• Aktualności

     • I etap projektu "Bezpieczni pod Żaglami"

      Dnia 8 czerwca 2022r. został zorganizowany I etap z projektu „Bezpieczni pod Żaglami” zajęć praktycznych na wodzie.
      Może cumulusów nie było, może szaleństwa w żaglach się nie poczuło, ale sile DZ-tów niczym Wikingów łódź szybko poznano. Prace motoru zastąpiło wiosło, szlak wodny przetarły uśmiechy i ramiona naszych uczniów bardzo mocno. Dzisiaj poznaliśmy podstawy żeglowania, a na rarytasy bejdewindu czy fordewindu przyjdzie jeszcze czas.

     • Wycieczka zawodoznawcza klasy 3Lg

      30 maja 2022 roku w ramach wycieczki zawodoznawczej uczniowie z klasy 3Lg odwiedzili szczeciński port. Wycieczkę rozpoczęli w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście gdzie spotkał się z nami Pan Włodzimierz Kwiatkowski. Port w Szczecinie jest portem uniwersalnym, czyli oferuje obsługę ładunków drobnicowych jak i masowych.Port szczeciński jest również największym centrum przeładunkowym bloków granitowych. Przyszli logistycy zwiedzili terminal drobnicowy, place składowe i magazyny. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z organizacją pracy portu, systemami logistycznymi i spedycyjnymi oraz przyjrzeć się pracy urządzeniom przeładunkowym. Możliwość uczestniczenia w wizycie studyjnej była wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy z transportu morskiego i logistyki w praktyce. Wycieczka była też doskonałą okazją do pokazania uczniom jakie mają możliwości pracy w branży T

     • Impact'22

      Miło nam poinformować, że nasz uczeń Jakub (klasa 2G) w maju 2022 r. wziął udział w
      projekcie Impact’22 w Poznaniu. Impact’22 to najbardziej prestiżowe wydarzenie
      gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym udział wzięli
      topowi managerowie z największych globalnych firm, decydenci polityczni, regulatorzy,
      wybitni naukowcy oraz światowej klasy eksperci oraz mówcy.
      Jako wolontariusz Jakub wspierał zespół Impact, pracował wśród speakerów z całego świata i
      przedstawicieli przyszłościowych start-upów oraz poznał innych wolontariuszy z całej Polski.
      Zdobył cenne doświadczenie oraz nowe znajomości i możliwości rozwoju podczas kolejnych
      edycji Impact.

     • Pokaz mody - dress code

      Dnia 26.05.2022 w naszej szkole odbył się pokaz mody. Zadaniem uczniów było ubrać się odpowiednio na wylosowaną okazję i jak widać wyszło im znakomicie!

      Udział wzięły wszystkie klasy I, II oraz III, a z pomocą wspaniałego jury udało się wyłonić zwycięzców:

      miejsce I: klasa 3EHg z tematem koncert rockowy "Coma"

     • Hołd Witoldowi Pileckiemu

      W środę 25 maja 2022r. uczniowie Technikum Ekonomicznego wzięli udział w uroczystości poświęconej patronowi naszej szkoły. W godzinę śmierci (o 21.30) oddano hołd Witoldowi Pileckiemu. Tego dnia w 1948 roku dokonano egzekucji Witolda Pileckiego w warszawskim więzieniu na Mokotowie. Jego ciało zostało pogrzebane w nieznanym miejscu, prawdopodobnie na tzw. Łączce obok murów Cmentarza Wojskowego na Powązkach

     • Wycieczka dydaktyczna klasy 3Lg

      Przyszli logistycy z klasy 3Lg 25 mają br. zwiedzili Zajezdnię tramwajową Pogodno. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą i wyposażeniem zajezdni. Każdy z uczniów zapamięta jak ważny jest odpowiedni poziom piasku w tramwaju. Dziękujemy Panu kierownikowi zajezdni Andrzejowi Jańczukowi za poświęcenie czasu naszym uczniom. Opiekun

     • Hiszpania - Szczecin

      Była praca, były praktyki, było poznawanie ludzi i zawieranie nowych przyjaźni, była nauka hiszpańskiego, było poznawanie kultury i zwyczajów hiszpańskich, były wycieczki, było zwiedzanie, były piękne widoki, było słońce , był śnieg na szczytach gór, były wszędobylskie małpy, itd...

      Jednym słowem było SUPER.

     • Hiszpania!

      Buenos días.

      Kolejny tydzień praktyk za nami. Każdy z nas dzielnie pracował, uczył się i poznawał nowe zwyczaje i ludzi. W trakcie tygodnia odwiedziliśmy Muzeum Malagi (w ramach lekcji hiszpańskiego ) i byliśmy na pysznych churrosach z czekoladą . Po tygodniu pełnym obowiązków i przyjemności przyszedł czas na zwiedzanie. W sobotę byliśmy w Granadzie. Pokręciliśmy się po wąskich uliczkach, zrobiliśmy zakupy na bazarze arabskim, a przede wszystkim mieliśmy okazję zobaczyć Alhambrę i jej przepiękne ogrody. Niedziela była natomiast bardzo wyczerpująca, bo wdrapaliśmy się na słynną skałę na Gibraltarze. Były przepiękne widoki, mnóstwo małp i Afryka na wyciągnięcie ręki. Tak naprawdę przekroczyliśmy granicę, bo Gibraltar to część Wielkiej Brytanii.

     • Erasmus Hiszpania! Hola! Buenos dias!

      Kolejna już grupa uczniów naszej szkoły wyjechała do słonecznej Hiszpanii na praktyki zawodowe. Za sobą mamy piękny weekend pełen kąpieli w basenie, spacerów nad morzem i poznawania okolicy. Podjęliśmy pracę. Praktyki odbywamy w różnych miejscach, ale wszędzie witają nas z ogromną serdecznością. Popołudniami jest czas na odpoczynek i dalsze zwiedzanie. Byliśmy w Maladze - odwiedziliśmy Picassa, wdrapaliśmy się na Alcazabę i spędziliśmy chwilę na najsłynniejszej plaży Malagi - Malaguecie.

     • Stawiamy na rozwój z OSE IT Szkoła.

      Nasi uczniowie zdobywają umiejętności potrzebne w cyfrowym świecie. Jak co roku przystąpiliśmy do ponad 200 bezpłatnych kursów e‑learningowych w kilkunastu kategoriach z zakresu m.in. bezpiecznego korzystania z Internetu, sztucznej inteligencji, programowania, matematyki czy baz danych. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkoleniach gratulujemy certyfikatów!

     • I etap Szkolnego Turnieju Badmintona

      27 kwietnia 2022 odbył się I etap Szkolnego Turnieju Badmintona. Na parkiecie uczniowie rywalizowali w kategorii single damskie i męskie. Po zaciętym finale wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Rybak z klasy 2R, a w kategorii męskiej - Aleksander Tobołkiewicz z klasy 3Gp. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne rozgrywki 18 maja.

     • Konkurs!

      Ósmioklasisto!!!

      Przyjdź do Technikum Ekonomicznego w dniach 4-5 maja 2022r., zrób zdjęcie, zamieść je na swoim profilu na Instagramie bądź Facebooku, oznacz Technikum Ekonomiczne i wygraj bon do Kaskady o wartości 50 złotych.

      Pamiętaj o zgodzie rodziców/opiekunów prawnych.

      Regulamin dostępny na stronie Technikum Ekonomicznego (dawnego Zespołu Szkół Nr 3) po kliknięciu tutaj.

     • MIĘDZYWOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O MORZU

      Konkurs odbył się w Urzędzie Miasta w Szczecinie, gdzie uczniowie uczestniczyli w 4 rundach. I runda zawierała zdjęcia polskich nabrzeży, portów, które należało nazwać. Kolejna runda dotyczyła słownictwa języka kaszubskiego. W rundzie 3 należało wykazać się znajomością oznaczeń stopniami w marynarce. Ostatnia runda była formą testu. Pierwsze trzy osoby zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się w Gdańsku. Grupa uczniow naszej Szkoły zajęła 4,5 i 6 miejsce. Zostaliśmy zaproszeni do kibicowania szczecińskiej szkole na arenie krajowej.

  • Godziny dzwonków

   Piątek 03.02.2023
  • KalendarzLink

    brak danych
   • Projekt "Dobry zawód dobra praca"

  • Znajdź nas

   • RODO

   • Administratorem danych osobowych uczniów i rodziców/opiekunów prawnych jest Technikum Ekonomiczne w Szczecinie. Z Administratorem można skontaktować się listownie: ul. Sowińskiego 1, 70-236 Szczecin, e-mailowo:

    sekretariat@te.szczecin.pl

    oraz telefonicznie: 91 448-90-03.

     

    Inspektorem Danych Osobowych w Technikum Ekonomicznym im. rtm. Witolda Pileckiego w Szczecinie jest Izabela Tutur - Dudek

     

    Z Inspektorem Ochrony Danych można się skontaktować e-mailowo: iod@spnt.pl oraz telefonicznie: +48 91 85 22 09

  • Kontakty

   • Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego
   • sekretariat@te.szczecin.pl
   • (+48) 91-448-90-03
   • ul. Gen. J. Sowińskiego 1 70-236 Szczecin sekretariat@te.szczecin.pl Poland
   • www.te.szczecin.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych