Strefa uczniów

 • “BEZPIECZNI POD ŻAGLAMI”

  W związku ze zbliżającym się sezonem żeglarskim 2020, w sobotę 29.02.2020 w obiektach sportowych Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie został zrealizowany projekt edukacyjny “Bezpieczni pod żaglami” moduły 1 i 2 dla uczestników Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Tematyka zajęć obejmowała:

  • podstawowe zasady zachowania w wodzie
  • podstawy BLS – pierwsza pomoc przedmedyczna,
  • rzut sprzętem ratowniczym do pozoranta.

  Uczestnicy Szkolnego Koła Edukacji Morskiej zostali  przeszkoleni pod kątem podniesienia poziomu bezpieczeństwa podczas zajęć nad wodą oraz mieli możliwość poznać i poćwiczyć posługiwanie się sprzętem ratowniczym pod okiem wykwalifikowanej kadry. Uczestnicy podczas szkolenia mogli również wyrobić karty pływackie.

  Celem warsztatów jest przygotowanie uczniów do realizacji praktycznych zajęć żeglarskich na wodzie – ABC żeglarskie z którymi ruszamy już niebawem.

 • KONKURS! KONKURS! KONKURS!

  Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez Klaster IT. Do wygrania niebagatelną suma w wysokości 10 000zł.

  Wiecej informacji pod linkiem:

  http://www.klaster.it.pl/wydarzenia/konkurs

  Zainteresowane osoby proszone są o zgłoszenie swoich pomysłów do dnia 02.03.2020 do opiekuna - Eweliny Różewskiej. 

 • Dni Otwarte Szkoły

 • MIĘDZYNARODOWY KONKURS - KANGUR MATEMATYCZNY

 • Paczka dla zwierzaczka - podziękowanie

 • Wesołych Świąt!

  Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
  
  z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia 
  
  składamy połyskujące świąteczną aurą życzenia,
  
  by tych kilka dni zatrzymania pozwoliło zgromadzić energię, 
  
  która będzie uskrzydlać do działania i nadawać promienny ton 
  
  przez cały nadchodzący 2020 rok…
  
  
  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Technikum Ekonomicznego

   

  autor grafiki: Zuzanna Noska klasa 1Gp

 • JARMARK BOŻONARODZENIOWY - BERLIN 03.12.2019r.

  Pewnego grudniowego poranka uczniowie klas II L i R wybrali się na wycieczkę do Berlina. Głównym punktem był JARMARK BOŻONARODZENIOWY – jeden
  z najbardziej znanych Jarmarków w Europie.

  Zwiedzanie jednak rozpoczęliśmy od Bramy Brandenburskiej oraz Reichstagu, poprzez Czerwony Ratusz, Katedrę Berlińską, Niebieską Kaplicę. Następnie przejechaliśmy w pobliże Potsdamer Platz, gdzie oglądaliśmy pozostałe fragmenty 200 – metrowego muru przy ul. Niederkirchnerstrasse oraz zwiedziliśmy wystawę w Centrum Dokumentacji Topografii Terroru. Byliśmy również w okolicach Dworca ZOO, gdzie zoboczyliśmy zegar wodny, by na samych końcu dotrzeć na Alexanderplatz i delektować się urokiem zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. To był niezwykle miło spędzony czas…

 • ZAPRASZAMY NA KIERMASZ

  Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie!

    W środę – 11 grudnia, ok. g. 16.30, czyli przed zebraniami dla rodziców, rozpocznie się kiermasz, na którym będzie można nabyć piękne rękodzieło, wykonane w Polsce oraz w Kamerunie. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na edukację ucznia szkoły średniej z Kipsing, w Kenii. Walter Munene to 15-letni afrykański chłopiec, któremu pomagamy  jako szkoła. Niech nasz dar serca będzie odpowiedzią na jego trudną sytuację. Pamiętajmy, że uczynione dobro zawsze się pomnoży i do nas powróci.

 • O NASZYCH LOGISTYKACH W "KURIERZE SZCZECIŃSKIM"

 • PACZKA DLA ZWIERZACZKA

   

  Jak co roku serdecznie zapraszamy do udziału w akcji “Paczka dla zwierzaczka” – zbiórki darów dla potrzebujących zwierzaków.

  Tegoroczna akcja potrwa od 3 grudnia do 6 grudnia 2019 r🙂

  Do udziału zapraszamy wszystkich – uczniów, nauczycieli… każdego, kto chciałby w tym trudnym, zimowym okresie pomóc potrzebującym zwierzętom!

  Zebrane dary można dostarczać od wtorku 3 grudnia do piątku 6 grudnia na długiej przerwie tj. 10:35 – 10:55 do sali 21.

  Czego potrzeba? 🙂
  – puszki dla psów i kotów,
  – puszki i karma sucha dla SZCZENIĄT,
  – puszki i karma sucha dla KOCIĄT,
  – żwirek dla kotów,
  – karma sucha dla kotów,
  – ręczniki, kocyki,
  – karma dla gryzoni (króliki) i egzotyków (żółwie) oraz akcesoria,
  – klatki, transporterki, łopatki…

  Pamiętaj, że DOBRO zawsze powraca J

  Dziękujemy !!!

 • PODZIEMNE TRASY SZCZECINA

  W dniu 18 listopada 2019r. uczniowie klasy II L w ramach zajęć godziny z wychowawcą wyruszyli na zwiedzanie podziemnych tras Szczecina. Była to wyjątkowa lekcja historii, na której poznaliśmy tajemnice tuneli „podziemnego Szczecina” i największego cywilnego schronu w Polsce z okresu II Wojny Światowej. Dzięki opowieściom Pani Przewodnik oraz różnym efektom dźwiękowym przenieśliśmy się w czasie i doświadczyliśmy jak wyglądało życie w schronie, kto obsługiwał i pilnował porządku w tak wielkim obiekcie, jak dużo ludzi mogło się tam schronić… Było to dla nas niesamowite przeżycie, bo betonowy świadek historii przemówił, jak żadne miejsce dotąd… POLECAMY WSZYSTKIM!!!

   

  Edyta Mazur

  Małgorzata Górska

 • LEKCJA LOGISTYKI W PORCIE MORSKIM

  25 listopada br. uczniowie klasy 2L ponownie odwiedzili Police. Tym razem mieli okazję zapoznać się z zasadami pracy w Porcie Morskim. Na co dzień port jest niedostępny dla osób postronnych, ale dzięki gościnności pracowników Portu Morskiego oraz zaangażowaniu Pana Andrzeja Rogowskiego, uczniowie mieli wyjątkową możliwość zapoznania się z zasadami jego funkcjonowania, o zasadach pracy portu opowiadał naszym uczniom kierownik Wydziału Transportu Wodnego Grupy Azoty Police pan Roman Polak. Przyszli logistycy obserwowali rozładunek potężnego masowca, który przypłynął z Maroka  z fosforytem na swoim pokładzie. W Porcie Barkowym uczniowie zwiedzili statek, który przypłynął z Kłajpedy załadowany solą potasową i obserwowali precyzyjną pracę żurawiem chwytakowym podczas rozładunku. Warto wspomnieć, że w tym porcie obsługiwane są barki i statki o długości do 120 metrów i zanurzeniu 4 metrów.

  Druga część wycieczki odbyła się na terenie Zakładowej Straży Pożarnej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć nowoczesne centrum dowodzenia, które wzbudziło wielkie zainteresowanie.

  Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki na który składają się najnowsze wozy bojowe, m.in. samochód pożarniczy austriackiej firmy Rosenbauer wyposażony               w 62-metrowy podnośnik. W czasie spotkania ze strażakami nie zabrakło również elementów szkolenia z pierwszej pomocy.

  Pan Andrzej Rogowski zadbał o to, aby uczniowie po pełnej wrażeń wycieczce nie wrócili do domu głodni, zapewniając uczniom syty i smaczny obiad.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Portu Morskiego Police, strażakom z Zakładowej Straży Pożarnej, którzy poświęcili dla nas swój cenny czas i przekazali wiedzę w bardzo interesujący i przystępny sposób.

  Szczególne podziękowania składamy Panu Andrzejowi Rogowskiemu.

  Wycieczka była cenną lekcją praktyczną, podczas której młodzież poszerzyła swoją wiedzę                        o istotne informacje  dotyczące procesów logistycznych związanych z  transportem morskim.

   

   

  Opiekunowie

  Małgorzata Górska

  Edyta Mazur

 • WYCIECZKA DO STRALSUNDU

  W środę 20.11.2019 r.  uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Stralsundu. Wizytę w Stralsundzie rozpoczęliśmy od przejazdu z lądu stałego na wyspę Rugia imponującym mostem, z którego roztaczał się przepiękny widok na starówkę Stralsundu, wody opływające miasto, porty jachtowe i okoliczne wyspy. Po powrocie na ląd groblą o długości około 3 kilometrów pojechaliśmy do Ozeaneum, gdzie podziwialiśmy  blisko 7 tys. gatunków roślin i zwierząt. Przy pomocy interaktywnego stołu, sprawdzaliśmy szlaki wędrówek ryb i kierunki wiatrów. Przy okazji podpatrzyliśmy jak przebiega pokazowe karmienie pingwinów. W Ozeaneum zostaliśmy podzieleni na zespoły 2- os. i otrzymaliśmy zadania do wykonania. Później przyszedł czas na  zwiedzania urokliwego Stralsundu. Mieliśmy okazje podziwiać śliczną stralsundzką starówkę. Widzieliśmy m.in. imponujący gotyki Ratusz, Kościół św. Mikołaja, uliczki z barokowymi i gotyckimi fasadami. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Morskiego. Tu najbardziej podobały nam się ogromne żółwie i egzotyczne ryby. To był bardzo miło spędzony dzień.

                         Opiekun

  Barbara Bernat

 • WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO SZCZECIN-GOLENIÓW IM. NSZZ SOLIDARNOŚĆ.

  15 listopada 2019 logistycy z klasy 1Lg uczestniczyli w kolejnej wycieczce dydaktycznej. Tym razem udaliśmy się do Portu Lotniczego Szczecin- Goleniów im. NSZZ Solidarność. Głównym celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań i kompetencji zawodowych. Podczas wycieczki p. Robert szczegółowo zapoznał nas z drogą jaką musi odbyć pasażer zanim dostanie się na pokład samolotu i z funkcjonalnym podziałem budynku (przyloty, odloty, strefa Schengen, Non-Schengen). Przedstawił informacje na temat odprawy biletowo-bagażowej, bramek kontroli bezpieczeństwa, (wszyscy przeszliśmy przez bramkę kontroli bezpieczeństwa).Uczniowie zostali zapoznani z infrastrukturą liniową i punktową terminalu oraz  zasadami  oznakowania poszczególnych  elementów infrastruktury liniowej. Mieliśmy niepowtarzalną okazję przejechać autokarem drogę, jaką pokonuje samolot podczas lądowania. Następnym punktem wycieczki była wizyta na  terminalu cargo. Nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 8 tys. mkw. wraz z zapleczem biurowo-socjalnym stanowi integralną część infrastruktury Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Dziękujemy pracownikom lotniska za gościnność i bardzo ciekawą wycieczkę dydaktyczną.

   

   

  Opiekunowie

  Małgorzata Górska

  Beata Cesarska

 • AKTUALIZACJA TERMINÓW ZEBRAŃ Z RODZICAMI

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem zebrań z Rodzicami, znajdujący się w zakładce Strefa Rodziców -> Wywiadówki.

 • WYCIECZKA NADDUNAJSKIE STOLICE –PAŁACE LICHTENSTEINÓW+MORAVSKI KRAS BUDAPESZT-WIEDEŃ-LEDNICE-VALTICE JASKINIE PUNKVY

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczki:

  WYCIECZKA SZKOLNA BUDAPESZT WIEDEŃ

 • LEKCJA LOGISTYKI W ZAKŁADACH CHEMICZNYCH W POLICACH

  Uczniowie klasy 2L - 31 października br. dzięki uprzejmości Zakładów Chemicznych POLICE Grupa Azoty S.A. oraz wielkiego zaanagażowania pana Andrzeja Rogowskiego mieli możliwość skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką. Ta niecodzienna lekcja logistyki pozwoliła uczniom zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania firmy znajdującej się w czołówce światowej branży chemicznej. Uczniowie m.in. mieli okazję zobaczyć proces formowania  i zabezpieczania pił z nawozem. Ponadto przyszli logistycy mieli niezwykłą okazję przyjrzeć się procesowi załadunku worków  Big-Bag  przy pomocy wózka widłowego oraz załadunku naczepy typu firanka.  Zapoznali się również z zasadami funkcjonowania Zakładu Ochrony Środowiska m.in. zakładowej oczyszczalni.

  Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi Rogowskiemu i wszystkim pracownikom zaangażowanym do  oprowadzania nas po kombinacie.

   

  Opiekun

   Małgorzata Górska

 • WARSZTATY POD TYTUŁEM „#DONTHEJT”

  Dnia 28 października br. odbyły się w naszej szkole warsztaty pod tytułem „#donthejt”, opracowane przy współpracy środowiska akademickiego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji. Program realizowany był w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Uczniowie biorąc udział w różnorodnych aktywnościach, podczas warsztatów, mogli wczuć się w osobę hejtowaną jak i samego hejtera, uzyskali również informację gdzie szukać pomocy, i jak reagować na hejt. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania przyczynią się do efektywniejszej walki ze współczesnymi problemami jakimi jest mowa nienawiść.

   

  Opiekunowie:

  Dagmara Bachońska

  Małgorzata Górska

 • CODEWEEK2019 - ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW

  Szanowni uczestnicy wydarzenia CodeWeek2019! Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród (zwycięzcy) i dyplomów (wszyscy uczestnicy) dnia 28.10.2019r. o godz. 10:35 (długa przerwa) w sali numer 10.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego
  ul. Gen. J. Sowińskiego 1
  70-236 Szczecin
  sekretariat@zs3.szczecin.pl
 • (+48) 91-448-90-03

Galeria zdjęć