• DNI OTWARTE TECHNIKUM

• Już 4 i 5 maja zapraszamy na Dni otwarte naszego Technikum. Dla zapracowanych przygotowaliśmy dogodne godziny:

4 maja czekamy na Was od 13:00 do 18:00

5 maja natomiast od 08:30 do 13:00

Przewidzieliśmy dla Was mnóstwo ciekawych atrakcji - serdecznie zapraszamy!

• Licealiada

• W marcu 2023r. uczniowie klas pierwszych Technikum Ekonomicznego przystąpili do rozgrywek Licealiada Klas Pierwszych w Piłce Koszykowej Każdy z Każdym w grupie. Wylosowane Szkoły XVIILO, IX LO, ZSEE okazały się bardzo wymagającymi przeciwnikami. Uczniowie naszej Szkoły od pierwszego gwizdka każdego meczu do ostatniej kwarty pokazali się z najlepszej strony mimo odniesionych porażek. Dzięki nim budowa Reprezentacji Szkoły w tej dyscyplinie na pewno będzie możliwa.

• LEKCJA ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ

• Dnia 04.04.2023 r. zaszczycił nas swoją obecnością policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie aspirant sztabowy Paweł Krahel. Tematem spotkania była odpowiedzialność karna. Omówione zostały zagadnienia kodeksu karnego oraz kodeksu wykroczeń dotyczących problematyki przestępstw przeciwko porządkowi publicznemu i mieniu. Uczniowie zostali uświadomieni, a każda wiedza na temat prawa i odpowiedzialności karnej wpływa na bezpieczne funkcjonowanie naszej szkoły.

• Akcja Gżegżółka

• „Akcja Gżegżółka” już za nami. Dziękujemy wszystkim za udział w naszych ortograficzno-ornitologicznych zmaganiach. Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się w "Ptasich kalamburach" oraz dyktandzie "Czy gżegżółka to kukułka?". Polskie przysłowia zawierające nawiązania do ornitologii były tematem kalamburów. Natomiast w dyktandzie liczyła się głównie poprawna pisownia nazw gatunków ptaków.  Wymagający "Pięciobój- misja gżegżółka" uruchomił ducha rywalizacji drugoroczniaków. Podczas realizacji zadań liczył się czas, umiejętność rozwiązywania anagramów, rezusów, wykreślanek oraz czytania ze zrozumieniem. Uczniowie klas III i IV w interaktywnym "Ornitologicznym quizie" zmierzyli się z ortograficznym zapisem gatunków ptaków występujących w Polsce oraz innymi smaczkami ortograficznymi. Tytułowa gżegżółka, pustułka, puszczyk myszołów czy czubatka czuwały nad rezultatami uczniów.

W imieniu zespołu organizującego „Akcję Gżegżółka” serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników na rozdanie nagród, które odbędzie się 04.04. o godzinie 10:35. Szczegółowe miejsce wręczenia nagród zostanie podane na Librusie.

Zespół „Akcji Gżegżółka”

Bogumiła Partyka

Anna Rutkowska

Bernadetta Bałękowska

Joanna Dudzińska

• Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

• 02 marca w naszej szkole odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” 🐺

W biegu wzięło udział aż 60 osób!
            Dziękujemy za tak
            liczną obecność 🤩

Gratulujemy zwycięzcom
            🥇Oliwier Lisiński 06:12.93