• NASZE WILKI MORSKIE WRÓCIŁY Z TYGODNIOWEGO REJSU SZKOLENIOWEGO

• Nasze wilki morskie wróciły z tygodniowego rejsu szkoleniowego, który odbył się na żaglowcu STS Kapitan Borchardt w terminie 26 września – 3 października 2020 r. Dzień zaokrętowania przywitał nas ulewnym deszczem. Zdążyliśmy się przemoczyć do suchej nitki już przed wejściem na pokład żaglowca. Opiekunowie podzielili nas na wachty i przydzielili nam kajuty, w których mieszkaliśmy w trakcie rejsu. Po pierwszych czynnościach organizacyjnych wypłynęliśmy w stronę Gdańska. Wiatr był na tyle silny, a morze tak bardzo wzburzone, że większość z nas miała chorobę morską. Niektórym kręciło się tylko w głowie i odczuwali mdłości, ale wybrańcy próbowali przekupić Neptuna oddając mu spożyty wcześniej posiłek. Na szczęście pogoda się poprawiła i choroba morska przestała nam dokuczać. Wiatr nam sprzyjał i większość czasu mogliśmy ”płynąć na żaglach”. Uczyliśmy się etykiety żeglarskiej, nawigacji, wiązania węzłów. Mogliśmy też samodzielnie sterować żaglowcem. Na pokładzie Kapitana Borchardta odbył się też wieczór szant i Morski Chrzest neofitów. Byliśmy naprawdę dzielni. Odwiedziliśmy Kołobrzeg, Ustkę, Hel i Gdańsk. Na Helu byliśmy z wizytą w izbie pamięci Karola Olgierda Borchardta. Na koniec rejsu umiejętności,  które nabyliśmy zostały sprawdzone w trakcie konkursu wiązania węzłów na czas. Uczestnik z naszego koła wygrał nawet z bosmanem. Cały rejs był świetny, a chwile przeżyte na pokładzie żaglowca zostaną nam na długo w pamięci.

• NASZE SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ

• Nasze Szkolne Koło Edukacji Morskiej kolejny raz na wodzie. 28.09. równo o 9.00 zjawiliśmy się w Centrum Żeglarskim, żeby tym razem popływać na Darze Szczecina. Kapitanem tego pięknego jachtu kabinowego jest pan Wojciech Malejka, który m.in. poprowadził "Kapitana Głowackiego" po zwycięstwo w The Tall Ships' Races 2014 " i wtedy też został Szczecińskim Żeglarzem Roku. Poza tym Bolo (tak zwany wśród innych wilków morskich) zrealizował projekt „7 kontynentów, 4 oceany- czyli najdłuższą drogą dookoła Świata" Ta podróż zajęła mu aż 26 miesięcy. Miło jest pożeglować w tak doborowym towarzystwie. Co prawda dzisiejsza wyprawa obyła się bez stawiania żagli, ale takie spokojne pływanie  też ma swoje uroki.  Mogliśmy podziwiać jak piękny jest Szczecin, min. Wały Chrobrego od strony wody.

W sobotę na STS Kapitan Borchardt popłynęło też czterech uczestników naszego koła na tygodniowy rejs do Trójmiasta. Czekamy na ich relację. Z pewnych źródeł wiemy, że niestety choroba morska nie była im obca…

Barbara Bernat

• NASZE KOŁO ZNOWU NA WODZIE!

• Nasze Koło znowu na wodzie. Pogoda trochę się pogorszyła, ale dla żeglarzy to prawdziwy raj. Przecież nie chodzi o to, żeby pięknie się opalić,  tylko żeby poczuć wiatr we włosach i miłą bryzę na twarzy. I dzisiaj właśnie tak było. Wiatr nie był zbyt mocny, ale pozwolił na pływanie w przechyłach i ćwiczenie różnych manewrów. Było nas dużo, więc pływaliśmy na dwóch Dezetach. Załoga jednej w wolnych chwilach nawet pięknie śpiewała, a wiatr niósł wesoły śpiew po całym jeziorze. Było super.

Już w sobotę na tygodniowy rejs  na żaglowcu STS Kapitan Borchardt szykuje się czworo uczestników naszego Koła. Życzymy im pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.

Barbara Bernat

• SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ W AKCJI!

• Szkolne Koło Edukacji Morskiej znowu w akcji. Wczoraj dużą grupą (razem z nowymi uczestnikami naszego koła) pojechaliśmy do Centrum Żeglarskiego na zajęcia praktyczne na kajakach. Instruktor- p. Piotr Owczarski przekazał nam kilka wskazówek jak zachowywać się na wodzie, jak wiosłować i co zrobić w razie niekontrolowanego wywrócenia kajaka. Oczywiście nic takiego się nie zdarzyło. Chętnie zajęliśmy miejsca w kajakach i wypłynęliśmy na jezioro. Pogoda była wyśmienita.  Wysoka temperatura, słońce  i brak wiatru to rewelacyjne warunki do uprawiania tego rodzaju sportu. W czwartek znów idziemy pływać - tym razem na Dezetach i mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne trochę się zmienią i wiatr pozwoli nam na miłe żeglowanie.

Poza tym bardzo się cieszymy, że dołączyły do nas nowe osoby. Może ktoś z Was też chciałby poznać bliżej Neptuna? Jeśli tak to zapraszamy.

Na zajęcia koła morskiego można się zapisać u p. Barbary Bernat.

• TO ZNOWU MY! SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ.

• Przez długi czas nic się u nas nie działo, bo pandemia pokrzyżowała nam plany, ale w końcu coś ruszyło. Dzisiaj znów mogliśmy popływać na Dezecie.  Ciężko powiedzieć czy pogoda nam sprzyjała. Jedni powiedzą, że tak bo mogli się wylegiwać w pełnym słońcu i opalać blade twarze.  Inni również stwierdzą, że tak bo mieli możliwość popływać w krystalicznie czystych wodach jeziora J, ale prawdziwi żeglarze będą narzekać na brak wiatru i „zawrotne” prędkości osiągane w trakcie płynięcia. No cóż Formuła 1 to nie była. W sumie chyba wszystkim nam się podobało i już szykujemy się na następny wypad nad jezioro, tym razem popływać na kajakach.

• POTWIERDZENIE WOLI NAUKI

• Od dnia 13 sierpnia do dnia 18 sierpnia w godz. od 8.00 do godz. 15.00 Kandydat potwierdza wolę nauki w tej szkole, do której został zakwalifikowany w formie przedłożenia kompletu oryginałów dokumentów, które zostały złożone elektronicznie w postępowaniu rekrutacyjnym, w szczególności:

• oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
            • oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
            • zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu

Uwaga!

JEŚLI KANDYDAT NIE POTWIERDZI WOLI NAUKI, NIE ZOSTANIE PRZYJĘTY DO SZKOŁY, DO KTÓREJ ZOSTAŁ ZAKWALIFIKOWANY !!!

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone zostaną dnia
             19 sierpnia 2020 r. o godz. 12:00.

• Nieczynny sekretariat

• W dniach 20.07 - 03.08 sekretariat szkoły będzie nieczynny. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się wyłącznie telefonicznie.