• Redakcja gazetki szkolnej na warsztatach w home.pl

• W dniu 18.04.2024 r. redakcja gazetki szkolnej "Ale Numer!" miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez home.pl. Spotkanie było nagrodą w wygranym konkursie na Pulitzery gazetek szkolnych. Zostaliśmy przyjęci po królewsku. Pani Ania zaopiekowała się grupą perfekcyjnie. Z kolei szkolenie w wykonaniu Pani Kasi i Pana Adama - nie mogło być lepsze. Z pewnością skorzystamy ze wskazówek i nowej wiedzy. Dziękujemy!

• IV edycja Turnieju Tańca Nowoczesnego

• Dnia 19.04.2024 odbyła się IV edycja Turnieju Tańca Nowoczesnego objęty Honorowym Patronatem zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w LO 16, w którym wzięło ponad 100 osób z szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W konkurencji soliści/solistki wzięła udział nasza uczennica z klasy 2R Maja Janczak, która rywalizowała z 5 innymi tancerkami. Tancerki przedstawiały różne style taneczne od tańca współczesnego po taniec hip-hopowy, w którym nasza uczennica świetnie sobie poradziła poruszając się  w rytm muzyki. Maja otrzymała słodką nagrodę oraz wyróżnienie za udział w turnieju. Technikum Ekonomiczne wzięło po raz pierwszy udział w tego rodzaju współzawodnictwie. Zachęcamy wszystkich tancerzy do udziału już za rok!Gratulujemy !

• Mistrzostwa Szczecina w Badmintona dziewcząt i chłopców - Licealiada 2024

• W tegorocznych rozgrywkach międzyszkolnych w Badmintona chłopców wzięło udział 16 zespołów:

I LO, II LO, IV LO, VI LO, XIII LO, ZS 2 (1),ZS 2 (2) ,ZS 4 (1), ZS 4 (2), ZS 8, ZSCKR, TE (1), TE (2), ZSEE 1, ZSEE 2, ZCEMiP.

Nasze zespoły po zaciętych pojedynkach zajęły odpowiednio miejsca:

Chłopcy:

Zespół nr 1 - IV miejsce Tobołkiewicz Aleksander 5Gp, Podgórski Filip 1Lb, Sławomir Pelczar 1Lb

Zespół nr 2 - IX miejsce Marcel Pierzchała 1La, Konrad Mazurek 1La, Marcel Tracz 1La

Dziewczęta zaś w rywalizacji 10 zespołów:

II LO1, II LO2, IV LO, VI LO, XVIII LO, LOzOI, ZS 4, ZS 8, CKR, TE zajęły miejsce IV.

Zespół nr 1 - IV miejsce Aleksandra Rybak 4R, Wielowska Zuzanna 1Gb, Maciak Klaudia 3R

Dziękuję i gratuluję wszystkim zawodnikom za dostarczone emocje i godne reprezentowanie szkoły na rozgrywkach!

• Kompetencje przyszłości w obliczu wyzwań sztucznej inteligencji

• 11 kwietnia gościliśmy Panią doktor Monikę Pettersen - Sobczyk zInstytutu Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu w ramach zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego na temat: Kompetencje przyszłości w obliczu wyzwań sztucznej inteligencji. Było to bardzo owocne spotkanie w miłej atmosferze.