organizator spotkania
            Małgorzata Górska