Aktualności
Logistycy z 2L w WITD
W piątek 2 lutego uczniowie klasy 2L dzięki uprzejmości zastępcy Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego odwiedzili WITD w Lubieszynie. Tematem przewodnim spotkania był czas pracy kierowców. W sposób niezwykle ciekawy pani Inspektor Zofia Byra przedstawiła zagadnienia związane z pracą i czasem pracy kierowcy. Okazuje się, że podczas kontroli często ujawniane są naruszenia dotyczące czasu prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców. Misją ITD jest kontrola przestrzegania przepisów obowiązujących w zakresie wykonywania transportu drogowego i niezarobkowego przewozu osób i rzeczy oraz eliminowanie wszelkich negatywnych zjawisk w transporcie. Uczniowie mieli również możliwość zaznajomienia się z tachografem analogowym, sposobem odczytywania wykreskówek oraz zasadą działania tachografu cyfrowwgo.
Opiekun
Małgorzata Górska
Logistycy w laboratorium ZUT
W czwartek 1 lutego grupa uczniów z klasy 2L dołączyła do uczestników projektu "Licealista w świecie nauki". Zajęcia odbyły się w Centrum Dydaktyczno - Badawczym Nanotechnologii ZUT - Katedra Immunologii, Mikrobiologii i Chemii Fizjologicznej. Uczniowie zapoznali się z obszarami zastosowania nanotechnologii. Przyszłych logistyków na pewno zainteresuje zastosowanie nanotechnologii w transporcie, a głownie bezpieczeństwo pasażerów, obsługi środków transportu i przewożonych ładunków dzięki ograniczeniu namnażania się bakterii i wirusów oraz ich rozprzestrzeniania. Jednym z bardzo ważnych obszarów jest również zmniejszenie narażenia pracowników centrów logistycznych na styczność z bakteriami.
Opiekun
Małgorzata Górska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Licealista w świecie nauki.
Retro Szczecin Fanklub
Miłośnicy pięknego i ciągle tajemniczego Szczecina byli uczestnikami spotkania z cyklu " Szczecin. Retrospekcje", które odbyło się w sali literackiej Zamku Książąt Pomorskich 12 stycznia 2018. Temat spotkania: Wycieczki po legendarnym Szczecinie: O pechu, psikusach i bohaterstwie - czyli dziecięcy bohaterowie dawnych legend.
Spotkaniu, prowadzonym przez p. Małgorzatę Duda towarzyszyła autorska prezentacja multimedialna. Kolejna wielowątkowa i barwna opowieść przeniosła słuchaczy w świat tajemnic legendarnego Szczecina. Czym zajmowali się mali szczecinianie w dawnych czasach, którzy z bohaterów legend byli pastuszkami, kto rozśmieszał Jana Fryderyka - a także, czym kończy się nieposłuszeństwo wobec rodziców? My już znamy odpowiedzi na te pytania.
Opiekun Lidia Pszkit
Retro Szczecin Fanklub - Sedinum. Wiadomość z podziemi.
Miłośnicy pięknego i ciągle tajemniczego Szczecina byli uczestnikami spotkania z cyklu " Zamkowe Podróże Literackie", które odbyło się w sali literackiej Zamku Książąt Pomorskich 10 stycznia 2018. Temat spotkania: „Sedinum. Wiadomość z podziemi". Spotkanie z Leszkiem Hermanem. Spotkanie, prowadzone przez p. Agatę Rokicką (Radio Szczecin) przybliżyło kulisy powstania bestsellerowej powieści „Sedinum", której lektura otwiera przed czytelnikiem sensacyjną stronę trudnej i skomplikowanej historii Szczecina. Poszukiwanie okruchów wydarzeń sprzed wielu wieków, ukazane na kartach książki, jest powiązane z rzeczywistymi odkryciami autora i jego pracą architekta. Gość Podróży Literackich opowiedział także o jego kolejnej powieści, „Latarnia umarłych", której treść nawiązuje do wydarzeń opisanych w „Sedinum".
Opiekun Lidia Pszkit
Retro Szczecin Fanklub - Dawne szczecinianki znane i nieznane
Miłośnicy pięknego i ciągle tajemniczego Szczecina byli uczestnikami spotkania z cyklu " Zamkowe Gawędy Historyczne", które odbyło się w sali literackiej Zamku Książąt Pomorskich 9 stycznia 2018. Pani Monika Ogiewa-Sejnota poprowadziła spotkanie pt.:" Dawne szczecinianki znane i nieznane". Poznaliśmy fragmenty historii miasta poprzez biografie dawnych szczecinianek, poetek, pisarek, podróżniczek. Żyły w różnych epokach, pasjonowały je rozmaite dziedziny - lecz łączyło jedno: pochodziły ze Szczecina lub mieszkały w nim przez całe życie.
Opiekun Lidia Pszkit
zajęcia laboratoryjne "Mikrokosmos wokół nas"
Telefony pełne bakterii, czyli kolejne zajęcia laboratoryjne "Mikrokosmos wokół nas" w ramach projektu "Licealista w świecie nauki"
Dnia 10 stycznia kolejny raz uczniowie z klas: I L, II E, III R wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Dydaktyczno - Badawczym Nanotechnologii ZUT - Katedra Immunologii, Mikrobiologii i Chemii Fizjologicznej. Tym razem zajęcia polegały m.in. na opisie kolonii bakteryjnych, które pojawiły się po ubiegłotygodniowych posiewach na podłożach szalek Pietriego, oraz na sporządzeniu, utrwaleniu i wybarwieniu preparatów przygotowanych z wybranych mikroorganizmów. Uzyskane wyniki cieszyły (szalki z "malowania bakteriami"), a zarazem przerażały (z szalek z mikrobami wyhodowanymi z pudru, przycisku do windy, z palców uczestników i o zgrozo telefonów!!! uśmiechały się m.in. żółciutkie gronkowce lub rozległe kolonie Bacillusa).
Opiekun:
Barbara Stelmach
Mikrokosmos wokół nas
Zajęcia laboratoryjne "Mikrokosmos wokół nas" w ramach projektu "Licealista w świecie nauki" - cz. 1
Dnia 05 stycznia bieżącego roku uczniowie z klas: I L, II E, III R po raz pierwszy wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych pod hasłem "Mikrokosmos wokół nas", które odbyły się w Centrum Dydaktyczno - Badawczym Nanotechnologii ZUT - Katedra Immunologii, Mikrobiologii i Chemii Fizjologicznej. Podczas ćwiczeń w laboratorium, uczniowie pod okiem Pani dr hab. inż. Jolanty Karakulskiej wykonali kilka rodzajów posiewów bakteryjnych, pozwalających m.in. na ocenę mikrobioty znajdującej się na kosmetykach, przycisku do windy, telefonach, suszarce w toalecie, czy też na ocenę czystości palców uczestników spotkania ;) Nie zabrakło również czasu na sztukę. "Malowanie bakteriami" niewątpliwie było punktem zajęć wzbudzającym największy entuzjazm. c.d.n.
Opiekun:
Barbara Stelmach - Wilk
Uwaga Absolwenci lat ubiegłych!
Przypominamy, że ostateczny termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego upływa 7 lutego 2018 roku.
Jednocześnie informujemy, że w okresie ferii zimowych (15-26.01.2018) sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach 08.30–14.00.
Piękno poza czasem. Kolekcja Muzeum Narodowego w Kielcach na Zamku w Szczecinie.
Ekspozycja prezentowana na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, przygotowana została w oparciu o znaczną i co ważne, najcenniejszą część kolekcji Muzeum Narodowego w Kielcach. Kielecka Galeria Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej zaliczana jest do jednej z najznakomitszych w Polsce. Mogliśmy zobaczyć wyroby rzemiosła artystycznego: meble, szkło, porcelana, fajans i mniej liczne przykłady złotnictwa oraz przykłady polskiego malarstwa od XVII do połowy XX wieku. J. Chełmoński, A. Gierymski, Olga Boznańska, J. Malczewski, S. Wyspiański - to tylko niektóre nazwiska znane w malarstwie polskim. Niewątpliwym arcydziełem, które zobaczyliśmy na wystawie, jest modernistyczny Portret dziewczynki w czerwonej sukience namalowany w 1897 roku przez Józefa Pankiewicza. Wystawa jest dostępna do 03.02.2018 w Galerii Gotyckiej, Zamku Książąt Pomorskich od wtorku do niedzieli w godzinach
Rozstrzygnięcie konkursu "Wejdź, idą Święta"
Przedstawiamy rozstrzygnięcie konkursu na najładniej ozdobione świąteczne drzwi klasowe pn. "Wejdź, idą Święta".
Komisja w składzie: dyr. Beata Szpiczakowska, Jolanta Rychlicka, Lidia Pszkit wytypowała zwycięzców.
ex aequo klasa Miejsce I 3 G klasa wych. prof. K. Fałczyńska i 4 L klasa wych. prof. E. Mazur
Ogłoszenie
W środę 20 grudnia sekretariat szkoły czynny do godz. 15.00. W okresie ferii świątecznych szkoła będzie czynna w godzinach 8.00-14.00.
Uwaga!
W dniach 15-20 grudnia wypłacane będą STYPENDIA SZKOLNE.
Zapraszamy do księgowości w godz. 8.00-14.00.
Retro Szczecin Fanklub
Miłośnicy pięknego i ciągle tajemniczego Szczecina byli uczestnikami spotkania z cyklu "Szczecin. Retrospekcje" odbywającego się w sali literackiej Zamku Książąt Pomorskich 8 grudnia. Pomysłodawcą i organizatorem tych wyjątkowych wykładów jest pani Aldona Binda.
Temat: Wycieczki po legendarnym Szczecinie: o wierze, miłości i szczypcie nadziei z dawnych wieków.
Prowadzenie: Małgorzata Duda
Podczas prelekcji usłyszeliśmy o wierzeniach dawnych mieszkańców Szczecina oraz o Ottonie z Bambergu, który przybył na Pomorze głosić nową wiarę. Poznaliśmy pewną świątynię, która cudem przetrwała dziejowe zawieruchy. Nie zabrakło też opowieści o szczęśliwej miłości pewnej książęcej pary i nieszczęśliwej miłości innych zakochanych - oraz co z tego wynikło.
Inauguracja VI edycji projektu „Licealista w świecie nauki”
Dnia 7 grudnia uczennice i uczniowie klas: III R, II E, 1 L, 1R wzięli udział w spotkaniu rozpoczynającym kolejną edycję projektu „Licealista w świecie nauki”, którego głównym celem jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy z zakresu biologii, dzięki realizacji własnych projektów w laboratorium.
Tego dnia w Centrum Dydaktyczno – Badawczym ZUT w Szczecinie wszyscy uczestnicy projektu otrzymali symboliczne indeksy oraz zapoznali się wykładowcami ZUT- u sprawującymi opiekę nad przedsięwzięciem.
Na zakończenie uroczystości uczniowie wysłuchali wykładu Pani dr hab. inż. Katarzyny Michałek z Katedry Fizjologii i Cytobiologii pt. „ Akwaporyny – błonowe wrota dla wody”.
Opiekun:
Barbara Stelmach – Wilk
Inauguracja VI edycji projektu „Licealista w świecie nauki”.
KAMPANIA PROFILAKTYCZNA "HIV/AIDS - fakty i mity"
Światowy Dzień Walki z AIDS to święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Również w naszej szkole nie mogło zabraknąć aktu solidarności z osobami cierpiącymi na AIDS, którego wyrazem były:
- prelekcja pt. "HIV/AIDS - fakty i mity" wygłaszana podczas lekcji biologii dla uczniów klas pierwszych, plakaty wiszące na korytarzach naszej szkoły z hasłami dotyczącymi wirusa HIV i choroby AIDS, ulotki informacyjne, szkolny konkurs wiedzy o HIV i AIDS
Organizatorka kampanii:
Barbara Stelmach - Wilk
Warsztaty z nawigacji i meteorologii
Warsztaty z nawigacji i meteorologii
Dnia 05.12.2017r. odwiedził nas kapitan Mieczysław Ircha, który poprowadził dla młodzieży zrzeszonej w Szkolnym Kole Edukacji Morskiej warsztaty dotyczące nawigacji i meteorologii. Każdy uczestnik szkolenia mógł określić swoją pozycję na mapie i wyznaczyć samodzielnie kurs jachtu. Okazało się, że dojechanie samochodem do celu jest o wiele łatwiejsze niż nawigowanie jachtem. Dobrze, że zajęcia odbyły się na suchym lądzie, bo w przeciwnym razie nie jeden jacht zakończyłby swój rejs na skałach.
Międzyszkolny konkurs artystyczny
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ARTYSTYCZNY
„Słowo w obrazie”
(zaprojektowanie i wykonanie ilustracji do wybranej książki)Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie oryginalnej ilustracji do dowolnej, ulubionej książki wybranego autora.
3R w Książnicy Pomorskiej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 3R w Książnicy Pomorskiej.
Zdzisław Beksiński - WARTO ZOBACZYĆ!!!
Uczniowie kształcący się w zawodzie technik organizacji reklamy mieli okazję zobaczyć w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie - Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1 wystawę Zdzisława Beksińskiego – opowieść cieniem. Prace, które można będzie zobaczyć w Szczecinie, wróciły niedawno z ekspozycji w Polish Museum of America w Chicago – Zdzisław Beksiński: A Tale Told by Shadows – pierwszego oficjalnego pokazu dzieł tego artysty w Ameryce. „Fenomen twórczości Beksińskiego związany jest przede wszystkim z unaocznieniem, «zmaterializowaniem» w technikach artystycznych «obrazów podświadomości», które są zapewne symbolami wewnętrznych doświadczeń artysty, a w dużym stopniu symbolami stanów duchowych współczesnego człowieka. Groza śmierci, rozpadu, zniszczenia, samotności jest tu nieustannie obecna. Czy sztuka Zdzisława Beksińskiego prowadzi nas ku rozpaczy czy też działa na zasadz
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025KalendarzLink
brak danychZnajdź nas
RODO
Administratorem danych osobowych uczniów i rodziców/opiekunów prawnych jest Technikum Ekonomiczne w Szczecinie. Z Administratorem można skontaktować się listownie: ul. Sowińskiego 1, 70-236 Szczecin, e-mailowo:
sekretariat@te.szczecin.pl
oraz telefonicznie: 91 448-90-03.
Inspektorem Danych Osobowych w Technikum Ekonomicznym im. rtm. Witolda Pileckiego w Szczecinie jest...
Z Inspektorem Ochrony Danych można się skontaktować e-mailowo: @ oraz telefonicznie: +48...