Strona główna
Aktualności
OLIMPIADA SZTUCZNEJ INTELIGENCJI
Sztuczna inteligencja na całym świecie zyskuje strategiczne znaczenie w obszarach takich jak edukacja, technologia, przemysł i gospodarka. To wyjątkowa okazja, by sprawdzić swoją wiedzę, rozwinąć umiejętności i dołączyć do grona pasjonatów nowoczesnych technologii.
Zapraszamy uczniów do udziału w Olimpiadzie Sztucznej Inteligencji!
Zgłoszenia przyjmowane są do 23 stycznia (sala 25, nauczyciel odpowiedzialny: Dagmara Bachońska)
Targi Edukacyjne
Dzisiaj (11.03.2026) mieliśmy okazję porozmawiać z klasami siódmymi i ósmymi szkół podstawowych w Goleniowie oraz Domu Kultury Słowianin. Było Was tak wiele! Mamy nadzieję, że widzimy się na Dniach Otwartych, tym razem u nas!
1
II etap konkursu „Od technika do logistyka” za nami!
Dziś odbył się drugi etap konkursu „Od technika do logistyka”. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów, którzy zmierzyli się z wymagającymi zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności logistyczne.
Gratulujemy zaangażowania i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!
Turniej szachowy w ramach V Mistrzostw Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2025/2026 - rozstrzygnięty
W dniu 11 marca 2026 r. odbyły się w naszej szkolne rozgrywki szachowe. Turniej rozegrano systemem kołowym „każdy z każdym”, z tempem gry wynoszącym 10 minut dla zawodnika.
Indywidualnym mistrzem turnieju został Maciej Chorążewski z klasy 4GL, który zdobywając 7 punktów, wywalczył pierwsze miejsce i otrzymał okolicznościową nagrodę Dyrektora Szkoły.
,,Szkolna wyprawka dla Madagaskaru''
Rozpoczynamy zbiórkę pomocy dydaktycznych dla dzieci z Madagaskaru. W wielu szkołach na tej wyspie dzieci nie mają dostępu do podstawowych materiałów edukacyjnych, które dla nas są codziennością. Chcemy wspólnie pomóc im w nauce i stworzyć lepsze warunki do rozwoju.
Zbieramy m.in.:
zeszyty (nowe)
II etap konkursu „Od technika do logistyka” za nami!
Dziś odbył się drugi etap konkursu „Od technika do logistyka”. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów, którzy zmierzyli się z wymagającymi zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności logistyczne.
Gratulujemy zaangażowania i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!
Liga młodych logistyków

Nasza szkoła wzięła udział w XV edycji Ogólnopolskiej Ligi Młodych Logistyków!Reprezentowała nas drużyna z klasy 3Lb, która z zaangażowaniem i profesjonalizmem zmierzyła się z konkursowymi zadaniami.

Trzymamy mocno kciuki za awans do kolejnego etapu!


Powodzenia!
Finał piłki siatkowej
W dniu 26.02.2026 r. odbył się Finał Mistrzostw Szczecina w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Licealiady 2025/2026. Nasza drużyna po bardzo dobrej i ambitnej grze zajęła III miejsce w klasyfikacji końcowej.
Szkołę reprezentowali:
1. Kaliuzhnyi Mykhailo (3E) – kapitan zespołu
2. Droniaiev Oleksii (3Ga)
Historia i nowoczesność – lekcja logistyki w zajezdni tramwajowej
Uczniowie klas logistycznych mieli okazję odwiedzić Zajezdnię Tramwajową Pogodno
Dzięki uprzejmości Tramwaje Szczecińskie poznali z bliska tabor tramwajowy, infrastrukturę techniczną oraz organizację pracy zajezdni. Szczególne zainteresowanie wzbudziły zagadnienia związane z logistyką – planowaniem czasu pracy motorniczych, koordynacją wyjazdów oraz utrzymaniem sprawności pojazdów.
Konferencja WIP (Work in Progress)
Konferencja WIP (Work in Progress) to inspirujące wydarzenie współorganizowane przez Młodzieżowa Rada Miasta Szczecin, które zgromadziło młodych ludzi zainteresowanych rozwojem, przedsiębiorczością i działaniami społecznymi.
Jednym z ważnych punktów programu był panel dyskusyjny „Współczesna przedsiębiorczość – różne ścieżki sukcesu”, który poprowadziła Alicja. Spotkanie stało się przestrzenią do rozmowy o odwadze w realizowaniu marzeń, nieszablonowych drogach kariery oraz wyzwaniach, z jakimi mierzą się młodzi przedsiębiorcy.
VI Spotkanie Samorządów Uczniowskich
18 lutego 2026 r. Ania, Ula, Patrycja i Wiktoria (4E) wzięły udział w VI Spotkaniu Samorządów Uczniowskich. Celem wydarzenia była integracja przedstawicieli samorządów uczniowskich ze Szczecina i regionu, wymiana doświadczeń, rozwijanie kompetencji obywatelskich oraz wspólna praca nad inicjatywami podejmowanymi przez młodzież w szkołach. Przedstawicielki naszego Samorządu pogłębiły swoją wiedzę na temat wolontariatu, działalności społecznej oraz Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Dziewczyny miały okazję poznać ciekawą inicjatywę Urban Lab Szczecin oraz dowiedzieć się jak ważne aktywności podejmuje Centrum Usług Społecznych w Szczecinie.
Łańcuch dostaw, którego nie widać... dopóki nie odkręcisz kranu! ?
Skąd bierze się woda w naszych domach i jak zarządzać jej przepływem w skali całej aglomeracji
szczecińskiej ? Młodzież z klas czwartych o profilu technik logistyk miała okazję zgłębić ten temat
podczas spotkania z Panią Hanną Pieczyńską, Rzecznikiem Prasowym ZWiK w Szczecinie. Podczas
prelekcji dowiedziano się, jak skomplikowana logistyka stoi za każdym litrem wody dostarczanym
mieszkańcom naszego miasta. Szczeciński system zaopatrzenia w wodę opiera się na sześciu Zakładach Produkcji Wody. Obecnie w trybie ciągłym pracują trzy z nich: Miedwie, Pilchowo oraz Skolwin. Kluczowym ogniwem jest ZPW Miedwie, który dostarcza aż 90% wody poprzez dwie potężne magistrale o średnicach 1200 mm i 700 mm. Logistycznie proces ten dzieli się na zasilanie lewobrzeża (poprzez ZPW Pomorzany) oraz prawobrzeża (za pośrednictwem pompowni w Kijewie). Zarządzanie tym procesem wymaga perfekcyjnej koordynacji, a
Młodzieżowy Budżet Obywatelski 2026
Samorząd Uczniowski z radością informuje, że rozpoczyna się kolejna edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie będą mieli możliwość zgłaszania projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane we współpracy z Dyrekcją. W tej edycji zwiększona zostaje kwota - 8000 zł dla każdej szkoły! Wszelkie niezbędne informacje znajdują się w załącznikach.
Srebrna Tarcza dla TE w Rankingu Techników Perspektywy 2026
Są wiadomości, które dodają skrzydeł. Ta jest właśnie taka.
Z dumą informujemy, że nasze Technikum zdobyło Srebrną Tarczę w Rankingu Techników Perspektywy 2026, zajmując 16. miejsce w województwie zachodniopomorskim. To znaczący awans w porównaniu z poprzednimi latami – w 2024 i 2025 roku szkoła otrzymała Brązową Tarczę.
Akcja „Paczka dla zwierzaczka” dobiegła końca!
Akcja „Paczka dla zwierzaczka” dobiegła końca! Dzięki Waszemu zaangażowaniu karma, zabawki i inne akcesoria trafiły do szczecińskiego schroniska.
Dziękujemy!!!
JESTEŚMY W II ETAPIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU!
Mamy fantastyczne wiadomości! Po podliczeniu wyników I etapu ogólnopolskiego konkursu „Od technika do logistyka” reprezentanci naszej szkoły znaleźli się w gronie najlepszych w Polsce!
Aleksandra Ciszek
Bianka Marszałek
Bartłomiej Kot
To ogromny sukces, będący efektem ciężkiej pracy, zaangażowania i pasji do logistyki.
„Dzień ulubionej książki”
W naszej szkole odbył się „Dzień ulubionej książki”, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje zamiłowanie do literatury w kreatywny sposób. Jednym z głównych punktów programu był konkurs na przebranie się za postać z wybranej książki. Uczestnicy przygotowali niezwykle pomysłowe stroje, a ich zaangażowanie i wyobraźnia zrobiły duże wrażenie na jury oraz publiczności. W szkolnej fotobudce można było wykonać pamiątkowe zdjęcia, które oddawały charakter wybranych bohaterów literackich.
Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego uhonorowane Medalem „Pro Patria”
21 stycznia 2026 roku Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego w Szczecinie zostało uhonorowane Medalem „Pro Patria” – prestiżowym odznaczeniem przyznawanym za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.
Medal „Pro Patria” został nadany przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Pana Ministra Lecha Parella. Aktu dekoracji dokonał Wojewoda Zachodniopomorski Pan Adam Rudawski.
Oddawanie krwi – mały gest, wielka moc!
14 stycznia 2026 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone idei krwiodawstwa. Naszym gościem była Pani Justyna Ender ze Stacji Krwiodawstwa, która w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyła uczniom klas 4 i 5 temat oddawania krwi.Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się m.in.: kto może zostać dawcą krwi, jak przebiega proces jej oddawania, dlaczego regularne krwiodawstwo ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania służby zdrowia. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i było wartościową lekcją empatii, odpowiedzialności oraz niesienia pomocy innym.
Godziny dzwonków
Czwartek 25.06.2026Znajdź nas
RODO
Administratorem danych osobowych uczniów i rodziców/opiekunów prawnych jest Technikum Ekonomiczne w Szczecinie. Z Administratorem można skontaktować się listownie: ul. Sowińskiego 1, 70-236 Szczecin, e-mailowo:
sekretariat@te.szczecin.pl
oraz telefonicznie: 91 448-90-03.
Inspektorem Danych Osobowych w Technikum Ekonomicznym im. rtm. Witolda Pileckiego w Szczecinie jest Rafał Malujda, zastępcą - Agnieszka Marciniak.
Z Inspektorem Ochrony Danych można się skontaktować e-mailowo: iod@malujda.pl bądź telefonicznie: 91 85 22 093.


