Wydarzenia archiwalne
Prezentujemy archiwum najważniejszych wydarzeń z życia szkoły:
2014/2015
Zorganizowaliśmy w naszej szkole:
- Wycieczkę do Heide Park
Dnia 02.06.2015r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę szkolną. Celem podróży był położony w północnych Niemczech park rozrywki HEIDE PARK SOLTAU. Wyruszyliśmy późnym wieczorem we wtorek. Podróż była długa i męcząca, ale wszystko wynagrodził nam wspaniały pobyt w tak miłym miejscu. Pogoda była może nie najlepsza, ale na szczęście nie padał deszcz. Wczesnym rankiem, dojechaliśmy do celu, tym samym zaczynając dzień pełen wrażeń. Czekało na nas wiele atrakcji,kolejka Colossos wpisana do Księgi Rekordów Guinessa o max. pochyleniu 67 stopni, Desert Race - kolejka o katapultowym napędzie gdzie przyspieszenie do 100 km/h osiągniemy w 2.4 sek, oraz pętlową kolejkę Limit. Dla tych, którzy chcieli pozbyć się lęku wysokości czekała wieża Scream. Spadając z wysokości 103 m przez 2 sek mogli poczuć stan nieważkości. Na powierzchni ok. 850 000 metrów kwadratowych czekały na nas liczne atrakcje m. in.: szwajcarski tor bobslejowy, zjeżdżalnie, łodzie i tratwy, kolejki górskie, kraina piratów, tresura aligatorów, akrobaci, różnego typu rolby, karuzele obrotowo-młynowe, kolejki ziemne i powietrzne, wieże widokowe, teatr ptasi, huśtawki i wiele innych atrakcji. Nie sposób opisać wszystkie atrakcje, jest ich po prostu mnóstwo, dla małych i dużych, dla tych odważnych i dla tych odważnych inaczej, żądnych adrenaliny lub szukających miłego spędzenia czasu. Wyjazd był również dobrą okazją do zetknięcia się z żywym językiem niemieckim. Pełni wrażeń i zdobytych doświadczeń językowych po 8 h pobytu w Heide Parku, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Szczecina.
- Noc filmową
22 maja 2015 r. w Zespole Szkół nr 3 w Szczecinie odbyła się Noc Filmowa. Była to jedna z ciekawszych, tegorocznych inicjatyw Samorządu Uczniowskiego. Wystartowaliśmy o godzinie 21.
Otwarcia „szkolnego kina” dokonał Pan Dyrektor Andrzej Kobylec, a dobrej atmosfery pilnowały Pani Katarzyna Fałczyńska, Pani Nina Kuśmierczak oraz siostra Beata Żabierek. Jeśli chodzi o repertuar, każdy mógł znaleźć coś dla siebie – filmy science fiction, romantyczne, sensacyjne i komediowe. Jak prawdziwi kinomaniacy, początek imprezy rozpoczęliśmy zamówieniem ogromnej ilości pizzy.
Pomiędzy filmami, udało nam się spalić nieco kalorii organizując wyścigi w śpiworach po szkolnym korytarzu. Jednak przede wszystkim, świetnie się bawiliśmy i poznaliśmy nowych przyjaciół. Maraton filmowy zakończył się o 7 rano w sobotę. Wkrótce zorganizujemy kolejne Noce…
Samorząd Szkolny
- Szkolne obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
- Wycieczkę na Targi ITB Berlin
Dnia 07.03.2015r. 40. uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie. Tematem przewodnim tegorocznych targów była Mongolia. Poza tym można było zobaczyć prezentacje Europy i państw z niemalże całego świata. Wszyscy uczestnicy targów mieli możliwość wzięcia udziału w realizacji ciekawych pokazów. Rozdawano ulotki, broszury, pamiątki. Niewątpliwą atrakcją tegorocznych targów była możliwość degustacji smakołyków z wielu krajów świata, co pozwoliło nam lepiej poznać smaki i kulturę różnych krajów. Po zwiedzaniu targów pojechalismy zwiedzać Berlin, chociaz króciutko, to historia Bramy Brandenbusrkiej i Pomnika Holokaustu została nam opowiedziana. Na końcu zrobiliśmy zakupy w Primarku - co bardzo ucieszyło uczniów:-) Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki i żałowali, że czas minął tak szybko.
Olimpia Bednarczyk
- Wycieczkę do Berlina
- Wycieczkę do Wolfsburga
- Wycieczkę do Stralsundu
- Wyjścia do kina Helios i Teatru Polskiego
- Wyjście do "nowej" Filharmonii Szczecińskiej
- Konkurs Mitologiczny
Braliśmy udział w:
-
zajęciach z MONAR-em
W kwietniu, uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Nr 3 wzięli udział w warsztatach profilaktycznych realizowanych przez Poradnię Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Szczecinie. Zajęcia poprowadziły animatorki z MONAR-u. Spotkania miały na celu ograniczenie używania substancji psychoaktywnych oraz zahamowanie tempa wzrostu popytu na narkotyki wśród dzieci i młodzieży. Ukazane zostały również fakty i mity jakie związane są z zażywaniem środków psychoaktywnych. Zajęcia pozwoliły również przybliżyć młodzieży charakter pacy terapeutek oraz formy pomocy jaką świadczy poradnia. Z relacji uczniów wynika, że warsztaty dostarczyły pigułkę wiedzy, dzięki której udało się znaleźć odpowiedź na szereg nurtujących pytań.
-
projekcie "Młodzi na Start"
W dniu 28 maja uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu z coachem p. Katarzyną Czyż – Niedzielską w ramach projektu „Młodzi Na Start” koordynowanego przez LSJ HR Group przy aktywnym współudziale firm z województwa zachodniopomorskiego.
Projekt ma być platformą skupiającą z jednej strony młodych ludzi wkraczających na rynek pracy, a z drugiej przedsiębiorstwa, które chcą zatrudniać wykwalifikowaną kadrę, młodych ludzi otwartych na zdobywanie doświadczenia. Dzięki jego realizacji partnerzy programu chcą pokazać przyszłym kandydatom jakie są oczekiwania rynku zatrudnienia i że warto wiązać swoją przyszłość z naszym regionem.
Podczas spotkania starano się zaszczepić w uczniach postawę proaktywną, uświadomić, że tylko poprzez działanie osiągną sukces w przyszłości. Podkreślano jak istotne jest angażowanie się w programy praktyk, staży, a także działalność kół i organizacji studenckich / uczniowskich, działalność społeczną, czy własną edukację, poza głównym nurtem nauczania.
- Dniach Skandynawskich
- Zwiedzaniu schronów
Uczniowie klasy II E 11.02.2015 roku zwiedzali największy schron cywilny. Schron znajduje się pod dworcem głównym w Szczecinie. W czasie nalotów był schronieniem dla 5 tys. osób. Schron znajduje się na głębokości 5 pięter, żelbetowe ściany i strop mają grubość niemal 3 m. Powierzchnia całkowita schronu wynosi ok. 3 tys. m kw. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od trasy "II wojny światowej" uczniowie usłyszeli m.in. historię budowy schronu, poznali zasady organizacji przebywania w schronie w czasie bombardowań a następnie zwiedzaliśmy trasę "Zimnej Wojny".
- Lekcji w IPN
Uczniowie klas IV E i III E w październiku i grudniu 201 r. brali udział w warsztatach IPN poświęconych tzw. "Papierowej rewolucji lat 70-tych i 80-tych".
-
W Akademii Młodych Uniwersytetu Szczecińskiego
"Ideą programu Akademia Młodych jest zapoznanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych z podstawami współczesnych nauk ekonomicznych oraz zainteresowanie ich problematyką ekonomia i zarządzanie w praktyce. Na zajęciach prowadzonych przez cenionych wykładowców Uniwersytetu Szczecińskiego oraz zaproszonych praktyków zarządzania uczniowie nabywają stopniowo wiedzę ekonomiczną. Tematyka dobierana jest w taki sposób, aby po zdobyciu ogólnej wiedzy uczniowie poszerzali swoje umiejętności poprzez realizację konkretnych bloków tematycznych. Dodatkowym atutem jest realizacja licznych analiz przypadków oraz spotkania z liderami biznesu, co pozwoli w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę i rozwinąć umiejętności."
2013/2014
Zorganizowaliśmy w naszej szkole:- Dni Polsko - Niemieckie pod hasłem "Dzień wolności/Tag der Freiheit'
- Ekoszkołę - zbiorkę zużytych telefonów
- Tydzień nauk ścisłych
- Tydzień z językiem polskim
- Zajęcia w ramach projektu "Kultura bezpieczeństwa"
- Dzień Chłopaka
- Ślubowanie i otrzęsiny klas I.
- Akademię z okazji 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
- Spotkanie z Filipinkami
- Dzień Jabłka
- Akcję charytatywną "Dla Pauliny"
- Spotkanie z Misjonarką
Młodzież z naszej szkoły miała możliwość spotkania się z Misjonarką z Tanzanii s. Anafridą Biro ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki tzw. Siostry Białe. W czasie spotkania uczniowie zapoznali się z działalnością misyjną s. Anafridy, jej rodzinnym krajem, tradycjami oraz możliwością pomocy najbardziej potrzebującym. Wielką radością dla uczniów była wspólna modlitwa w języku suahili. Spotkanie zorganizowała s. Beata -katechetka ZS Nr 3.
Braliśmy udział w:
- Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości
- Ogólnopolskim Dniu Marzeń
17 maja 2014 r. w TEATRZE LALEK „PLECIUGA” odbył się VI Ogólnopolski Dzień Marzeń pod hasłem „Walczymy z rakiem buuu…rakiem!".
Organizatorem akcji była FUNDACJA„MAM MARZENIE”
Również i nasi uczniowie wsparli tę szlachetna akcję.
Robert uczeń klasy II G swoimi występami beat bokserskimi uatrakcyjnił obchody DNIA MARZEŃ. Występy bardzo się podobały zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. Pod wrażeniem wyjątkowych zdolności Roberta byli również wolontariusze Fundacji MAM MARZENIE.
Ewa z klasy 2L i Marta z klasy 3L aktywnie pomagały w organizacji Dnia Marzeń.
- W programie edukacyjnym PIP "Kultura Bezpieczeństwa"
2012/2013
Zorganizowaliśmy w naszej szkole:
- Carnevale di Venezia
- wycieczkę szkolną na Targi Turystyczne w Berlinie
- kampanię "STOP NARKOTYKOM"
- Dni Nauk Ścisłych
- Lekcję logistyki i PO w szczecińskich schronach
- Akcję oddawania krwi
- Ślubowanie i otrzęsiny klas I.
- Rozgrywki siatkówki dziewcząt
- Spotkanie z wolontariuszami z Francji
Braliśmy udział w:
- Akcji "Paczka dla zwierzaczka"
- Warsztatach Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki - IT Szkoła
- Wyjście do kina na film "Jesteś Bogiem"
- Rejs po Jeziorze Dąbskim (Akademia Ludzi Aktywnych)
Dnia 19 września 2012 r. w ramach nagrody, którą otrzymaliśmy za zajęcie II miejsca w związku z uczestnictwem w zeszłym roku szkolnym w zajęciach organizowanych na Akademii Ludzi Aktywnych mieliśmy możliwość uczestnictwa w jednodniowym rejsie po Jeziorze Dąbskim.
Skoro świt, to znaczy o godzinie 9.00, stawiliśmy się na przystani Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Na szczęście pogoda nam dopisała, co prawda było zimno, ale słonecznie i wietrznie. Przywitał nas przemiły kapitan Kijowski, który przydzielił nam trzy jachty i super fajnych kapitanów nimi dowodzących.
Rejs był krótki, ale dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i być może zaszczepił w niektórych uczestnikach pasję żeglarską.
Klasa II E pod opieką pani Barbary Bernat kolejny raz brała udział w zajęciach Akademii Ludzi Aktywnych i zdobyła I miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.
Uczestniczyliśmy w wielu warsztatach, wykładach i innych zajęciach. Najbardziej podobały nam się zajęcia outdoorowe prowadzone przy użyciu metod edukacji nieformalnej – a tak po polsku, gry i zabawy na zaufanie, współpracę, komunikację i dobre samopoczucie w grupie. Zajęcia były super i mamy nadzieję, że teraz jako klasa będziemy się rozumieć jak nigdy dotąd. To była naprawdę świetna zabawa!
Udział w zajęciach Akademii był bezpłatny.
Otrzymaliśmy Indeks, w którym wpisywane były przez osoby prowadzące wykłady i warsztaty, oceny i uwagi, a także pieczątki z „zaliczeń”, czyli indywidualnych wizyt w wybranych organizacjach.
Oczywiście zrobiliśmy wszystko co było możliwe, żeby to właśnie nasza klasa była najlepsza i tak też się stało. Zdobyliśmy najwięcej punktów i zdobyliśmy I miejsce.Wygraliśmy
3 dniowy biwak dla całej klasy
w Szkole Aktywnego Wypoczynku „FRAJDA”
w Czarnocinie koło Stepnicy.
Wiemy, że w przyszłym roku Akademia Ludzi Aktywnych też będzie prowadzić różne zajęcia. Już dziś zachęcamy Was do wzięcia w nich udziału. Naprawdę warto. Być może to właśnie Wy za rok zdobędziecie główną nagrodę czego już dziś Wam życzymy.
Klasa II E TE z wychowawcą Barbarą Bernat
Dnia 25 września 2013 r. postanowiliśmy zrealizować główną nagrodę - trzydniowy pobyt w Szkole Aktywnego Wypoczynku w Czarnocinie nad Zalewem Szczecińskim – za zajęcie pierwszego miejsca w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Wywalczyliśmy ją w zeszłym roku szkolnym w związku z uczestnictwem w warsztatach organizowanych na Akademii Ludzi Aktywnych.
Tego dnia wszyscy byliśmy punktualni i zgodnie z ustalonym czasem, wyruszyliśmy na pierwszą wspólną tego typu wycieczkę. Obawialiśmy się o to, że warunki atmosferyczne nam nie dopiszą – w końcu to już jesień , a prognozy nie były najlepsze. Na szczęście pogoda przez cały czas nas rozpieszczała - słońce świeciło tak mocno, że bez okularów przeciwsłonecznym ani rusz. Gdy dotarliśmy na miejsce pierwszą naszą reakcją były przemyślenia: „Boże nie ma zasięgu!”, „Nie ma sklepu!”, „Co to za dziura!”, „Co my tu będziemy robić!?”. Ale szybko nasze zdanie zmieniło się o 180 stopni.
Po zakwaterowaniu i przemeblowaniach (nie wszystkim pasował układ w pokojach, więc każdy urządzał je na swój sposób) udaliśmy się z Panią Martą - przedstawicielką Akademii Ludzi Aktywnych na spacer nad Zalew.
Pierwszego dnia tuż po obiedzie uczestniczyliśmy w zajęciach na ściance wspinaczkowej, która znajdowała się na terenie ośrodka. Śmiechu było co nie miara, ponieważ należało samemu ubrać się w uprząż (co jednym wychodziło trochę lepiej innym trochę gorzej) następnie założyć kask i marsz na ściankę.
Jeszcze tego samego dnia popłynęliśmy na spływ kajakowy i to była naszym zdaniem najfajniejsza atrakcja. To nic, że jedni wpadali w krzaki, inni płynęli w przeciwnym kierunku, ważne że wszyscy bawiliśmy się świetnie, przez co aż spóźniliśmy się na kolację.
Mieliśmy także możliwość sprawdzenia swojej sprawności fizycznej podczas wspinaczki na skrzynki, w której uczestnicy przyczepieni do liny starają się wejść na jak najwyższą wieżę, którą muszą sami zbudować. Podczas spadania pozostali uczestnicy musieli uważać na głowy bo nad skrzynkami nie można było zapanować i leciały gdzie popadnie. Niektórzy okazali się być świetnie wygimnastykowani np. nasza wychowawczyni pobiła rekord na najwyższą wspinaczkę - ustawiła aż 20 skrzynek!
Wieczór przed naszym wyjazdem spędziliśmy przy ognisku, na którym wszyscy świetnie się bawili, wzajemnie uczyliśmy się nowych gier i piekliśmy kiełbaski. Najlepszą atrakcją tego wieczoru były wymyślone przez nas kalambury, które polegały na przedstawianiu scenek z życia naszej klasy i szkoły.
Innymi atrakcjami, które przygotował dla nas ośrodek były jeszcze wspólne zabawy w sali kominkowej prowadzone przez naszą wychowawczynię, karaoke dla każdego, zabawy płachtą klanzy, zabawy linowe na zaufanie.
Było świetnie!! Niektórzy narzekali na brak czasu na drzemki ale teraz zdecydowanie tego żałują bo był to bardzo fajny, wspólnie i aktywnie spędzony czas. Wszyscy wróciliśmy z uśmiechami na twarzy i mamy nadzieję, że za rok też nam się uda wywalczyć główną nagrodę i znowu wyjechać do tego wspaniałego miejsca.
- Konferencji "Logistyka w sporcie"
15 listopada br. o godz. 6.25- 16 osobowa grupa reprezentanci klasy 1l, 2l, 3l i 4l wyruszyli do Poznania, aby zgłębiać tajniki logistyki w sporcie.
Uczniowie uczestniczyli w konferencji „Logistyka w sporcie” organizowanej przez WSL w ramach Cyklu „LogMeeting – Spotkania i warsztaty w WSL.
Uczniowie m. in. mieli okazję wysłuchać podsumowania o EURO 2012 w Poznaniu, o ogromnym logistycznym przedsięwzięciu opowiadał Zbigniew Talarczyk, zastępca dyrektora Biura EURO 2012.
Pan Talarczyk z nieukrywaną radością opowiadał o wyjątkowych kibicach z Irlandii.
Ze 100 letnia historią Klubu Piłkarskiego WARTA Poznań, zapoznała nas jego prezes Izabella Łukomska-Pyżalska.
Znany sprinter Marcin Urbaś w niezwykle interesujący sposób przybliżył młodzieży zasady organizacji największych sportowych zawodów, mówił o swoich doświadczeniach, przeżyciach, ale też i o tej trudnej stronie życia sportowca. Podkreślił jak ważna jest logistyka w codziennych życiu sportowca, a szczególną uwagę zwrócił na rolę dokładnie opracowanego procesu transportowego.
Uczniowie mieli również okazję posłuchać o Utlimate Frisbee dyscyplinie mało popularnej, aczkolwiek bardzo interesującej. Zawodniczki Karolina Wojtaszek i Magdalena Szwed z mistrzowskiej drużyny Furious Goats opowiadały niezwykle ciekawie o swej pasji.
Młodzież miała okazje posłuchać praktyków, niektórzy brali udział w konferencji już po raz piąty (Krzysztof Kubistal, Patryk Michałowski, Marek Paszkowski, Przemysław Chmielewski), a dla uczniów klas II i I było to wyjątkowe doświadczenie.
Po zakończonej konferencji dzięki uprzejmości pracowników Instytutu Logistyki i Magazynowania a szczególnie p. Tomasza Janiaka uczniowie mieli okazje zapoznać się z zasadami funkcjonowania laboratorium RFID.
2011/2012
Zorganizowaliśmy w naszej szkole:
- Obchodzi Światowego Dnia Walki z AIDS,
- Ryba w roli głównej,
- Loterię fantową,
- Zbiórkę zużytych baterii,
- Andrzejki Szkolne,
- Imprezę z okazji Halloween
- Wyjście do kina Helios na film pt. "Bitwa Warszawska"
- Lekcję logistyki,
- Ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych,
- Dzień Jabłka, galeria
- Dzień Chłopaka,
- Wybory Parlamentarne,
- Wyjście do Teatru Współczesnego na przedstawienie pt. "Makbet"
- Eliminacje do Regionalnego Turnieju Ortograficznego
- Konkurs na logo gazetki szkolnej Nowy Aspekt
- Akademię z okazji 93 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
- Kampanię STYL ŻYCIA - SUBKULTURA CZY MISTYFIKACJA
- Bal studniówkowy
- Eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Moja ukochana poezja
- Akademię z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA i ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO W KLASACH MATURALNYCH
- Wycieczkę szkolną na Targi Turystyczne - Berlin
- Dni Nauk Ścisłych
- Lekcje logistyki w terenie
- Zajęcia sportowe sport_2012_2013.doc
Braliśmy udział w:
- Międzyanarodowym Dniu Tolerancji,
- Akademii Ludzi Aktywnych
Dnia 25.05.2012 r. i 29.05.2012 r. klasa I E TE uczestniczyła w kilku warsztatach:
- „Złodzieje stresu” - kontrola stresu, szybkie czytanie i nauka oraz motywacja
- zwiedzanie podziemnego schronu, mieszczącego się pod Dworcem Głównym w Szczecinie. Warsztaty odbyły się w formie oprowadzania przez przewodnika po poniemieckim podziemnym schronie przeciwlotniczym. Celem spotkania było poznawanie miejsca pamięci historycznej, wzbogacenie wiedzy dotyczącej historii II wojny światowej oraz historii regionu, kształtowanie kultury życia społecznego, poznanie i wykorzystanie w praktyce zasad zachowania w miejscach pamięci historycznej, rozwijanie tolerancji i poczucia wrażliwości społeczne
- zajęcia outdoorowe, prowadzone przy użyciu metod edukacji nieformalnej – a tak po polsku, gry i zabawy na zaufanie, współpracę, komunikację i dobre samopoczucie w grupie. Zajęcia były super i mamy nadzieję, że teraz jako klasa będziemy się rozumieć jak nigdy dotąd. To była naprawdę świetna zabawa
- „Decydujące minuty”- Warsztaty obejmujące swoim zakresem podstawowe umiejętności pierwszej pomocy. Poznaliśmy zasady ratowania poszkodowanych Zajęcia obejmowały materiał od oceny miejsca zdarzenia do resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem półautomatycznego defibrylatora AED. Teraz już wiemy, że te podstawowe umiejętności mogą zaważyć na czyimś życiu i zdrowiu.
Udział w zajęciach Akademii był bezpłatny.
Otrzymaliśmy Indeks, w którym wpisywane były przez osoby prowadzące wykłady i warsztaty, oceny i uwagi, a także pieczątki z „zaliczeń”, czyli indywidualnych wizyt w wybranych organizacjach.
Najlepsi „studenci” otrzymają nagrody. Oczywiście zrobiliśmy wszystko co było możliwe żeby to właśnie nasza klasa była najlepsza i mamy nadzieję, że wygramy 3 dniowy biwak w Szkole Aktywnego Wypoczynku „FRAJDA” w Czarnocinie koło Stepnicy.
Wszystkie zajęcia były super. Wiemy, że w przyszłym roku Akademia Ludzi Aktywnych też będzie prowadzić różne warsztaty. Już dziś zachęcamy Was do wzięcia w nich udziału. Naprawdę warto.
Klasa I E TE z wychowawcą Barbarą Bernat
- Akademii Szlifowania Diamentów,
- Akcji "Góra Grosza 2011"Raport,
- X Mikołajkowej Imprezie na Orientację,
- Świątecznej Akcji Charytatywnej "Mikołaj",
- XXII Parkową Imprezę na Orientację 2011, galeria
- Międzynarodowym Dniu Tolerancji,
- Olimpiadzie Logistycznej,
- XI Festiwalu Nauki,
- Szczecińskim Salonie Maturzystów,
- Warsztatach "Rozmowa kwalifikacyjna",
- Lekcjach przedsiębiorczości w Narodowym Banku Polskim, galeria
- XXII Parkowej Imprezie na Orientację "Jesień 2011"
- Plenerze Plastycznym w Międzywodziu
- Ruchu Honorowych Dawców
- Akcji "Paczka dla zwierzaczka"
- Konferencji "Logistyka w sporcie"
2010/2011
Zorganizowaliśmy w naszej szkole:
- Akademię z okazji inauguracji roku szkolnego 2010/2011
- Ślubowanie i otrzęsiny klas I,
- Dzień Jabłka,
- Akademię z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości,
- Kampanię "Stop Dopalaczom" (stopdopalaczom.doc)
- Akcję "Mikołajki - SDS 2010" (SPRAWOZDANIE Z AKCJI MIKOŁAJKI – SDS 2010)
- Wycieczkę "Logistyka Miejska"
- Miejskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych Galeria wideo
- Uroczyste pożegnanie absolwentów
- Akademię z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- Spotkanie z Policją nt. "Odpowiedzialność karna młodzieży" (odpkarnmlod.doc)
- Wizyta w Domu Małego Dziecka Nr 2 w Stargardzie Szczecińskim,
- Wycieczkę dydaktyczną w Zakładach Chemicznych Police (wycpolice.doc)
- Andrzejki,
- Wigilie klasowe i Jasełka.
Braliśmy udział w:
- Europejskich Dniach Ptaków organizowanych przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków - zajęcia terenowe,
- XXIV Jesiennym Porządkowaniu Świata - imprezie organizowanej przez Inspektorat Akademicki Straży Ochrony Przyrody,
- Marszu na orientację GOLD TOWER organizowanym przez Międzyszkolny Klub Sportowy WIKING,
- Akcji "Podaruj dzieciom chwilę szczęścia" - zbiórka darów dla najuboższych,
- Targach Szkół - Gryfino 2011,
- XXIII Imprezie na orientację - Raki 2011,
- Akcji Góra Grosza,
- Prezentacji programu "Poprawa jakości wody w Szczecinie" (poprjakwod.doc)
- Konferencji "Logistyka w sporcie"
- Zwiedzaniu centrum dystrybucyjnego w Polkowicach
- Warsztatach "ABC turystyki dla dzieci i młodzieży",
- Akcji charytatywnej "Podaruj dzieciom chwilę szczęścia" organizowanej przez Caritas Stargard Szczeciński,
- Ogólnopolska Akcji "Wymieńmy się" organizowanej przez Caritas i NBP,
- Kampanii "Dobre obyczaje ułatwiają życie",
- Kampanii profilaktycznej "Stop grypie!" Czy świńska grypa wróciła?,
- Kampanii profilaktycznej " Co musisz wiedzieć o HIV czy AIDS"?,
- Spotkaniu uczniów klas maturalnych z dr Dorotą Dżegą z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie nt. "Rozsądny Internet w edukacji czyli świat w zasięgu ręki",
- Spotkaniu uczniów klasy II L z dr Jakubem Szponem z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego nt. "Alianse w logistyce",
- Cyklicznej imprezie Stacji Krwiodawstwa " Oddajmy cząstkę siebie, by ratować życie".
2009/2010
Zorganizowaliśmy w naszej szkole:
- Prawybory Samorządowe,
- Wystawę p.n. Szczecin na starej pocztówce,
- Prawybory prezydenckie,
- Miejskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych,
- Otrzęsiny klas I,
- Akcję Pamiętajmy o grobach naszych nauczycieli,
- Akademię z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości,
- Akademię z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
- Andrzejki,
- Wigilie klasowe,
- Uroczyste pożegnanie absolwentów,
- Uroczyste spotkanie młodzieży z Filipinkami z okazji 50-lecia istnienia,
- Warsztaty zawodownawcze,
- Prezentację Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego,
- Pogadankę z przedstawicielami Banku Zachodniego WBK
- Wycieczkę do Heide Parku (heidepark.doc)
Braliśmy udział w:
- Lekcji chemii w Laboratorium Klejów i Materiałów Samoprzylepnych, Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT,
- Ogólnopolski Zlocie im. Stefana Kaczmarka organizowanym przez ROS PTTK,
- Akcji Mikołaj - zbiórka darów dla najuboższych,
- Akcji Góra grosza,
- Akcji Żonkil
2008/2009
Zorganizowaliśmy w naszej szkole:
- Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
- Akcję Dzień Jabłka
- Tydzień Międzynarodowy w ramach Programu Współpracy ze szkołami za granicą,
- Akcję Pamiętajmy o grobach naszych nauczycieli,
- Tydzień Edukacji Globalnej n.t. Praw człowieka,
- Wystawę Skarby Książnicy Pomorskiej - organizowaną z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek,
- Otrzęsiny klas I,
- Warsztaty dla uczniów klas programowo najwyższych nt. techniki uczenia się,
- Kampanię profilaktyczną nt. HIV i AIDS,
- Akademię z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości,
- Akademię z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
- Prelekcję organizowaną przez Straż Miejską nt. zakazu palenia, niszczenia mienia, konsekwencji prawnych,
- Wykład nt. Zbigniew Herbert - życie i twórczość,
Braliśmy udział w:
- Imprezie literackiej organizowanej przez Książnicę Pomorską - "Wagary z poezją"
- Konferencji - "Logistyka w sporcie"
- Projekcie Szczecin - Miasto Młodości i Przyszłości,
- Projekcie Dzień samorządności 2009,
- Dniach Otwartych Uniwersytetu Szczecińskiego,
- Programie profilaktyki raka szyjki macicy organizowanym przez PCK,
- Akcji Mikołaj - zbiórka darów dla najuboższych poprzez świetlicę środowiskową przy ul. Strzałowskiej,
- Akcji Góra grosza,
- Biegu z okazji 5 rocznicy wstąpienia do UE,
- Zawodach Biegaj z Trójką,
- Gryfińskich masowych biegach przełajowych - X miejsce,
Zorganizowaliśmy wycieczki dydaktyczne w ramach przygotowania zawodowego:
2007/2008
Zorganizowaliśmy wycieczki dydaktyczne w ramach przygotowania zawodowego:
- Wycieczka do Centrum Logistycznego w Motańcu
- Wycieczka do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu
- Wycieczka do największego schronu cywilnego z okresu II Wojny Światowej
A ponadto braliśmy udział w:
2006/2007
Zorganizowaliśmy w naszej szkole:
- Tydzień Międzynarodowy w ramach Programu Współpracy ze szkołami za granicą (Dania, Niemcy)
- Kampanię reklamową Szanuj godność innych,
- Akcję Agresji - nie!,
- Wystawę Fotografia dzikiej przyrody 2006 w Muzeum Morskim w Szczecinie,
- Sesję popularnonaukową Stan i perspektywy gospodarki morskiej Szczecina i Pomorza Zachodniego,
- Akcję promującą zdrowy styl życia,
- Akcję Pamiętajmy o grobach zmarłych,
- Wystawę najstarszych zbiorów biblioteki szkolnej.
Braliśmy udział w:
- Kampanii społecznej - "Szanuj godność innych",
- Wycieczce na Wydział Techniki Cieplnej ZUT,
- Wykładzie "Smacznie i niezdrowo o szkodliwych substancjach w żywności" na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w ramach kampanii "Wybieram zdrowy tryb życia",
Działania charytatywne:
- akcja Mikołaj - zbiórka darów dla najuboższych rodzin z otoczenia szkoły,
- udział w kweście ulicznej PCK - Pomagamy potrzebującym,
- akcja Mikołajki we współpracy ze Szczecińską Agencją Artystyczną,
- akcja PCK Gorączka złota - zbieranie monet groszowych dla najuboższych.
2005/2006
- przyznano nam grant na realizację projektu Partnerska Współpraca Szkół (w ramach programu Socrates Commenius) więcej...
Zorganizowaliśmy w naszej szkole:
- Tydzień Międzynarodowy w ramach Programu Współpracy ze szkołami zagranicą (Dania, Niemcy)
- Konferencję Bałtycką - spotkanie koordynatorów współpracy międzynarodowej szkół (Dania, Niemcy, Łotwa, Finlandia)
- Sesję popularnonaukową Walory turystyczno - żeglarskie Szczecina i Pomorza Zachodniego (we współpracy z ZOZŻ)
Działania charytatywne:
- nasi uczniowie zorganizowali akcję Mikołaj (zbiórka darów dla najuboższych rodzin z otoczenia szkoły)
- spotkanie integracyjne z młodzieżą niepełnosprawną z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Szczecinie
- udział w kwestach ulicznych PCK - Pomagamy potrzebującym i Bądź z nami
2004/2005
- 28.10.2004 otrzymaliśmy certyfikat i zaszczytny tytuł Zachodniopomorska Szkoła Jakości
- nasza szkoła, jako jedna z nielicznych, otrzymała uprawnienia do przeprowadzania stażu adaptacyjnego dla nauczycieli z państw członkowskich UE, którzy starają się o uzyskanie ich kwalifikacji zawodowych w Polsce
- przyznano nam grant na realizację projektu Partnerska współpraca szkół w związku z poszerzeniem UE (w ramach programu Sokrates)
- nasza szkoła przystąpiła do programu Otwarta Szkoła, którego celem jest wdrażanie nowoczesnych technologii komputerowych w edukacji
- uczennica Technikum Ekonomicznego, Joanna Andrzejewska, została wybrana radną Młodzieżowej Rady Miasta Szczecina
Zorganizowaliśmy w naszej szkole:
- Uroczystość wręczania stypendiów Prezydenta Miasta Szczecina najlepszym uczniom (we współpracy z Urzędem Miasta)
- Kampanię przeciw ściąganiu Ściąganie powiedz - nie!
- Lekcję międzynarodową z udziałem uczniów ze szkoły międzynarodowej Business College w Koge (Dania)
- Tydzień Międzynarodowy w ramach programu współpracy ze szkołami za granicą
Działania charytatywne:
- udział w akcji Góra Grosza na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka
- udział w akcji Dzieci Szczecina - Dzieciom w Biesłanie organizowanej przez Urząd Miasta
- nasi uczniowie zorganizowali akcję Mikołaj (zbiórka darów dla najuboższych rodzin z otoczenia szkoły)
- nasi uczniowie pomagali przy przeprowadzaniu imprez dla dzieci (organizowanych przez Młodzieżową Radę Miasta - akcja Brzdąc i przez Urząd Miasta - akcjaMikołajki)
- uczniowie odwiedzili dzieci w domu Małego Dziecka w Stargardzie Szczecińskim
- stała współpraca z ośrodkiem Pomocy Społecznej i Świetlicą Środowiskową przy ul. Strzałowskiej
- spotkania integracyjne z młodzieżą niepełnosprawną z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Szczecinie
2003/2004
- Otrzymaliśmy podziękowanie za działalność na rzecz Domów Dziecka - akcja Góra Grosza 2003
Pliki do pobrania:
Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Moja ukochana poezja
Akademię z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA i ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO W KLASACH MATURALNYCH
Plenerze Plastycznym w Międzywodziu
Akademię z okazji 93 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Kampanię STYL ŻYCIA - SUBKULTURA CZY MISTYFIKACJA
Szczecińskim Salonie Maturzystów
Ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych