Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wenecja od podszewki.
Wenecja od podszewki
Wenecja od podszewki
Galeria Fotoklubu Zamek - Wenecja od podszewki
11 stycznia mieliśmy okazję zobaczyć pierwszą indywidualną wystawę fotograficzną Danuty Borek. Obraz Wenecji utrwalony w czasie tygodniowego pobytu. Miasto bez tłumów, wczesnym rankiem, gdy stali mieszkańcy idą do pracy. Wszędobylskie motorówki nie burzą jeszcze spokojnego lustra kanałów. Po pustych uliczkach i placach przemykają pojedynczy przechodnie. Mostki rozpięte nad wodą kapią się w pierwszych promieniach słońca....To właśnie Wenecja od podszewki.
Danuta Borek uczy chemii i podstaw przedsiębiorczości w „Pobożniaku". Jest członkiem Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz członkiem Fotoklubu Zamek. Uczestniczy w plenerach malarskich, wystawach zbiorowych ZSTK i indywidualnych. Projektuje plakaty, dyplomy, zaproszenia dla ZSTK i siebie. Jej fotografie są obecne na wystawach Fotoklubu Zamek.
Malarstwo i fotografia to jej pasje odkryte w wieku dojrzałym, gdy przyjemność tworzenia przeplata się ze zwątpieniem i ciągłym szukaniem sposobu wyrażania siebie.
Polecamy. Uczniowie klasy 1R
Siedem Aniołów Apokalipsy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Siedem Aniołów Apokalipsy.
Siedem Aniołów Apokalipsy
Galeria Fotoklubu Zamek
Siedem Aniołów ApokalipsyWystawa zdjęć Krzysztofa Lachowicza.
Siedmioobrazowa prezentacja stanowi fotograficzną interpretację starotestamentowej Księgi Apokalipsy. Siedem aniołów dmąc w trąby – sieje kataklizmy na Ziemi, niszcząc planetę i wszelakie życie. W swoich kreacjach fotograficznych autor wystawy odniósł się do tego przekazu, próbując oddać grozę takiego wydarzenia.
Krzysztof Lachowicz - fotograf, diaporamista (zdobył wiele nagród, w tym tych najbardziej prestiżowych na imprezach diaporamowych w Lubinie i Szczecinie), fotograf aktu, abstrakcjonista, fotografuje technikami tradycyjnymi (w tym otworkowo), ale też uprawia fotografię natychmiastową i cyfrową, autor
i współautor wielu wystaw, członek Fotoklubu Zamek, Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz elitarnej grupy twórczej „Krovvka".
Japońskie kino
Retro Szczecin Fanklub
Miłośnicy pięknego i ciągle tajemniczego Szczecina byli uczestnikami spotkania
z cyklu "Zamkowe Podróże Literackie", które odbyło się w sali literackiej Zamku Książąt Pomorskich 22 lutego 2019.Temat spotkania: Literatura japońska w obiektywie mistrza ekranizacji Masumury Yasuzō
Prowadzenie: Przemysław Sztafiej
Masumura Yasuzō (1924-1986), symbol ery potęgi kinematografii japońskiej, wyreżyserował blisko 60 filmów. Znaczna część jego dzieł to ekranizacje książek autorów reprezentujących bardzo różnorodne gatunki: od pisarzy klasycznych jak np. Ihara Saikaku po twórców współczesnych. Ekranizacje Yasuzō niejednokrotnie dotyczą specyficznie japońskich trendów literackich, jak np. „ero-guro" (groteska erotyczna). Podczas spotkania poznaliśmy wybrane dzieła z bogatego dorobku Masumury oraz utwory literackie, które inspirowały mistrza japońskiego kina. Mieliśmy okazję "poczytać" oryginalną japońską książkę.
Działo się w 1R
Retro Szczecin Fanklub
Miłośnicy pięknego i ciągle tajemniczego Szczecina byli uczestnikami spotkania
z cyklu " Szczecin. Retrospekcje", które odbyło się w sali literackiej Zamku Książąt Pomorskich 11 stycznia 2019.Temat spotkania: O różnych miastach, co wojny toczyły i jakie efekty tych wojen były
Prowadzenie: Małgorzata Duda
Kolejne spotkanie z dawnymi legendami przyniosło opowieści o zmaganiach pomorskich miast, w których na czoło wysuwa się średniowieczna wojna między Szczecinem a Stargardem. Dowiedzieliśmy się, co było przedmiotem sporu, jaki związek ma z nim pewna lipa i dlaczego Stargard nie chciał być „Szczeciński". Posłuchaliśmy również o innych waśniach między miastami i o tym, jak pewna wojna zaczęła się od krowy, a inna - zatrzymała na garncu kaszy.
Matematyka i nauki ścisłe
"Za nami tydzień z językiem polskim od przyszłego tygodnia w asortymencie MATEMATYKA I NAUKI ŚCISŁE!!! )
Dni otwarte szkoły
SZCZECIN NA PIESZO I NA KOLACH
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SZCZECIN NA PIESZO I NA KOLACH .
SZCZECIN NA PIESZO I NA KOLACH
SZCZECIN NA PIESZO I NA KOLACH
23 lutego 2019r. grupa uczniów uczestniczyła w VII Międzynarodowym Dniu Przewodnika Turystycznego w Szczecinie. Zwiedzanie rozpoczęło się o godzinie 11.00 na Placu Lotników – tutaj miejscy przewodnicy, zaopatrzeni w sprzęt nagłośniający i wiedzę o naszym mieście, wzięli grupy i wyruszyli w jedną z 14 zaproponowanych tras. Najczęściej wybieraną trasą przez uczniów był STADION POGONI, gdzie uczestnicy zwiedzali miasto historycznym autobusem, tzw. „ogórkiem” i poznawali kulisy stadionu. W tym dniu można również było zwiedzić MUZEUM TECHNIKI I KOMUNIKACJI, ale najpierw ciekawa lekcja o zabytkach Szczecina i zwiedzanie miasta historycznym tramwajem. Niektórzy z Nas poznawali również OBLICZA SZCZECINA „z innej perspektywy”, to znaczy weszli tam gdzie zazwyczaj wejść nie można:J).
Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie i już czekamy na ten dzień w przyszłym roku….
Edyta Mazur
Monika Derech - Zawistowska
spotkanie z IRCHĄ
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii spotkanie z IRCHĄ.
Spotkanie z IRCHĄ
We wtorek członkowie Szkolnego Koła Edukacji Morskiej „Piraci mórz” uczestniczyli w spotkaniu z kapitanem Mieczysławem Irchą. Na zajęciach kapitan zapoznał nas z etykietą żeglarską, wyjaśnił jaka jest różnica między banderą a flagą i pokazał jak wykonywać podstawowe węzły. Taka wiedza na pewno przyda nam się w trakcie zbliżającego się sezonu żeglarskiego.
Bezpieczni pod żaglami
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpieczni pod żaglami.
Bezpieczni pod żaglami
Szkolenie „Bezpieczni pod żaglami”
Sezon żeglarski zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto zacząć się już przygotowywać. Członkowie naszego Szkolnego Koła Edukacji Morskiej uczestniczyli w warsztatach „Bezpieczni pod żaglami”. Pierwsza pomoc powinna być udzielana przez każdą osobę, która ma choć podstawową wiedzę na jej temat. To ona może uratować komuś życie - pomóc przetrwać do przyjazdu karetki. Czy wiesz jak udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach „na wodzie”? My już wiemy J. Zajęcia obejmowały RKO, pierwszą pomoc na lądzie i w wodzie. Na koniec chętni mogli odpocząć w jacuzzi.
Tydzień z językiem polskim
OPERA NA ZAMKU „CRAZY FOR YOU”
OPERA NA ZAMKU „CRAZY FOR YOU”
W sobotę 16 lutego 2019r. grupa uczniów z klasy I L wraz z wychowawcą uczestniczyła we wspaniałym musicalu „Crazy for you”, który nawiązuje do najlepszych tradycji „Złotych czasów Broadwayu” lat 20 i 30.
Historia miłości bogatego chłopaka z Nowego Yorku, a raczej bogatej matki, który ponad wszystko ukochał taniec, śpiew i muzykę oraz prostej dziewczyny z Nevady – córki byłego dyrektora upadłego teatru… Brzmi banalnie, jednak fabuła ta, którą można określić komedią muzyczną naszpikowana jest pełnokrwistymi postaciami, przewrotnymi sytuacjami oraz olbrzymią ilością śpiewu, tańca i stepu, który na długo wybijał rytm
w naszych sercach.Przepiękna sceneria musicalu, kostiumy, śpiew i taniec zachwyciły nas do tego stopnia, że daliśmy się całkowicie wciągnąć w przedstawianą historie i żywo reagować na śmieszne sytuacje.
Uważamy, że „Crazy for you” warto zobaczyć i gorącą do tego zachęcamy wszystkich.
Uczniowie klasy I L
TEATR POLSKI „MAYDAY”
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii TEATR POLSKI „MAYDAY”.
TEATR POLSKI „MAYDAY”
TEATR POLSKI „MAYDAY”
We wtorek 12 lutego 2019r. uczniowie klas: I E, I L, II R, III G uczestniczyli w sztuce teatralnej „Mayday”. Jest to szalona historia taksówkarza – bigamisty, którego niespodziewany wypadek przerywa szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet. Następujące po wypadku dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane wypowiedzi i błędnie zinterpretowane wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji.
Cały zespół aktorski grał bezbłędnie, my czasami mogliśmy pogubić się w sytuacji, ale nie mogliśmy się nie śmiać. Sztuka nas oczarowała, porwała i obezwładniła śmiechem.
Edyta Mazur
Anna Rutkowska
Podziękowanie
Podróż do Panamy
Dzisiaj Błażej - opiekun Szkolnego Koła Edukacji Morskiej wyruszył w wielką podróż do Panamy. Ponad rok temu wziął udział w konkursie i dzięki głosom, które oddaliście na zdjęcie przez niego wykonane, przeszedł do drugiego etapu konkursu. Musiał wykazać się wiedzą ze znajomości żeglarstwa, historii Polski i Biblii. Udało się - wygrał możliwość udziału w jednym z etapów rejsu dookoła świata - Rejsu Niepodległości. Swoją wyprawę rozpoczął od wizyty w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Uczestniczył w spotkaniu z Prezydentem Polski Andrzejem Dudą i Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą.
Jutro Błażej wraz z innymi laureatami konkursu wylatują do Panamy, żeby wziąć udział w ostatnim - prawie trzymiesięcznym etapie rejsu. Przed rejsem na pięknym żaglowcu „Darze Młodzieży” będą uczestniczyć jeszcze w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Porty, które odwiedzą to Panama, Kartagena, Miami, Ponta Delgada, Londyn i Gdynia.
Życzymy bezpiecznego lotu, a następnie pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.
Informacje na temat Rejsu Niepodległości znajdziecie tutaj: http://pl2018.org/
Archiwum Aktualności