• RELACJA Z WYCIECZKI DO KOPENHAGI

          • Wieczorkiem 02 października grupa młodzieży wyruszyła na podbój Skandynawii :) Najpierw przeprawa promowa promem Skania – dla niektórych pierwsza w życiu – a później niesamowita przygoda i wrażenia. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Malmo: Ratusz, rynek Stortorget oraz najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji Turning Torso. Później już przejazd najdłuższym mostem Oresund i  spacer po Kopenhadze: Mała Syrenka, Fontanna Bogini Gefion, Pałac Amalienborg, gdzie zobaczyliśmy odprawę Gwardii Krolewskiej i przyjazd samego księcia :), Zamek Christiansborg i dzielnicę portową Nyhavn. Niestety dzień szybko dobiegł końca i musieliśmy wracać do Ystad, gdzie czekał już na Nas prom Polonia i powrót do domu. Kopenhaga - mimo, że w pigułce - oczarowała Nas bardzo bardzo…:)

          • CYBERPRZEMOC - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

          • Wychodząc naprzeciw ówczesnym problemom dnia 24 września br. , w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji z Wydziału Prewencji z Panem aspirantem sztabowym Michałem Sroką. W ramach realizacji programów profilaktycznych w spotkaniu uczestniczyły klasy 3L, 2L, 1Ep, 1Gp oraz 1Lg. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, zagrożenie internetowe, niebezpieczne treści oraz konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań w sieci.  Aspirant Sztabowy  Michał Sroka ostrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Wskazywał młodzieży jak bardzo ważne jest to, aby nie ufać osobom obcym poznanym na portalach społecznościowych m.in. na tak popularnym wśród młodzieży portalu - Facebook. Wizyta przedstawiciela Policji w naszej szkole z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażone są w wirtualnym świecie.

            Spotkanie zorganizowały:

            Dagmara Bachońska, Małgorzata Górska

          • SZCZECIŃSKIEGO SALONU MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2019

          • 19.09.2019r. uczniowie klasy 4L naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w  warsztatach przedmiotowych  prowadzonych przez ekspertów OKE w ramach Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019 oraz zapoznać się z ofertami uczelni wyższych ze Szczecina. Koszalina, Poznania i Wrocławia. Po raz trzynasty gospodarzem Salonu Maturzystów Perspektywy był Uniwersytet Szczeciński. Uczniowie zostali wyposażeni w materiały i informatory nt. oferty kształcenia na różnych uczelniach oraz, co najważniejsze, uzyskali przydatną wiedzę jak „wygląda” matura z poszczególnych przedmiotów.

            Opiekun

            Małgorzata Górska

          • WOJSKO - CO MA DO ZAOFEROWANIA I JAK SIĘ TAM DOSTAĆ?

          • 18 września logistycy z 3L w ramach Festiwalu Nauki organizowanego przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe uczestniczyli w panelu wojskowym. Pan major Andrzej Łempicki z WKU przedstawił uczniom warunki wstąpienia do służby zawodowej, służby przygotowawczej czyli  rodzaju czynnej służby wojskowej dla ochotników posiadających uregulowany stosunek do służby wojskowej, a także innych osób niepodlegających obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego. Młodzież dowiedziała się o korzyściach wynikających z pełnienia służby zawodowej, uprawnieniach oraz szansach rozwoju. Chłopcy zostali  poinformowani o obowiązkowej kwalifikacji wojskowej w 2020 roku. Ponadto pan major opowiedział uczniom o możliwościach kształcenia się na kierunkach wojskowych po ukończeniu technikum.

          • UCZNIOWIE KLASY 4L UCZESTNICZYLI W ZACHODNIOPOMORSKIM FESTIWALU NAUKI

          • 17  września 2019  roku  uczniowie klasy  4 L wraz z wychowawcą wysłuchali w Katedrze i Klinice Psychiatrii PUM  w ramach Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki wykładu pt. Samobójstwa wśród młodzieży - temat tabu czy realny problem? Wykład prowadziła psycholog Joanna Preś. Wg WHO samobójstwa są trzecią – po wypadkach i nowotworach – przyczyną zgonów młodych ludzi. Wykład przybliżył młodzieży podstawowe pojęcia z zakresu suicydologii, historię rozumienia zjawiska samobójstw oraz najnowszy stan wiedzy dotyczący neurobiologicznego podłoża występowania myśli, tendencji i prób samobójczych. Wykład był połączony z dyskusją. Spotkanie było bardzo ciekawe, poszerzyło wiedzę uczniów z zakresu przyczyn samobójstw wśród młodzieży. 

            Opiekun

            Małgorzata Górska

          • LOGISTYCY Z KLASY 1Lg

          • 16 września br. uczniowie klasy 1lg uczestniczyli w ramach Festiwalu Nauki w zajęciach zorganizowanych przez Akademię Morską. Z bogatej oferty festiwalowej wybraliśmy między innymi zajęcia w pracowni „Wirtualna rzeczywistość” oraz zajęcia w Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego z wykorzystaniem symulatura nawigacyjnego -manewrowego.  Rywalizacja w zespołach o  to, który statek wpłynie pierwszy do portu zakończyła się remisem. Celem udziału w Festiwalu Nauki jest pokazanie młodzieży, że nauka może być interesująca i inspirująca.

             

            Opiekunowie
            Małgorzata Górska

            Katarzyna Kosobucka

          • WYZWANIA RESOCJALIZACJI. WARSZTATY Z UDZIAŁEM BYŁEGO SKAZANEGO.

          • Wczorajszym popołudniem (19 września) klasa II L z wychowawcą uczestniczyła w warsztatach o resocjalizacji i spotkaniu z byłym skazanym. Organizatorem warsztatów była WSH TWP i Pani Teresa, zwana przez skazanych „Matką Teresą z Kalkuty”. Trzy różne historie, trójka mężczyzn i jeden wspólny mianownik – więzienie, które mocno wpłynęło na ich życie. Niebywałe doświadczenie i duża lekcja, lekcja przestrogi i pokory a także wiary w ludzi….

             

            Edyta Mazur

          • LEKCJA NA UNIWERSYTECIE SZCZECIŃSKIM ….

          •  

            We wtorek 17 września klasa II L – technik logistyk uczestniczyła w fantastycznych warsztatach Wyposażenie technologiczne magazynów (w tym symulator wózka widłowego) organizowanych w ramach XIX ZACHODNIOPOMORSKIEGO FESTIWALU NAUKI przez WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA I EKONOMII USŁUG UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO.

            Najpierw kilka wiadomości teoretycznych dotyczących wyposażenia magazynów a później upraktycznienie zdobytej wiedzy – szaleństwo przy przeładunku za pomocą różnego rodzaju podnośników magazynowych, wózków paletowych, zgrzewarki i symulatora wózka widłowego. Nauka przez praktykę i zabawę okazała się lekcją, którą zapamiętamy na długo – tym bardziej, że Danielowi i Jakubowi udało się dostać 5+!!! Bardzo dziękujemy Panu Mariuszowi, że w tak doskonały sposób przybliżył nam wyposażenie technologiczne magazynów.

          • ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU I ROŚLINNOŚĆ - SPACER PO CMENTARZU CENTRALNYM – 14 września 2019r.

          •  

            Grupa uczniów z klasy II L wraz z wychowawcą w sobotni poranek wybrała się na zajęcia terenowe zorganizowane przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe w ramach XIX Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. O godzinie 9.00 spotkaliśmy się przy Bramie Głównej Cmentarza Centralnego z przewodnikiem i miłośnikiem architektury i roślinności – Panią Kasią, i wyruszyliśmy ….

            Spacer rozpoczęliśmy od najstarszej części cmentarza, gdzie przyglądaliśmy się obiektom architektury, pomnikom i nagrobkom. Od bramy głównej poprzez Lapidarium, Kaplicę dotarliśmy do Cmentarza Wojennego. Całość spaceru wzbogacona była o opowieścią nt. różnych gatunków drzew o bogatej symbolice, które stanowią doskonałe tło zabytkowych nagrobków, pomników i obiektów architektury.

            Tego sobotniego słonecznego poranka przekonaliśmy się, że Cmentarz Centralny jest jednym z najpiękniejszych parków w Szczecinie.

            Edyta Mazur

          • Kiermasz książek

          • Zapraszamy na kiermasz podręczników używanych!

             

            Dnia 12 września 2019 r. (czwartek), od 12:00 do 14:00 w sali gimnastycznej odbędzie się kiermasz podręczników używanych.

            Ze względów organizacyjnych zamiar sprzedaży należy zgłosić do środy, do godz. 12:00 w bibliotece

          • Twój zawód - Twoją szansą

          • Czy wiecie, że Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych europejskich krajów do odbywania praktyk, nauki, czy podejmowania pracy za granicą. A wiecie dlaczego? Ze względu na wyjątkową kulturę, pyszne jedzenie i piękną pogodę. Hiszpania ma też dobrze prosperującą społeczność biznesową reprezentowaną przez wszystkie sektory przemysłowe. Atutem jest też fakt, że język hiszpański staje się coraz ważniejszym narzędziem komunikacji w biznesie światowym.

            Młodzież naszej szkoły mogła się o tym wszystkim przekonać sama, bowiem odwiedziła ten piękny kraj w ramach trzytygodniowych praktyk „TWÓJ ZAWÓD – TWOJĄ SZANSĄ”. W przeciągu dwóch lat uczniowie uczący się na kierunku: technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik logistyk i technik grafiki i poligrafii cyfrowej szlifowali zdolności językowe, nabywali praktyczne doświadczenie w renomowanych firmach i rozkoszowali się pięknem Hiszpanii. Nasze praktyki odbywały się w trzech niesamowitych miastach: Maladze, Ubedzie i Sewilli. Zabytki, architektura, malownicze uliczki wszystko to sprawia, że panuje tam niepowtarzalny klimat. Hiszpanie są sympatyczni,  zawsze uśmiechnięci, radośni i służący pomocą w każdej chwili.

            Jak wyglądał nasz pobyt?

            Przez pięć dni w tygodniu uczestniczyliśmy w praktykach zawodowych, które poszerzyły nasze doświadczenie, wzbogaciły nas o nową wiedzę oraz pomogły nam przełamać barierę językową. Język szlifowaliśmy podczas kursu hiszpańskiego, a rezultaty naszej nauki zostały sprawdzone na egzaminie, który wszyscy świetnie zdaliśmy .

            W soboty i niedziele mieliśmy okazje zwiedzać inne miejscowości:  Gibraltar, Cadiz, Ronde, Grenadę. Uczestniczyliśmy też – np.; w pokazach flamenco, rejsach statkiem,  próbowaliśmy tapas. Poznawanie kultury hiszpańskiej było dla nas fascynującym przeżyciem.

            Szkoda, że czas tak szybko mija, szczególnie czas tak świetnie spędzony. Mamy nadzieję, że to nie koniec i że kolejne grupy dzięki programowi Erasmus również będą mogły uczestniczyć w praktykach zagranicznych.

            Zachęcamy Was do obejrzenia relacji fotograficznej z naszego pobytu.

          • Wycieczka do Centrum Logistyki E-Commerce AMAZON

          • 18 marca i 23.05.2019 roku uczniowie klasy II L oraz III L zwiedzali Centrum Logistyczne e-commerce Amazon w Kołbaskowie.Uczniowie zapoznali się z procesem realizacji zamówienia klienta. Mieli okazję zobaczyć jak roboty transportowe przemieszczają regały z towarami bezpośrednio do pracowników, którzy następnie kompletują zamówienia klientów i przygotowują je do wysyłki.  Dowiedzieli się, że w e-commerce Amazon jest 100 000 robotów transportowych w 26 centrach na całym świecie, w tym w dwóch w Polsce. Uczniowie mieli okazję skonfrontować wiedzę zdobywaną w szkole z praktyką.Młodzież dowiedziała się, że w centrum zatrudnieni są  zarówno pracownicy na stanowiskach poziomu początkowego odpowiedzialni za odbiór produktów od producentów, kompletowanie, pakowanie i wysyłanie zamówień klientów, poprzez specjalistów z obszaru logistyki, inżynierów, pracowników technicznych, po personel działu kadr.  

          • Wręczenie nagród

          • Wręczenie nagród

            w ramach

            Tygodnia Nauk Ścisłych

            (miejsca I, II i III)

            12 czerwca 2019 r. (Środa)

            godz. 10:35 sala nr 10

            Zapraszamy

             

          • Heide park

          • Wycieczka do Heide Parku

            07.06.2019 r. odwiedziliśmy jedno z największych wesołych miasteczek w Europie i największy park rozrywki w północnych Niemczech. Na terenie parku znajdują się  m. in.- szwajcarski tor bobslejowy, zjeżdżalnie, łodzie i tratwy, kolejki górskie, kraina piratów, akrobaci, różnego typu rolby, karuzele obrotowo-młynowe, kolejki ziemne i powietrzne, wieże widokowe. Niezliczone atrakcje zapierały nam dech w piersiach. Najwięksi śmiałkowie pierwsze kroki skierowali  na najwyższą i najszybszą drewnianą kolejkę górską w Europie: legendarnego Colossa w nowej odsłonie (w 2003 roku Colossos został zapisany do księgi rekordów Guinnessa).  Mnóstwo zabawy z domieszką adrenaliny zapewniły nam również pierwszy w Niemczech wing coaster „Flug der Dämonen”, wysoka na 71 m wieża swobodnego spadku „Scream”, kolejka Krake (kąt pierwszego spadu wynosi 90°). Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a cały pobyt w Heide Parku był niesamowitym przeżyciem.

          • Wycieczka

          • Drezno, Saksońska Szwajcaria ,Wrocław

             

            „Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”. Podążając za słowami Marka Twaina,

            w dniach od 27 do 30 maja 2019 roku uczniowie klas IL, IE, IIL oraz IR wraz z opiekunami p. Edytą Mazur, p.Moniką Drech - Zawistowską, p.Barbarą Bernat oraz p.Barbarą Stelmach - Wilk udali się do Drezna, Saksońskiej Szwajcarii oraz Wrocławia

            A oto krótka relacja z naszego wyjazdu...

            Dzień 1 - DREZNO

            Pierwszym celem naszej podróży, było Drezno. Jedyne w swoim rodzaju miasto zwane również "Florencją Północy", które zauroczyło nas pięknem zabytków. Zobaczyliśmy m. in. nowo odbudowany Frauenkirche, tarasy Bruhla nad Łabą, Katedra - Hofkirche – największy kościół Saksonii, Residenzschloss - główna rezydencja pałacowa siedziba elektorów i królów Saksonii, dziedziniec Pałacu Zwinger, Operę Sempera. Natomiast w  ramach edukacji kulturalnej zapoznaliśmy się z eksponatami zgromadzonymi  w Muzeum Historii Militarnej. Nakarmieni pięknem stolicy Saksonii, udaliśmy się do urokliwego czeskiego Deczyna, gdzie czekała na nas przepyszna kolacja oraz wygodne łóżka....

            Dzień 2 - PIRNA, TWIERDZA KONIGSTEIN oraz MALERWEG

            Po krótkiej nocy, obudził nas zapach śniadania i....deszcz. Mimo niesprzyjającej aury, zgodnie z planem wyruszyliśmy do bajkowej Pirny, nazywanej bramą do Saksońskiej Szwajcarii lub miastem Canaletta. Następnie do Konigstein- fantastycznie zachowanej, ulokowanej na wysokiej skale Twierdzy. Kolejno przejazd do Rathen a tam .....CUD!!! Niebo rozchmurzyło swoje oblicze i spacer do Bastei - najbardziej znanej części Szwajcarii Saksońskiej odsłonił przed nami niesamowite widoki. Kiedy już nasyciliśmy wszystkie zmysły,  nadszedł czas na powrót do (już!!!) ukochanego Deczyna...

            Dzień 3 - WROCŁAW

            We Wrocławiu przywitała nas przesympatyczna Pani Przewodnik, która podczas spaceru z ogromną pasją opowiadała m.in. o Katedrze św. Jana Chrzciciela, Moście Tumskim zwanym „Mostem Zakochanych”, Wyspie Piasek, Budynku Ossolineum, Ratuszu czy Kościele św. Marii Magdaleny. Rynek Główny oczarował nas nie tylko piękną zabudową, ale również smacznymi lodami i pączkami:) Godzinny rejs po Odrze był krótką chwilą wytchnienia. Przed nami jeszcze Hydropolis (centrum wiedzy o wodzie), Hala Stulecia, a także słynna wrocławska fontanna! Po tym jakże intensywnym dniu, na myśl przychodziło jedno zdanie:

            "Cudze chwalicie, swojego nie znacie".

            Dzień 4  - WROCŁAW

            Niewątpliwie do obowiązkowych punktów pobytu we Wrocławiu należy wizyta w Ogrodzie Zoologicznym wraz z Afrykarium. Egzotyka tego miejsca wprawiła nas w zachwyt! Czy ktoś mógłby zatrzymać czas? Niestety, nie tym razem...i tak już mocno "nagięliśmy grafik", a i nasi panowie już się niecierpliwią, bowiem kolejnym, a zarazem ostatnim celem było zwiedzanie tajnych zakamarków Stadionu Śląska Wrocław. Jeszcze tylko ostatnie wspólne zdjęcie na murawie i opuszczamy miasto. Ze śpiewem na ustach i  z apetytem na więcej wyruszyliśmy do naszych domów...

             

             

             

             

             

    • Kontakty

      • Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego
      • (+48) 91-448-90-03
      • ul. Gen. J. Sowińskiego 1 70-236 Szczecin sekretariat@te.szczecin.pl Poland
      • www.te.szczecin.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych