Strefa uczniów

 • Wesołych Świąt!

  Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
  
  z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia 
  
  składamy połyskujące świąteczną aurą życzenia,
  
  by tych kilka dni zatrzymania pozwoliło zgromadzić energię, 
  
  która będzie uskrzydlać do działania i nadawać promienny ton 
  
  przez cały nadchodzący 2020 rok…
  
  
  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Technikum Ekonomicznego

   

  autor grafiki: Zuzanna Noska klasa 1Gp

 • JARMARK BOŻONARODZENIOWY - BERLIN 03.12.2019r.

  Pewnego grudniowego poranka uczniowie klas II L i R wybrali się na wycieczkę do Berlina. Głównym punktem był JARMARK BOŻONARODZENIOWY – jeden
  z najbardziej znanych Jarmarków w Europie.

  Zwiedzanie jednak rozpoczęliśmy od Bramy Brandenburskiej oraz Reichstagu, poprzez Czerwony Ratusz, Katedrę Berlińską, Niebieską Kaplicę. Następnie przejechaliśmy w pobliże Potsdamer Platz, gdzie oglądaliśmy pozostałe fragmenty 200 – metrowego muru przy ul. Niederkirchnerstrasse oraz zwiedziliśmy wystawę w Centrum Dokumentacji Topografii Terroru. Byliśmy również w okolicach Dworca ZOO, gdzie zoboczyliśmy zegar wodny, by na samych końcu dotrzeć na Alexanderplatz i delektować się urokiem zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. To był niezwykle miło spędzony czas…

 • ZAPRASZAMY NA KIERMASZ

  Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie!

    W środę – 11 grudnia, ok. g. 16.30, czyli przed zebraniami dla rodziców, rozpocznie się kiermasz, na którym będzie można nabyć piękne rękodzieło, wykonane w Polsce oraz w Kamerunie. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na edukację ucznia szkoły średniej z Kipsing, w Kenii. Walter Munene to 15-letni afrykański chłopiec, któremu pomagamy  jako szkoła. Niech nasz dar serca będzie odpowiedzią na jego trudną sytuację. Pamiętajmy, że uczynione dobro zawsze się pomnoży i do nas powróci.

 • O NASZYCH LOGISTYKACH W "KURIERZE SZCZECIŃSKIM"

 • PACZKA DLA ZWIERZACZKA

   

  Jak co roku serdecznie zapraszamy do udziału w akcji “Paczka dla zwierzaczka” – zbiórki darów dla potrzebujących zwierzaków.

  Tegoroczna akcja potrwa od 3 grudnia do 6 grudnia 2019 r🙂

  Do udziału zapraszamy wszystkich – uczniów, nauczycieli… każdego, kto chciałby w tym trudnym, zimowym okresie pomóc potrzebującym zwierzętom!

  Zebrane dary można dostarczać od wtorku 3 grudnia do piątku 6 grudnia na długiej przerwie tj. 10:35 – 10:55 do sali 21.

  Czego potrzeba? 🙂
  – puszki dla psów i kotów,
  – puszki i karma sucha dla SZCZENIĄT,
  – puszki i karma sucha dla KOCIĄT,
  – żwirek dla kotów,
  – karma sucha dla kotów,
  – ręczniki, kocyki,
  – karma dla gryzoni (króliki) i egzotyków (żółwie) oraz akcesoria,
  – klatki, transporterki, łopatki…

  Pamiętaj, że DOBRO zawsze powraca J

  Dziękujemy !!!

 • PODZIEMNE TRASY SZCZECINA

  W dniu 18 listopada 2019r. uczniowie klasy II L w ramach zajęć godziny z wychowawcą wyruszyli na zwiedzanie podziemnych tras Szczecina. Była to wyjątkowa lekcja historii, na której poznaliśmy tajemnice tuneli „podziemnego Szczecina” i największego cywilnego schronu w Polsce z okresu II Wojny Światowej. Dzięki opowieściom Pani Przewodnik oraz różnym efektom dźwiękowym przenieśliśmy się w czasie i doświadczyliśmy jak wyglądało życie w schronie, kto obsługiwał i pilnował porządku w tak wielkim obiekcie, jak dużo ludzi mogło się tam schronić… Było to dla nas niesamowite przeżycie, bo betonowy świadek historii przemówił, jak żadne miejsce dotąd… POLECAMY WSZYSTKIM!!!

   

  Edyta Mazur

  Małgorzata Górska

 • LEKCJA LOGISTYKI W PORCIE MORSKIM

  25 listopada br. uczniowie klasy 2L ponownie odwiedzili Police. Tym razem mieli okazję zapoznać się z zasadami pracy w Porcie Morskim. Na co dzień port jest niedostępny dla osób postronnych, ale dzięki gościnności pracowników Portu Morskiego oraz zaangażowaniu Pana Andrzeja Rogowskiego, uczniowie mieli wyjątkową możliwość zapoznania się z zasadami jego funkcjonowania, o zasadach pracy portu opowiadał naszym uczniom kierownik Wydziału Transportu Wodnego Grupy Azoty Police pan Roman Polak. Przyszli logistycy obserwowali rozładunek potężnego masowca, który przypłynął z Maroka  z fosforytem na swoim pokładzie. W Porcie Barkowym uczniowie zwiedzili statek, który przypłynął z Kłajpedy załadowany solą potasową i obserwowali precyzyjną pracę żurawiem chwytakowym podczas rozładunku. Warto wspomnieć, że w tym porcie obsługiwane są barki i statki o długości do 120 metrów i zanurzeniu 4 metrów.

  Druga część wycieczki odbyła się na terenie Zakładowej Straży Pożarnej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć nowoczesne centrum dowodzenia, które wzbudziło wielkie zainteresowanie.

  Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki na który składają się najnowsze wozy bojowe, m.in. samochód pożarniczy austriackiej firmy Rosenbauer wyposażony               w 62-metrowy podnośnik. W czasie spotkania ze strażakami nie zabrakło również elementów szkolenia z pierwszej pomocy.

  Pan Andrzej Rogowski zadbał o to, aby uczniowie po pełnej wrażeń wycieczce nie wrócili do domu głodni, zapewniając uczniom syty i smaczny obiad.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Portu Morskiego Police, strażakom z Zakładowej Straży Pożarnej, którzy poświęcili dla nas swój cenny czas i przekazali wiedzę w bardzo interesujący i przystępny sposób.

  Szczególne podziękowania składamy Panu Andrzejowi Rogowskiemu.

  Wycieczka była cenną lekcją praktyczną, podczas której młodzież poszerzyła swoją wiedzę                        o istotne informacje  dotyczące procesów logistycznych związanych z  transportem morskim.

   

   

  Opiekunowie

  Małgorzata Górska

  Edyta Mazur

 • WYCIECZKA DO STRALSUNDU

  W środę 20.11.2019 r.  uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Stralsundu. Wizytę w Stralsundzie rozpoczęliśmy od przejazdu z lądu stałego na wyspę Rugia imponującym mostem, z którego roztaczał się przepiękny widok na starówkę Stralsundu, wody opływające miasto, porty jachtowe i okoliczne wyspy. Po powrocie na ląd groblą o długości około 3 kilometrów pojechaliśmy do Ozeaneum, gdzie podziwialiśmy  blisko 7 tys. gatunków roślin i zwierząt. Przy pomocy interaktywnego stołu, sprawdzaliśmy szlaki wędrówek ryb i kierunki wiatrów. Przy okazji podpatrzyliśmy jak przebiega pokazowe karmienie pingwinów. W Ozeaneum zostaliśmy podzieleni na zespoły 2- os. i otrzymaliśmy zadania do wykonania. Później przyszedł czas na  zwiedzania urokliwego Stralsundu. Mieliśmy okazje podziwiać śliczną stralsundzką starówkę. Widzieliśmy m.in. imponujący gotyki Ratusz, Kościół św. Mikołaja, uliczki z barokowymi i gotyckimi fasadami. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Morskiego. Tu najbardziej podobały nam się ogromne żółwie i egzotyczne ryby. To był bardzo miło spędzony dzień.

                         Opiekun

  Barbara Bernat

 • WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO SZCZECIN-GOLENIÓW IM. NSZZ SOLIDARNOŚĆ.

  15 listopada 2019 logistycy z klasy 1Lg uczestniczyli w kolejnej wycieczce dydaktycznej. Tym razem udaliśmy się do Portu Lotniczego Szczecin- Goleniów im. NSZZ Solidarność. Głównym celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań i kompetencji zawodowych. Podczas wycieczki p. Robert szczegółowo zapoznał nas z drogą jaką musi odbyć pasażer zanim dostanie się na pokład samolotu i z funkcjonalnym podziałem budynku (przyloty, odloty, strefa Schengen, Non-Schengen). Przedstawił informacje na temat odprawy biletowo-bagażowej, bramek kontroli bezpieczeństwa, (wszyscy przeszliśmy przez bramkę kontroli bezpieczeństwa).Uczniowie zostali zapoznani z infrastrukturą liniową i punktową terminalu oraz  zasadami  oznakowania poszczególnych  elementów infrastruktury liniowej. Mieliśmy niepowtarzalną okazję przejechać autokarem drogę, jaką pokonuje samolot podczas lądowania. Następnym punktem wycieczki była wizyta na  terminalu cargo. Nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 8 tys. mkw. wraz z zapleczem biurowo-socjalnym stanowi integralną część infrastruktury Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Dziękujemy pracownikom lotniska za gościnność i bardzo ciekawą wycieczkę dydaktyczną.

   

   

  Opiekunowie

  Małgorzata Górska

  Beata Cesarska

 • AKTUALIZACJA TERMINÓW ZEBRAŃ Z RODZICAMI

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem zebrań z Rodzicami, znajdujący się w zakładce Strefa Rodziców -> Wywiadówki.

 • WYCIECZKA NADDUNAJSKIE STOLICE –PAŁACE LICHTENSTEINÓW+MORAVSKI KRAS BUDAPESZT-WIEDEŃ-LEDNICE-VALTICE JASKINIE PUNKVY

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczki:

  WYCIECZKA SZKOLNA BUDAPESZT WIEDEŃ

 • LEKCJA LOGISTYKI W ZAKŁADACH CHEMICZNYCH W POLICACH

  Uczniowie klasy 2L - 31 października br. dzięki uprzejmości Zakładów Chemicznych POLICE Grupa Azoty S.A. oraz wielkiego zaanagażowania pana Andrzeja Rogowskiego mieli możliwość skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką. Ta niecodzienna lekcja logistyki pozwoliła uczniom zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania firmy znajdującej się w czołówce światowej branży chemicznej. Uczniowie m.in. mieli okazję zobaczyć proces formowania  i zabezpieczania pił z nawozem. Ponadto przyszli logistycy mieli niezwykłą okazję przyjrzeć się procesowi załadunku worków  Big-Bag  przy pomocy wózka widłowego oraz załadunku naczepy typu firanka.  Zapoznali się również z zasadami funkcjonowania Zakładu Ochrony Środowiska m.in. zakładowej oczyszczalni.

  Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi Rogowskiemu i wszystkim pracownikom zaangażowanym do  oprowadzania nas po kombinacie.

   

  Opiekun

   Małgorzata Górska

 • WARSZTATY POD TYTUŁEM „#DONTHEJT”

  Dnia 28 października br. odbyły się w naszej szkole warsztaty pod tytułem „#donthejt”, opracowane przy współpracy środowiska akademickiego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji. Program realizowany był w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Uczniowie biorąc udział w różnorodnych aktywnościach, podczas warsztatów, mogli wczuć się w osobę hejtowaną jak i samego hejtera, uzyskali również informację gdzie szukać pomocy, i jak reagować na hejt. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania przyczynią się do efektywniejszej walki ze współczesnymi problemami jakimi jest mowa nienawiść.

   

  Opiekunowie:

  Dagmara Bachońska

  Małgorzata Górska

 • CODEWEEK2019 - ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW

  Szanowni uczestnicy wydarzenia CodeWeek2019! Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród (zwycięzcy) i dyplomów (wszyscy uczestnicy) dnia 28.10.2019r. o godz. 10:35 (długa przerwa) w sali numer 10.

 • RELACJA Z CODEWEEK2019

  Dnia 17.10.2019r. w naszej Szkole odbyła się impreza CodeWeek2019. Reprezentanci wszystkich klas dzielnie walczyli o bilety do kina ufundowane przez kino Helios, rozwiązując zagadki i gry logiczne. Rywalizacja była zacięta, ale zwycięzcy mogą być tylko jedni. Serdecznie gratulujemy uczniom klas 1Gg i 1Gp, 2L, 3E i 4E!

 • ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ DO STRALSUNDU!

  Zapraszamy Was na wyprawę do Stralsundu – starego miasta, którego zabytki zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki  UNESCO. Jego niezwykłe położenie zachwyci każdego. Główną atrakcją będzie zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie o pow. 9.7 tys. mkw. Wielkie wrażenie wywrze również Muzeum Morskie z ekspozycją olbrzymich żółwi.

  Zapisy do 25.10.2019 (piątek) u p. Barbary Bernat lub p. Moniki Zawistowskiej.  Przy zapisie wymagana zaliczka 50 zł. Druga rata w wysokości 100 zł – płatna do 08.11.2019r.

  Termin wyjazdu: 20 lub 27 listopada /środa/2019 r.

  Proponowany ramowy program :Godz.7.15 – zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd przez Brandenburgię i Meklemburgię do Stralsundu.

  Wizytę w Stralsundzie rozpoczniemy od przejazdu z lądu stałego na wyspę Rugia imponującym mostem, z  którego roztacza się przepiękny widok na starówkę Stralsundu, wody opływające miasto, porty jachtowe i okoliczne wyspy.

  Powrót na ląd groblą o długości około 3 kilometrów i wjazd do miasta, przejazd do Ozeaneum, gdzie w czterech budynkach połączonych z głównym holem, schodami, windami i galeriami zobaczyć można blisko 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego.

  Przygotowano także interaktywny stół, na którym można sprawdzać szlaki wędrówek ryb i kierunki wiatrów. W specjalnej sali z interaktywnymi urządzeniami służącymi do zabawy i nauki można poznawać życie w morzach .

  Przy okazji będzie można podpatrzeć jak przebiega pokazowe karmienie pingwinów i nie tylko.

  Zostaniecie podzieleni na zespoły 2 - os. i otrzymacie zadania do wykonania, w ten sposób pełniej zapoznacie się z zasobami Ozeaneum.

  Następnie zapraszam na piesze zwiedzanie ślicznej stralsundzkiej starówki - zobaczymy m.in. imponujący gotyki Ratusz, Kościół św. Mikołaja, uliczki z barokowymi i gotyckimi fasadami.

  Czas wolny na pamiątki lub drobne zakupy i gorący posiłek(we własnym zakresie).

  Ok. godz. 16.45 - wyjazd w kierunku Szczecina, planowany przyjazd ok. godz.19.30

  Cena: 150 zł/ os.

  przy grupie min. 40 osób

  Świadczenia zawarte w cenie:

  *transport komfortowym autokarem / klimatyzacja, uchylne i rozsuwane fotele, dvd, barek wraz z opłatami parkingowymi/

  *bilety wstępu do Ozeaneum i Muzeum Morskiego,

  *materiały do zajęć –karty pracy,

  *opieka licencjonowanego pilota - przewodnika

  *ubezpieczenie NNW I KL

  *podatek Vat

  Każdy uczestnik musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport.

 • PRAKTYCZNA LEKCJA GOSPODAROWANIA ODPADAMI

  Logistycy z 4L odwiedzili dziś EcoGenerator- Zakład Unieszkodliwiana Odpadów przy ul. Logistycznej 22. W trakcie tej niecodziennej lekcji zostały poruszone najważniejsze problemy z zakresu gospodarowania odpadami m.in. zasady właściwego segregowania odpadów. Nie wszystko da się wysegregować i odzyskać, a niektórych materiałów nie można w nieskończoność przetwarzać.  Spalarnie  są koniecznym uzupełnieniem systemu gospodarowania odpadami. Trafiają do nich komunalne odpady zmieszane, tzw. resztkowe, które nie nadają się do recyklingu lub pozostały po procesach recyklingu.

  Uczniowie zobaczyli najciekawsze fragmenty zakładu: halę procesową, bunkier odpadów, rozpalony ruszt.

   

   

  Opiekun

   Małgorzata Górska

   

 • WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

        W dniach 3-7 września uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przeżywali w Pogorzelicy swój wyjazd integracyjny. Celem wyjazdu było lepsze poznanie siebie nawzajem, poprzez udział w zabawach (np. moje marzenia, budowanie totemu), wykonanie psychologicznego portretu wychowawcy,  wspólne spacery nad morze, rozgrywki sportowe i zajęcia na poligonie wojskowym. Uczniowie mieli również okazję poznać bliżej swoich nauczycieli, którzy zajmowali się nimi z troską w dzień  i w nocy ;). Te, niezwykle wartościowe dni zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do ich obejrzeni.

 • HARMONOGRAM CODEWEEK2019

  Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzenia CodeWeek2019. Z uwagi na trudne warunki remontowe i atmosferyczne stanowiska znajdować się będą przy salach numer 10 i 11. Przy stanowiskach będą czuwać opiekunowie, którzy wskażą kolejność konkurencji.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego
  ul. Gen. J. Sowińskiego 1
  70-236 Szczecin
  sekretariat@zs3.szczecin.pl
 • (+48) 91-448-90-03

Galeria zdjęć