Lista osób zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursu geograficznego i historycznego w roku szkolnym 2020/2021
V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego
15 listopada 2020 r. rozpocznie się piąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich organizowana przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.
Konkurs realizowany będzie za pośrednictwem strony internetowejhttps://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl/ gdzie znajdziecie wszelkie informacje.
Laureaci i wyróżnieni finaliści, łącznie do 20 osób, uzyskująuprawnienia do przyjęcia na studia realizowane na kierunkuPapiernictwo i Poligrafia na Wydziale Inżynierii ProdukcjiPolitechniki Warszawskiej, poza normalną procedurą konkursową.Uprawnienia te obowiązują w roku uzyskania świadectwa dojrzałościi będą realizowane od roku akademickiego 2020/2021.
Informujemy również, że w zależności od sytuacji pandemicznej, Zakład jest w pełni przygotowany do zdalnego przeprowadzenia III etapu konkursu.
Regulamin konkursu do pobrania tutaj.
Osoby chętne do udziału w konkursie proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli przedmiotów graficznych: E.Różewskiej, A.Pukalskiego, P.Chatysa.
KONKURS „NAJŁADNIEJSZE LOGO SZKOLNEGO KOŁA EDUKACJI MORSKIEJ”
Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły w regulaminie lub u p. Barbary Bernat
Dla zwycięzców przewidziane atrakcyjne nagrody
ZAPRASZAM!
ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE „ZACHODNIOPOMORSKIE PORTY NA FOTOGRAFII”
W związku z przypadającą w 2020 roku 70. rocznicą polskiej administracji w Portach Szczecin i Świnoujście, Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA organizują konkurs pn. „Zachodniopomorskie Porty na fotografii”.
Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego.
Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego zachodniopomorskie porty należące do Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.
Wykonane prace (zdjęcia w formacie JPG na nośnikach CD lub DVD) należy przesłać wraz z załącznikami do dnia 30 listopada 2020 r. (liczy się data faktycznego wpłynięcia pracy) na adres Kuratorium Oświaty w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 4, 70 – 502 Szczecin (z dopiskiem: Konkurs „Zachodniopomorskie Porty na fotografii”).
Zdjęcie proszę przysłać na adres e-mail: dibernat@o2.pl lub przynieść do p. Barbary Bernat (sala 25)
Więcej informacji na stronie:
Konsultacje z rodzicami 21.10.2020 r.
Ze względu na bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin zaplanowane na dzień 21 października br. konsultacje z nauczycielami zostaną zrealizowane z wykorzystaniem dziennika elektronicznego. Nauczyciele w tym dniu dyżurować będą od godz. 17.00 do 18.30 odpowiadając na Państwa pytania i wątpliwości za pośrednictwem komunikatora w dzienniku elektronicznym Librus.
OSTATNI DZIEŃ PŁYWANIA
Ten ostatni dzień był trochę inny niż pozostałe, dlatego że pływali praktycznie sami nowicjusze. Większość była na Dezecie pierwszy raz. Początki były trochę trudne, bo terminy żeglarskie nie należą do najprostszych. Szybkie reagowanie na komendy typu: „Prawy grota szot wybierz” sprawiało trochę problemów, ale szybko ogarnęliśmy jak wykonywać polecenia. Pogoda w sumie też nam dopisała. Co prawda było trochę zimno, ale wiatr sprzyjał pływaniu w przechyłach i wykonywaniu licznych manewrów. W sumie przepłynęliśmy ponad 21 km, ze średnią prędkością 1,5m/s. Maksymalna prędkość jaką osiągnęliśmy to aż 3,5m/s.
Co prawda był to nasz ostatni dzień na wodzie w tym roku, ale teraz przed nami inne wyzwania: zajęcia teoretyczne, konkursy, festiwale, i wiele innych.
Opiekun
Barbara Bernat
13
NASZE WILKI MORSKIE WRÓCIŁY Z TYGODNIOWEGO REJSU SZKOLENIOWEGO
Nasze wilki morskie wróciły z tygodniowego rejsu szkoleniowego, który odbył się na żaglowcu STS Kapitan Borchardt w terminie 26 września – 3 października 2020 r. Dzień zaokrętowania przywitał nas ulewnym deszczem. Zdążyliśmy się przemoczyć do suchej nitki już przed wejściem na pokład żaglowca. Opiekunowie podzielili nas na wachty i przydzielili nam kajuty, w których mieszkaliśmy w trakcie rejsu. Po pierwszych czynnościach organizacyjnych wypłynęliśmy w stronę Gdańska. Wiatr był na tyle silny, a morze tak bardzo wzburzone, że większość z nas miała chorobę morską. Niektórym kręciło się tylko w głowie i odczuwali mdłości, ale wybrańcy próbowali przekupić Neptuna oddając mu spożyty wcześniej posiłek. Na szczęście pogoda się poprawiła i choroba morska przestała nam dokuczać. Wiatr nam sprzyjał i większość czasu mogliśmy ”płynąć na żaglach”. Uczyliśmy się etykiety żeglarskiej, nawigacji, wiązania węzłów. Mogliśmy też samodzielnie sterować żaglowcem. Na pokładzie Kapitana Borchardta odbył się też wieczór szant i Morski Chrzest neofitów. Byliśmy naprawdę dzielni. Odwiedziliśmy Kołobrzeg, Ustkę, Hel i Gdańsk. Na Helu byliśmy z wizytą w izbie pamięci Karola Olgierda Borchardta. Na koniec rejsu umiejętności, które nabyliśmy zostały sprawdzone w trakcie konkursu wiązania węzłów na czas. Uczestnik z naszego koła wygrał nawet z bosmanem. Cały rejs był świetny, a chwile przeżyte na pokładzie żaglowca zostaną nam na długo w pamięci.
Opiekun
Barbara Bernat
10
NASZE SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ
Nasze Szkolne Koło Edukacji Morskiej kolejny raz na wodzie. 28.09. równo o 9.00 zjawiliśmy się w Centrum Żeglarskim, żeby tym razem popływać na Darze Szczecina. Kapitanem tego pięknego jachtu kabinowego jest pan Wojciech Malejka, który m.in. poprowadził "Kapitana Głowackiego" po zwycięstwo w The Tall Ships' Races 2014 " i wtedy też został Szczecińskim Żeglarzem Roku. Poza tym Bolo (tak zwany wśród innych wilków morskich) zrealizował projekt „7 kontynentów, 4 oceany- czyli najdłuższą drogą dookoła Świata" Ta podróż zajęła mu aż 26 miesięcy. Miło jest pożeglować w tak doborowym towarzystwie. Co prawda dzisiejsza wyprawa obyła się bez stawiania żagli, ale takie spokojne pływanie też ma swoje uroki. Mogliśmy podziwiać jak piękny jest Szczecin, min. Wały Chrobrego od strony wody.
W sobotę na STS Kapitan Borchardt popłynęło też czterech uczestników naszego koła na tygodniowy rejs do Trójmiasta. Czekamy na ich relację. Z pewnych źródeł wiemy, że niestety choroba morska nie była im obca…
Opiekun
Barbara Bernat
8
NASZE KOŁO ZNOWU NA WODZIE!
Nasze Koło znowu na wodzie. Pogoda trochę się pogorszyła, ale dla żeglarzy to prawdziwy raj. Przecież nie chodzi o to, żeby pięknie się opalić, tylko żeby poczuć wiatr we włosach i miłą bryzę na twarzy. I dzisiaj właśnie tak było. Wiatr nie był zbyt mocny, ale pozwolił na pływanie w przechyłach i ćwiczenie różnych manewrów. Było nas dużo, więc pływaliśmy na dwóch Dezetach. Załoga jednej w wolnych chwilach nawet pięknie śpiewała, a wiatr niósł wesoły śpiew po całym jeziorze. Było super.
Już w sobotę na tygodniowy rejs na żaglowcu STS Kapitan Borchardt szykuje się czworo uczestników naszego Koła. Życzymy im pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.
Opiekun
Barbara Bernat
15
Warsztaty programowania
Zachęcamy do skorzystania z weekendowych, bezpłatnych warsztatów z podstaw programowania w języku JavaScript. Warsztaty będą prowadzone przez 5 doświadczonych Trenerów, którzy na co dzień pracują w firmach IT. Aby się zgłosić, trzeba wypełnić formularz rekrutacyjny (do 4 października).
Szczegóły na stronie: www.klaster.it/warsztaty
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1012338529208330/
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Szczecin.
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski”
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Więcej informacji na stronach organizatorów oraz w regulamienie (do pobrania tutaj).
SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ W AKCJI!
Szkolne Koło Edukacji Morskiej znowu w akcji. Wczoraj dużą grupą (razem z nowymi uczestnikami naszego koła) pojechaliśmy do Centrum Żeglarskiego na zajęcia praktyczne na kajakach. Instruktor- p. Piotr Owczarski przekazał nam kilka wskazówek jak zachowywać się na wodzie, jak wiosłować i co zrobić w razie niekontrolowanego wywrócenia kajaka. Oczywiście nic takiego się nie zdarzyło. Chętnie zajęliśmy miejsca w kajakach i wypłynęliśmy na jezioro. Pogoda była wyśmienita. Wysoka temperatura, słońce i brak wiatru to rewelacyjne warunki do uprawiania tego rodzaju sportu. W czwartek znów idziemy pływać - tym razem na Dezetach i mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne trochę się zmienią i wiatr pozwoli nam na miłe żeglowanie.
Poza tym bardzo się cieszymy, że dołączyły do nas nowe osoby. Może ktoś z Was też chciałby poznać bliżej Neptuna? Jeśli tak to zapraszamy.
Na zajęcia koła morskiego można się zapisać u p. Barbary Bernat.
9
Konkurs: Ogrody wyobraźni
Zachęcamy do udziału w konkursie pod patronatem Uniwersytetu Zielonogórskiego.
TO ZNOWU MY! SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ.
Przez długi czas nic się u nas nie działo, bo pandemia pokrzyżowała nam plany, ale w końcu coś ruszyło. Dzisiaj znów mogliśmy popływać na Dezecie. Ciężko powiedzieć czy pogoda nam sprzyjała. Jedni powiedzą, że tak bo mogli się wylegiwać w pełnym słońcu i opalać blade twarze. Inni również stwierdzą, że tak bo mieli możliwość popływać w krystalicznie czystych wodach jeziora J, ale prawdziwi żeglarze będą narzekać na brak wiatru i „zawrotne” prędkości osiągane w trakcie płynięcia. No cóż Formuła 1 to nie była. W sumie chyba wszystkim nam się podobało i już szykujemy się na następny wypad nad jezioro, tym razem popływać na kajakach.
Opiekun
Barbara Bernat
12
Zaprogramuj swoją przyszłość - E-warsztaty
Chętnych do wzięcia udziału w programie prosimy o kontakt z nauczycielami:
D.Bachońską lub E.Różewską.
Instrukcja logowania do systemu Librus Synergia
Poniżej, do pobrania, znajduje się instrukcja logowania do systemu Librus Synergia.
Potrzebne Informacje znajdą Państwo również na Portalu Edukacyjnym.
Zebrania z Rodzicami
W pliku do pobrania poniżej znajdziecie Państwo informację o salach oraz godzinach zebrań w poszczególnych klasach.
Stypendia socjalne
W załączniku przedstawiamy niezbędne informacje do ubiegania się o stypendium socjalne.
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z harmonogramem dotyczącym rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole.
Przypominamy o konieczności przestrzegania reżimu sanitarnego.
POTWIERDZENIE WOLI NAUKI
Od dnia 13 sierpnia do dnia 18 sierpnia w godz. od 8.00 do godz. 15.00 Kandydat potwierdza wolę nauki w tej szkole, do której został zakwalifikowany w formie przedłożenia kompletu oryginałów dokumentów, które zostały złożone elektronicznie w postępowaniu rekrutacyjnym, w szczególności:
- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
- oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
- zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu
Uwaga!
JEŚLI KANDYDAT NIE POTWIERDZI WOLI NAUKI, NIE ZOSTANIE PRZYJĘTY DO SZKOŁY, DO KTÓREJ ZOSTAŁ ZAKWALIFIKOWANY !!!
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone zostaną dnia
19 sierpnia 2020 r. o godz. 12:00.
Archiwum Aktualności