• LEKCJA LOGISTYKI W PORCIE MORSKIM

          • 25 listopada br. uczniowie klasy 2L ponownie odwiedzili Police. Tym razem mieli okazję zapoznać się z zasadami pracy w Porcie Morskim. Na co dzień port jest niedostępny dla osób postronnych, ale dzięki gościnności pracowników Portu Morskiego oraz zaangażowaniu Pana Andrzeja Rogowskiego, uczniowie mieli wyjątkową możliwość zapoznania się z zasadami jego funkcjonowania, o zasadach pracy portu opowiadał naszym uczniom kierownik Wydziału Transportu Wodnego Grupy Azoty Police pan Roman Polak. Przyszli logistycy obserwowali rozładunek potężnego masowca, który przypłynął z Maroka  z fosforytem na swoim pokładzie. W Porcie Barkowym uczniowie zwiedzili statek, który przypłynął z Kłajpedy załadowany solą potasową i obserwowali precyzyjną pracę żurawiem chwytakowym podczas rozładunku. Warto wspomnieć, że w tym porcie obsługiwane są barki i statki o długości do 120 metrów i zanurzeniu 4 metrów.

            Druga część wycieczki odbyła się na terenie Zakładowej Straży Pożarnej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć nowoczesne centrum dowodzenia, które wzbudziło wielkie zainteresowanie.

            Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki na który składają się najnowsze wozy bojowe, m.in. samochód pożarniczy austriackiej firmy Rosenbauer wyposażony               w 62-metrowy podnośnik. W czasie spotkania ze strażakami nie zabrakło również elementów szkolenia z pierwszej pomocy.

            Pan Andrzej Rogowski zadbał o to, aby uczniowie po pełnej wrażeń wycieczce nie wrócili do domu głodni, zapewniając uczniom syty i smaczny obiad.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Portu Morskiego Police, strażakom z Zakładowej Straży Pożarnej, którzy poświęcili dla nas swój cenny czas i przekazali wiedzę w bardzo interesujący i przystępny sposób.

            Szczególne podziękowania składamy Panu Andrzejowi Rogowskiemu.

            Wycieczka była cenną lekcją praktyczną, podczas której młodzież poszerzyła swoją wiedzę                        o istotne informacje  dotyczące procesów logistycznych związanych z  transportem morskim.

             

             

            Opiekunowie

            Małgorzata Górska

            Edyta Mazur

          • WYCIECZKA DO STRALSUNDU

          • W środę 20.11.2019 r.  uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Stralsundu. Wizytę w Stralsundzie rozpoczęliśmy od przejazdu z lądu stałego na wyspę Rugia imponującym mostem, z którego roztaczał się przepiękny widok na starówkę Stralsundu, wody opływające miasto, porty jachtowe i okoliczne wyspy. Po powrocie na ląd groblą o długości około 3 kilometrów pojechaliśmy do Ozeaneum, gdzie podziwialiśmy  blisko 7 tys. gatunków roślin i zwierząt. Przy pomocy interaktywnego stołu, sprawdzaliśmy szlaki wędrówek ryb i kierunki wiatrów. Przy okazji podpatrzyliśmy jak przebiega pokazowe karmienie pingwinów. W Ozeaneum zostaliśmy podzieleni na zespoły 2- os. i otrzymaliśmy zadania do wykonania. Później przyszedł czas na  zwiedzania urokliwego Stralsundu. Mieliśmy okazje podziwiać śliczną stralsundzką starówkę. Widzieliśmy m.in. imponujący gotyki Ratusz, Kościół św. Mikołaja, uliczki z barokowymi i gotyckimi fasadami. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Morskiego. Tu najbardziej podobały nam się ogromne żółwie i egzotyczne ryby. To był bardzo miło spędzony dzień.

                                   Opiekun

            Barbara Bernat

          • WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO SZCZECIN-GOLENIÓW IM. NSZZ SOLIDARNOŚĆ.

          • 15 listopada 2019 logistycy z klasy 1Lg uczestniczyli w kolejnej wycieczce dydaktycznej. Tym razem udaliśmy się do Portu Lotniczego Szczecin- Goleniów im. NSZZ Solidarność. Głównym celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań i kompetencji zawodowych. Podczas wycieczki p. Robert szczegółowo zapoznał nas z drogą jaką musi odbyć pasażer zanim dostanie się na pokład samolotu i z funkcjonalnym podziałem budynku (przyloty, odloty, strefa Schengen, Non-Schengen). Przedstawił informacje na temat odprawy biletowo-bagażowej, bramek kontroli bezpieczeństwa, (wszyscy przeszliśmy przez bramkę kontroli bezpieczeństwa).Uczniowie zostali zapoznani z infrastrukturą liniową i punktową terminalu oraz  zasadami  oznakowania poszczególnych  elementów infrastruktury liniowej. Mieliśmy niepowtarzalną okazję przejechać autokarem drogę, jaką pokonuje samolot podczas lądowania. Następnym punktem wycieczki była wizyta na  terminalu cargo. Nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 8 tys. mkw. wraz z zapleczem biurowo-socjalnym stanowi integralną część infrastruktury Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Dziękujemy pracownikom lotniska za gościnność i bardzo ciekawą wycieczkę dydaktyczną.

             

             

            Opiekunowie

            Małgorzata Górska

            Beata Cesarska

          • LEKCJA LOGISTYKI W ZAKŁADACH CHEMICZNYCH W POLICACH

          • Uczniowie klasy 2L - 31 października br. dzięki uprzejmości Zakładów Chemicznych POLICE Grupa Azoty S.A. oraz wielkiego zaanagażowania pana Andrzeja Rogowskiego mieli możliwość skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką. Ta niecodzienna lekcja logistyki pozwoliła uczniom zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania firmy znajdującej się w czołówce światowej branży chemicznej. Uczniowie m.in. mieli okazję zobaczyć proces formowania  i zabezpieczania pił z nawozem. Ponadto przyszli logistycy mieli niezwykłą okazję przyjrzeć się procesowi załadunku worków  Big-Bag  przy pomocy wózka widłowego oraz załadunku naczepy typu firanka.  Zapoznali się również z zasadami funkcjonowania Zakładu Ochrony Środowiska m.in. zakładowej oczyszczalni.

            Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi Rogowskiemu i wszystkim pracownikom zaangażowanym do  oprowadzania nas po kombinacie.

             

            Opiekun

             Małgorzata Górska

          • WARSZTATY POD TYTUŁEM „#DONTHEJT”

          • Dnia 28 października br. odbyły się w naszej szkole warsztaty pod tytułem „#donthejt”, opracowane przy współpracy środowiska akademickiego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji. Program realizowany był w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Uczniowie biorąc udział w różnorodnych aktywnościach, podczas warsztatów, mogli wczuć się w osobę hejtowaną jak i samego hejtera, uzyskali również informację gdzie szukać pomocy, i jak reagować na hejt. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania przyczynią się do efektywniejszej walki ze współczesnymi problemami jakimi jest mowa nienawiść.

             

            Opiekunowie:

            Dagmara Bachońska

            Małgorzata Górska

          • CODEWEEK2019 - ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW

          • Szanowni uczestnicy wydarzenia CodeWeek2019! Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród (zwycięzcy) i dyplomów (wszyscy uczestnicy) dnia 28.10.2019r. o godz. 10:35 (długa przerwa) w sali numer 10.

          • RELACJA Z CODEWEEK2019

          • Dnia 17.10.2019r. w naszej Szkole odbyła się impreza CodeWeek2019. Reprezentanci wszystkich klas dzielnie walczyli o bilety do kina ufundowane przez kino Helios, rozwiązując zagadki i gry logiczne. Rywalizacja była zacięta, ale zwycięzcy mogą być tylko jedni. Serdecznie gratulujemy uczniom klas 1Gg i 1Gp, 2L, 3E i 4E!

          • ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ DO STRALSUNDU!

          • Zapraszamy Was na wyprawę do Stralsundu – starego miasta, którego zabytki zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki  UNESCO. Jego niezwykłe położenie zachwyci każdego. Główną atrakcją będzie zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie o pow. 9.7 tys. mkw. Wielkie wrażenie wywrze również Muzeum Morskie z ekspozycją olbrzymich żółwi.

            Zapisy do 25.10.2019 (piątek) u p. Barbary Bernat lub p. Moniki Zawistowskiej.  Przy zapisie wymagana zaliczka 50 zł. Druga rata w wysokości 100 zł – płatna do 08.11.2019r.

            Termin wyjazdu: 20 lub 27 listopada /środa/2019 r.

            Proponowany ramowy program :Godz.7.15 – zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd przez Brandenburgię i Meklemburgię do Stralsundu.

            Wizytę w Stralsundzie rozpoczniemy od przejazdu z lądu stałego na wyspę Rugia imponującym mostem, z  którego roztacza się przepiękny widok na starówkę Stralsundu, wody opływające miasto, porty jachtowe i okoliczne wyspy.

            Powrót na ląd groblą o długości około 3 kilometrów i wjazd do miasta, przejazd do Ozeaneum, gdzie w czterech budynkach połączonych z głównym holem, schodami, windami i galeriami zobaczyć można blisko 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego.

            Przygotowano także interaktywny stół, na którym można sprawdzać szlaki wędrówek ryb i kierunki wiatrów. W specjalnej sali z interaktywnymi urządzeniami służącymi do zabawy i nauki można poznawać życie w morzach .

            Przy okazji będzie można podpatrzeć jak przebiega pokazowe karmienie pingwinów i nie tylko.

            Zostaniecie podzieleni na zespoły 2 - os. i otrzymacie zadania do wykonania, w ten sposób pełniej zapoznacie się z zasobami Ozeaneum.

            Następnie zapraszam na piesze zwiedzanie ślicznej stralsundzkiej starówki - zobaczymy m.in. imponujący gotyki Ratusz, Kościół św. Mikołaja, uliczki z barokowymi i gotyckimi fasadami.

            Czas wolny na pamiątki lub drobne zakupy i gorący posiłek(we własnym zakresie).

            Ok. godz. 16.45 - wyjazd w kierunku Szczecina, planowany przyjazd ok. godz.19.30

            Cena: 150 zł/ os.

            przy grupie min. 40 osób

            Świadczenia zawarte w cenie:

            *transport komfortowym autokarem / klimatyzacja, uchylne i rozsuwane fotele, dvd, barek wraz z opłatami parkingowymi/

            *bilety wstępu do Ozeaneum i Muzeum Morskiego,

            *materiały do zajęć –karty pracy,

            *opieka licencjonowanego pilota - przewodnika

            *ubezpieczenie NNW I KL

            *podatek Vat

            Każdy uczestnik musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport.

          • PRAKTYCZNA LEKCJA GOSPODAROWANIA ODPADAMI

          • Logistycy z 4L odwiedzili dziś EcoGenerator- Zakład Unieszkodliwiana Odpadów przy ul. Logistycznej 22. W trakcie tej niecodziennej lekcji zostały poruszone najważniejsze problemy z zakresu gospodarowania odpadami m.in. zasady właściwego segregowania odpadów. Nie wszystko da się wysegregować i odzyskać, a niektórych materiałów nie można w nieskończoność przetwarzać.  Spalarnie  są koniecznym uzupełnieniem systemu gospodarowania odpadami. Trafiają do nich komunalne odpady zmieszane, tzw. resztkowe, które nie nadają się do recyklingu lub pozostały po procesach recyklingu.

            Uczniowie zobaczyli najciekawsze fragmenty zakładu: halę procesową, bunkier odpadów, rozpalony ruszt.

             

             

            Opiekun

             Małgorzata Górska

             

          • WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

          •       W dniach 3-7 września uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przeżywali w Pogorzelicy swój wyjazd integracyjny. Celem wyjazdu było lepsze poznanie siebie nawzajem, poprzez udział w zabawach (np. moje marzenia, budowanie totemu), wykonanie psychologicznego portretu wychowawcy,  wspólne spacery nad morze, rozgrywki sportowe i zajęcia na poligonie wojskowym. Uczniowie mieli również okazję poznać bliżej swoich nauczycieli, którzy zajmowali się nimi z troską w dzień  i w nocy ;). Te, niezwykle wartościowe dni zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do ich obejrzeni.

          • HARMONOGRAM CODEWEEK2019

          • Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzenia CodeWeek2019. Z uwagi na trudne warunki remontowe i atmosferyczne stanowiska znajdować się będą przy salach numer 10 i 11. Przy stanowiskach będą czuwać opiekunowie, którzy wskażą kolejność konkurencji.

          • CODEWEEK2019 W NASZEJ SZKOLE!

          • W dniu 17.10.2019r. reprezentacje wszystkich klas wezmą udział w zakodowanej grze terenowej na terenie szkoły. Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w naszym Technikum.

            Najlepsze drużyny walczą o cenne nagrody - zaproszenia do kina ufundowane przez Kino HELIOS (dziękujemy!).

            Serdecznie zachęcamy do trzymania kciuków za reprezentacje klas a uczestnikom życzymy powodzenia!

            Więcej informacji na stronie wydarzenia https://codeweek.eu/

          • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

          • 7 października 2019 kolejna klasa logistyczna z naszej szkoły zwiedzała Centrum Logistyki E-Commerce - AMAZON w Kołbaskowie. Tym razem uczniowie klasy 2L mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje Centrum Logistyczne jako jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie „pracuje” 3000 robotów Amazon Robotics i około 3000 pracowników. Uczniowie zwiedzili miejsca, określane angielskimi nazwami: receive (przyjmowanie i wypakowywanie towarów), stow (układanie towarów na regałach), pick (kompletowanie zamówień), pack (pakowanie paczek). Przyszli logistycy mogli skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką. Zobaczyli w jaki sposób pracownicy firmy kompletują, pakują i dystrybuują najróżniejsze produkty i w jaki sposób roboty ułatwiają im pracę.  Dziękujemy panu przewodnikowi za wyczerpujące informacje na temat  funkcjonowania centrum.

             

            Opiekun

            Małgorzata Górska

             

          • RELACJA Z WYCIECZKI DO KOPENHAGI

          • Wieczorkiem 02 października grupa młodzieży wyruszyła na podbój Skandynawii :) Najpierw przeprawa promowa promem Skania – dla niektórych pierwsza w życiu – a później niesamowita przygoda i wrażenia. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Malmo: Ratusz, rynek Stortorget oraz najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji Turning Torso. Później już przejazd najdłuższym mostem Oresund i  spacer po Kopenhadze: Mała Syrenka, Fontanna Bogini Gefion, Pałac Amalienborg, gdzie zobaczyliśmy odprawę Gwardii Krolewskiej i przyjazd samego księcia :), Zamek Christiansborg i dzielnicę portową Nyhavn. Niestety dzień szybko dobiegł końca i musieliśmy wracać do Ystad, gdzie czekał już na Nas prom Polonia i powrót do domu. Kopenhaga - mimo, że w pigułce - oczarowała Nas bardzo bardzo…:)

          • CYBERPRZEMOC - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

          • Wychodząc naprzeciw ówczesnym problemom dnia 24 września br. , w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji z Wydziału Prewencji z Panem aspirantem sztabowym Michałem Sroką. W ramach realizacji programów profilaktycznych w spotkaniu uczestniczyły klasy 3L, 2L, 1Ep, 1Gp oraz 1Lg. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, zagrożenie internetowe, niebezpieczne treści oraz konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań w sieci.  Aspirant Sztabowy  Michał Sroka ostrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Wskazywał młodzieży jak bardzo ważne jest to, aby nie ufać osobom obcym poznanym na portalach społecznościowych m.in. na tak popularnym wśród młodzieży portalu - Facebook. Wizyta przedstawiciela Policji w naszej szkole z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażone są w wirtualnym świecie.

            Spotkanie zorganizowały:

            Dagmara Bachońska, Małgorzata Górska

          • SZCZECIŃSKIEGO SALONU MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2019

          • 19.09.2019r. uczniowie klasy 4L naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w  warsztatach przedmiotowych  prowadzonych przez ekspertów OKE w ramach Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019 oraz zapoznać się z ofertami uczelni wyższych ze Szczecina. Koszalina, Poznania i Wrocławia. Po raz trzynasty gospodarzem Salonu Maturzystów Perspektywy był Uniwersytet Szczeciński. Uczniowie zostali wyposażeni w materiały i informatory nt. oferty kształcenia na różnych uczelniach oraz, co najważniejsze, uzyskali przydatną wiedzę jak „wygląda” matura z poszczególnych przedmiotów.

            Opiekun

            Małgorzata Górska

          • WOJSKO - CO MA DO ZAOFEROWANIA I JAK SIĘ TAM DOSTAĆ?

          • 18 września logistycy z 3L w ramach Festiwalu Nauki organizowanego przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe uczestniczyli w panelu wojskowym. Pan major Andrzej Łempicki z WKU przedstawił uczniom warunki wstąpienia do służby zawodowej, służby przygotowawczej czyli  rodzaju czynnej służby wojskowej dla ochotników posiadających uregulowany stosunek do służby wojskowej, a także innych osób niepodlegających obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego. Młodzież dowiedziała się o korzyściach wynikających z pełnienia służby zawodowej, uprawnieniach oraz szansach rozwoju. Chłopcy zostali  poinformowani o obowiązkowej kwalifikacji wojskowej w 2020 roku. Ponadto pan major opowiedział uczniom o możliwościach kształcenia się na kierunkach wojskowych po ukończeniu technikum.

    • Kontakty

      • Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego
      • (+48) 91-448-90-03
      • ul. Gen. J. Sowińskiego 1 70-236 Szczecin sekretariat@te.szczecin.pl Poland
      • www.te.szczecin.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych