• Aktualności

     • ZAPRASZAMY NA KIERMASZ

      Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie!

      W środę – 11 grudnia, ok. g. 16.30, czyli przed zebraniami dla rodziców, rozpocznie się kiermasz, na którym będzie można nabyć piękne rękodzieło, wykonane w Polsce oraz w Kamerunie. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na edukację ucznia szkoły średniej z Kipsing, w Kenii. Walter Munene to 15-letni afrykański chłopiec, któremu pomagamy jako szkoła. Niech nasz dar serca będzie odpowiedzią na jego trudną sytuację. Pamiętajmy, że uczynione dobro zawsze się pomnoży i do nas powróci.

     • PACZKA DLA ZWIERZACZKA

      Jak co roku serdecznie zapraszamy do udziału w akcji “Paczka dla zwierzaczka” – zbiórki darów dla potrzebujących zwierzaków.

      Tegoroczna akcja potrwa od 3 grudnia do 6 grudnia 2019 r. 🙂

      Do udziału zapraszamy wszystkich – uczniów, nauczycieli… każdego, kto chciałby w tym trudnym, zimowym okresie pomóc potrzebującym zwierzętom!

     • PODZIEMNE TRASY SZCZECINA

      W dniu 18 listopada 2019r. uczniowie klasy II L w ramach zajęć godziny z wychowawcą wyruszyli na zwiedzanie podziemnych tras Szczecina. Była to wyjątkowa lekcja historii, na której poznaliśmy tajemnice tuneli „podziemnego Szczecina” i największego cywilnego schronu w Polsce z okresu II Wojny Światowej. Dzięki opowieściom Pani Przewodnik oraz różnym efektom dźwiękowym przenieśliśmy się w czasie i doświadczyliśmy jak wyglądało życie w schronie, kto obsługiwał i pilnował porządku w tak wielkim obiekcie, jak dużo ludzi mogło się tam schronić… Było to dla nas niesamowite przeżycie, bo betonowy świadek historii przemówił, jak żadne miejsce dotąd… POLECAMY WSZYSTKIM!!!

     • LEKCJA LOGISTYKI W PORCIE MORSKIM

      25 listopada br. uczniowie klasy 2L ponownie odwiedzili Police. Tym razem mieli okazję zapoznać się z zasadami pracy w Porcie Morskim. Na co dzień port jest niedostępny dla osób postronnych, ale dzięki gościnności pracowników Portu Morskiego oraz zaangażowaniu Pana Andrzeja Rogowskiego, uczniowie mieli wyjątkową możliwość zapoznania się z zasadami jego funkcjonowania, o zasadach pracy portu opowiadał naszym uczniom kierownik Wydziału Transportu Wodnego Grupy Azoty Police pan Roman Polak. Przyszli logistycy obserwowali rozładunek potężnego masowca, który przypłynął z Maroka z fosforytem na swoim pokładzie. W Porcie Barkowym uczniowie zwiedzili statek, który przypłynął z Kłajpedy załadowany solą potasową i obserwowali precyzyjną pracę żurawiem chwytakowym podczas rozładunku. Warto wspomnieć, że w tym porcie obsługiwane są barki i statki o długości do 120 metrów i zanurzeniu 4 metrów.

     • WYCIECZKA DO STRALSUNDU

      W środę 20.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Stralsundu. Wizytę w Stralsundzie rozpoczęliśmy od przejazdu z lądu stałego na wyspę Rugia imponującym mostem, z którego roztaczał się przepiękny widok na starówkę Stralsundu, wody opływające miasto, porty jachtowe i okoliczne wyspy. Po powrocie na ląd groblą o długości około 3 kilometrów pojechaliśmy do Ozeaneum, gdzie podziwialiśmy blisko 7 tys. gatunków roślin i zwierząt. Przy pomocy interaktywnego stołu, sprawdzaliśmy szlaki wędrówek ryb i kierunki wiatrów. Przy okazji podpatrzyliśmy jak przebiega pokazowe karmienie pingwinów. W Ozeaneum zostaliśmy podzieleni na zespoły 2- os. i otrzymaliśmy zadania do wykonania. Później przyszedł czas na zwiedzania urokliwego Stralsundu. Mieliśmy okazje podziwiać śliczną stralsundzką starówkę. Widzieliśmy m.in. imponujący gotyki Ratusz, Kościół św. Mikołaja, uliczki z barok

     • WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO SZCZECIN-GOLENIÓW IM. NSZZ SOLIDARNOŚĆ.

      15 listopada 2019 logistycy z klasy 1Lg uczestniczyli w kolejnej wycieczce dydaktycznej. Tym razem udaliśmy się do Portu Lotniczego Szczecin- Goleniów im. NSZZ Solidarność. Głównym celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań i kompetencji zawodowych. Podczas wycieczki p. Robert szczegółowo zapoznał nas z drogą jaką musi odbyć pasażer zanim dostanie się na pokład samolotu i z funkcjonalnym podziałem budynku (przyloty, odloty, strefa Schengen, Non-Schengen). Przedstawił informacje na temat odprawy biletowo-bagażowej, bramek kontroli bezpieczeństwa, (wszyscy przeszliśmy przez bramkę kontroli bezpieczeństwa).Uczniowie zostali zapoznani z infrastrukturą liniową i punktową terminalu oraz zasadami oznakowania poszczególnych elementów infrastruktury liniowej. Mieliśmy niepowtarzalną okazję przejechać autokarem drogę, jaką pokonuje samolot podczas lądowania. Następnym punktem wycieczki była wi

     • LEKCJA LOGISTYKI W ZAKŁADACH CHEMICZNYCH W POLICACH

      Uczniowie klasy 2L - 31 października br. dzięki uprzejmości Zakładów Chemicznych POLICE Grupa Azoty S.A. oraz wielkiego zaanagażowania pana Andrzeja Rogowskiego mieli możliwość skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką. Ta niecodzienna lekcja logistyki pozwoliła uczniom zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania firmy znajdującej się w czołówce światowej branży chemicznej. Uczniowie m.in. mieli okazję zobaczyć proces formowania i zabezpieczania pił z nawozem. Ponadto przyszli logistycy mieli niezwykłą okazję przyjrzeć się procesowi załadunku worków Big-Bag przy pomocy wózka widłowego oraz załadunku naczepy typu firanka. Zapoznali się również z zasadami funkcjonowania Zakładu Ochrony Środowiska m.in. zakładowej oczyszczalni.

     • WARSZTATY POD TYTUŁEM „#DONTHEJT”

      Dnia 28 października br. odbyły się w naszej szkole warsztaty pod tytułem „#donthejt”, opracowane przy współpracy środowiska akademickiego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji. Program realizowany był w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Uczniowie biorąc udział w różnorodnych aktywnościach, podczas warsztatów, mogli wczuć się w osobę hejtowaną jak i samego hejtera, uzyskali również informację gdzie szukać pomocy, i jak reagować na hejt. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania przyczynią się do efektywniejszej walki ze współczesnymi problemami jakimi jest mowa nienawiść.

     • RELACJA Z CODEWEEK2019

      Dnia 17.10.2019r. w naszej Szkole odbyła się impreza CodeWeek2019. Reprezentanci wszystkich klas dzielnie walczyli o bilety do kina ufundowane przez kino Helios, rozwiązując zagadki i gry logiczne. Rywalizacja była zacięta, ale zwycięzcy mogą być tylko jedni. Serdecznie gratulujemy uczniom klas 1Gg i 1Gp, 2L, 3E i 4E!

     • ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ DO STRALSUNDU!

      Zapraszamy Was na wyprawę do Stralsundu – starego miasta, którego zabytki zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO. Jego niezwykłe położenie zachwyci każdego. Główną atrakcją będzie zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie o pow. 9.7 tys. mkw. Wielkie wrażenie wywrze również Muzeum Morskie z ekspozycją olbrzymich żółwi.

     • PRAKTYCZNA LEKCJA GOSPODAROWANIA ODPADAMI

      Logistycy z 4L odwiedzili dziś EcoGenerator- Zakład Unieszkodliwiana Odpadów przy ul. Logistycznej 22. W trakcie tej niecodziennej lekcji zostały poruszone najważniejsze problemy z zakresu gospodarowania odpadami m.in. zasady właściwego segregowania odpadów. Nie wszystko da się wysegregować i odzyskać, a niektórych materiałów nie można w nieskończoność przetwarzać. Spalarnie są koniecznym uzupełnieniem systemu gospodarowania odpadami. Trafiają do nich komunalne odpady zmieszane, tzw. resztkowe, które nie nadają się do recyklingu lub pozostały po procesach recyklingu.

     • WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

      W dniach 3-7 września uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przeżywali w Pogorzelicy swój wyjazd integracyjny. Celem wyjazdu było lepsze poznanie siebie nawzajem, poprzez udział w zabawach (np. moje marzenia, budowanie totemu), wykonanie psychologicznego portretu wychowawcy, wspólne spacery nad morze, rozgrywki sportowe i zajęcia na poligonie wojskowym. Uczniowie mieli również okazję poznać bliżej swoich nauczycieli, którzy zajmowali się nimi z troską w dzień i w nocy ;). Te, niezwykle wartościowe dni zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do ich obejrzeni.

     • HARMONOGRAM CODEWEEK2019

      Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzenia CodeWeek2019. Z uwagi na trudne warunki remontowe i atmosferyczne stanowiska znajdować się będą przy salach numer 10 i 11. Przy stanowiskach będą czuwać opiekunowie, którzy wskażą kolejność konkurencji.

     • CODEWEEK2019 W NASZEJ SZKOLE!

      W dniu 17.10.2019r. reprezentacje wszystkich klas wezmą udział w zakodowanej grze terenowej na terenie szkoły. Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w naszym Technikum.

      Najlepsze drużyny walczą o cenne nagrody - zaproszenia do kina ufundowane przez Kino HELIOS (dziękujemy!).

      Serdecznie zachęcamy do trzymania kciuków za reprezentacje klas a uczestnikom życzymy powodzenia!

     • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

      7 października 2019 kolejna klasa logistyczna z naszej szkoły zwiedzała Centrum Logistyki E-Commerce - AMAZON w Kołbaskowie. Tym razem uczniowie klasy 2L mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje Centrum Logistyczne jako jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie „pracuje” 3000 robotów Amazon Robotics i około 3000 pracowników. Uczniowie zwiedzili miejsca, określane angielskimi nazwami: receive (przyjmowanie i wypakowywanie towarów), stow (układanie towarów na regałach), pick (kompletowanie zamówień), pack (pakowanie paczek). Przyszli logistycy mogli skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką. Zobaczyli w jaki sposób pracownicy firmy kompletują, pakują i dystrybuują najróżniejsze produkty i w jaki sposób roboty ułatwiają im pracę. Dziękujemy panu przewodnikowi za wyczerpujące informacje na temat funkcjonowania centrum.

  • Godziny dzwonków

   Piątek 03.02.2023
  • KalendarzLink

    brak danych
   • Projekt "Dobry zawód dobra praca"

  • Znajdź nas

   • RODO

   • Administratorem danych osobowych uczniów i rodziców/opiekunów prawnych jest Technikum Ekonomiczne w Szczecinie. Z Administratorem można skontaktować się listownie: ul. Sowińskiego 1, 70-236 Szczecin, e-mailowo:

    sekretariat@te.szczecin.pl

    oraz telefonicznie: 91 448-90-03.

     

    Inspektorem Danych Osobowych w Technikum Ekonomicznym im. rtm. Witolda Pileckiego w Szczecinie jest Izabela Tutur - Dudek

     

    Z Inspektorem Ochrony Danych można się skontaktować e-mailowo: iod@spnt.pl oraz telefonicznie: +48 91 85 22 09

  • Kontakty

   • Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego
   • sekretariat@te.szczecin.pl
   • (+48) 91-448-90-03
   • ul. Gen. J. Sowińskiego 1 70-236 Szczecin sekretariat@te.szczecin.pl Poland
   • www.te.szczecin.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych