• Rejs

• Dnia 11.06.2015r. został zorganizowany dla uczniów chcących zapoznać się z tajnikami żeglarstwa - rejs Dezetami po Jeziorze Dąbie. W rejsie udział wzięły osoby z klasy IL, II E i III E

W ramach promocji  żeglarstwa chciałyśmy pokazać młodzieży, że pływanie jest wspaniałą przygodą. Jest również formą aktywnej rekreacji, sposobem na ciekawe życie, pasją, którą warto przekazać dzieciom i młodzieży. Sporty wodne nie tylko przyczyniają się do kreowania postaw, są również szkołą charakteru, sposobem na poznanie świata, pozwalają urzeczywistniać marzenia i fantazje każdego miłośnika przygody. Żeglarstwo, pojmowane jako sposób spędzania wolnego czasu i kształtowania charakteru młodego człowieka, jest doskonałym środkiem wychowawczym.

Celem rejsu było:

• Propagowanie aktywnych form spędzania czasu, aktywności ruchowej i środowiskowej.
          • Popularyzowanie sportów wodnych wśród młodzieży Zs Nr 3.
          • Zwiększenie bezpieczeństwa uczestników aktywnego wypoczynku nad akwenami wodnymi.
          • Zachęcanie do czynnego uprawiania żeglarstwa (rekreacyjnego, jak i sportowego).
          • Rozwijanie zainteresowań związanych tak ze sportami wodnymi, jak i z szeroko pojętą kulturą żeglarską.
          • Zapewnienie harmonijnego rozwoju zdolności poznawczych, manualnych i życia w społeczeństwie.
          • Zainteresowanie sprawami ochrony środowiska naturalnego, propagowanie modelu spędzania wolnego czasu na łonie przyrody.

Rozwój cech psychofizycznych, ugruntowanie wiadomości i umiejętności z zakresu wiedzy przyrodniczej, kultury i sprawności fizycznej.

Barbara Bernat, Monika Derech-Zawistowska

• Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego