Strefa uczniów

 • Dni otwarte ZS 3

  Dni otwarte ZS 3 - Obrazek 1

 • Dla Natalii

  Podziel się

  Kiedy uczniowie już jako absolwenci opuszczają mury naszej szkoły, zastanawiamy się czasami, gdzie mieszkają, pracują, czy założyli rodzinę, mają dzieci, ale nawet przez chwilę nie pomyślimy, że mogą ciężko chorować. Natalia piękna dziewczyna, obecnie piękna 34 letnia kobieta. To piękno nie dotyczy wyłącznie urody, ale również sposobu bycia, charakteru, usposobienia, prawdomówności, sumienności, uprzejmości. Walczy z chorobą nowotworową.


  W takiej sytuacji nie wiemy, jak pomóc chorej osobie i boimy się zapytać, czego od nas potrzebuje. Koleżanki i koledzy z klasy wiedzą, że obecnie najważniejsze są środki finansowe na dalsze leczenie Natalii, dlatego organizują kiermasz charytatywny.

   

  Bardzo proszę Was uczniowie, rodzice, koleżanki i koledzy nie współczujcie, tylko działajcie!

  Ważna jest każda złotówka oraz każdy piękny przedmiot, który możecie przekazać na licytację. Niech towarzyszą nam słowa Lisa do Małego Księcia: "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

   

  Lidia Pszkit (wychowawca klasy V A)

   

  Adres strony z informacją o Natalii i nr konta:

  http://www.fundacjaonkologicznanadzieja.org/jak-pomagamy/nasi-podopieczni?more=1712501862

   

  Kiermasz odbędzie się w Jasienicy 17 marca 2018 (sobota) o godz. 14.00

  (Przedmioty, które chcecie przekazać na aukcje, proszę dostarczyć do czwartku. Dziękuję. Lidia Pszkit)

   

 • 18.03.2018

  Ostatni tydzień praktyk w Hiszpanii.pdf

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Malaga.

 • Staże zagraniczne

  Staże zagraniczne - Obrazek 1

 • Minęły dwa tygodnie - relcja z Malagi

 • Retro Szczecin Fanklub

  08.03.2018

  Retro Szczecin Fanklub
  Miłośnicy pięknego i ciągle tajemniczego Szczecina byli uczestnikami spotkania z cyklu " Zamkowe Gawędy Historyczne", które odbyło się w  sali literackiej Zamku Książąt Pomorskich 06 marca 2018.

  Temat spotkania: Rynek Starego Miasta - centrum dawnego Szczecina.

  Pani Monika Ogiewa - Sejnota bardzo interesująco opowiedziała nam  historię  centralnego placu dawnego Szczecina (Stary Rynek, Heumarkt, Plac Rzepichy). Miejsce to powstało w średniowieczu, a drewniany ratusz zastąpiono w późniejszym czasie murowanym budynkiem w stylu gotyckim. W kolejnych stuleciach wokół rynku zaczęły powstawać kamienice. Dzieje Starego Rynku, zniszczonego podczas
  II wojny światowej, a dziś urokliwego architektonicznie, to wizytówka historii miasta.
  Opiekun Lidia Pszkit

  Źródło do grafiki:

  http://szczecin.fotopolska.eu/983522,foto.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rynek_Sienny_w_Szczecinie

  http://szczecin.fotopolska.eu/430294,foto.html

  http://szczecin.fotopolska.eu/189406,foto.html

  http://szczecin.fotopolska.eu/731554,foto.html

 • 12.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Retro Szczecin Fanklub.

 • Relacja z Malagi

  05.03.2018

  Relacja z Malagi  w trzech punktach
  1. Nasze praktyki    
  2. Wycieczka na Gibraltar
  3. Wycieczka do Sewilli

  1. Za nami pierwszy tydzień praktyk. Każdy z nas trafił do firmy w której  pracuje.  W poniedziałek poznaliśmy swoich pracodawców. Przedstawili nam zakres naszych obowiązków i zasady jakie tu  panują.  
  2. W sobotę należał nam się zasłużony odpoczynek. Pojechaliśmy na Gibraltar. To niesamowite miejsce przywitało nas pogodą typową dla Wielkiej Brytanii. Na szczęście deszcz nie do końca pokrzyżował nam plany i wdrapaliśmy się na słynną górę Gibraltarską by zobaczyć Afrykę.  Przez większą część drogi towarzyszyły nam makaki berberyjskie - słodkie małpki, które bez żadnego skrępowania zabierały nam  śniadania. Mieliśmy też okazję zobaczyć niezwykłe lotnisko. W trakcie lądowania lub startu samolotów zamykane są tu szlabany, by samochody i piesi nie przeszkadzali w manewrach samolotów.
  3. W niedzielę również wybraliśmy się na wycieczkę - tym razem do Sewilli. Co prawda deszcz nam nie towarzyszył, ale silne wiatry, które ostatnio nawiedziły Andaluzję, przyczyniły się do zamknięcia najciekawszych miejsc miasta. Przepiękne ogrody i Plac Hiszpański mogliśmy zobaczyć tylko zza ogrodzenia. Podziwialiśmy natomiast Katedrę Najświętszej Marii Panny, która jest największym i jednym z najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie. Z przyjemnością pokręciliśmy się również po małych i cichych uliczkach Sewilli.
  Relacja z Malagi

 • Tydzień nauk ścisłych

  05.03.2018

  Tydzień nauk ścisłych - Obrazek 1

 • Taki klimacik

  05.03.2018

  Taki klimacik - Obrazek 1

 • Spotkanie organizacyjne

  05.03.2018

  Spotkanie organizacyjne - Obrazek 1

 • Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka.

  05.03.2018

  W czwartek 01 marca 2018 byliśmy uczestnikami spotkania z Cezarym Łazarewiczem, które poprowadziła pani Katarzyna Wolnik-Sayna - Radio Szczecin. Wieczór z laureatem Nagrody Literackiej Nike 2017, autorem książki o maturzyście śmiertelnie pobitym przez milicję w 1983 r. był niezwykły. Poznaliśmy kulisy działania władz wobec jednej z najgłośniejszych zbrodni lat 80., która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku.

  Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. - Obrazek 1

  Źródło: http://wyborcza.pl/duzyformat/51,127290,19875986.html?i=1

   

  Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. - Obrazek 2

  https://www.youtube.com/watch?v=Z8K2IR-Ih0A

   

  Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. - Obrazek 3

  https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/zeby-nie-bylo-sladow

   

  Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. - Obrazek 4

  http://sophisti.pl/dzieje-sie/cezary-lazarkiewicz-zdobyl-nagrode-nike/

   

  Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. - Obrazek 5

   

   

   

 • Lekcja w kinie

  03.03.2018

  27 lutego uczniowie klasy 2L brali udział w ogólnopolskim programie edukacji medialnej Lekcja w kinie” organizowanym przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji pt: Lajk, hejt i globalna wioska – jak odnaleźć się w internetowym świecie? prowadzonej przez aktora teatralnego i filmowego Tomasza Korczyka. W czasie jej trwania dowiedzieli się w jaki sposób lajki wpływają na życie młodych ludzi, jak czuje się osoba czytająca obraźliwe komentarze na swój temat w Internecie, jak odróżnić w gąszczu informacji co jest fake newsem? Młodzież miała okazję zobaczyć fragment serialu „Black Mirror”, poruszający intrygujący aspekt rozwoju nowych technologii i ich znaczenia w każdym obszarze życia człowieka Twórcy nie poprzestają na ukazaniu uzależnienia od „polubień”,ale pokazują społeczeństwo uzależnione od pięciostopniowej skali lajków, gdzie ludzie za wszelką cenę starają się podnieść wyniki. Po prelekcji uczniowie obejrzeli hiszpański film z udziałem Salmy Hayek „Życie to jest to”. Reżyser w wyjątkowy sposób przedstawił rolę mediów i pogoń za sensacją nawet w obliczu tragedii.                                                                  
  Opiekun: Małgorzata Górska

 • Święto Andaluzji

  28.03.2018

  W środę 28.02 w Maladze obchodzone jest święto Andaluzji i dlatego mieliśmy dzień wolny od pracy. Postanowiliśmy dobrze to wykorzystać dokształcajac się kulturalnie - udaliśmy się do Muzeum Picassa. Mogliśmy podziwiać wiele dzieł słynnego artysty. Niestety nie można było robić zdjęć w pomieszczeniu. Jeśli chcecie zobaczyć to fascynujące miejsce na własne oczy  musicie przyjechać do Malagi. Naprawdę warto. Gorące besos z pięknej Andaluzji.
  Malaga

 • 27.02.2018

  W sobotę 25.02. wyruszyliśmy w podróż do Malagi . Dotarliśmy cali i zdrowi. Pierwszy dzień był dniem ustaleń, poznawania nowych ludzi i zasad jakie tu panują. Koordynator projektu – Anastazja pokazała nam też najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Maladze. Widzieliśmy: Alkazabę, Teatr Romano, Zamek Giralfaro, dom w którym urodził się Pablo Picasso, kawiarnię Antonio Banderasa, katedrę i wiele innych. Po wyczerpujęcym spacerze ukojenia szukaliśmy na plaży. W poniedziałek udaliśmy się na miejsca praktyk i rozpoczęliśmy zwykły tydzień pracy.
  Malaga

 • 26.02.2018

  Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu "Słowo w obrazie".
  Wśród licznego grona uczestników komisja w składzie Jolanta Rychlicka, Ewa Maciejewicz, Anna Rutkowska wyróżniła 5 osób. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
  I miejsce:
  1) Sandra Ignac, klasa II gimnazjum, SP nr 11 , opiekun - Małgorzata Łukasik
  2) Jakub Czeszewski, klasa II,  Gimnazjum Nr 11 w Zespole Szkół Sportowych, opiekun - Ilona Leszczyńska
  II miejsce:
  1) Alicja Cieślak, klasa VII, SP nr 21 z oddziałami integracyjnymi, opiekun - Agata Flejter-Wojciechowicz
  2) Karolina Zielińska, klasa VII, SP nr 21 z oddziałami integracyjnymi, opiekun - Agata Flejter-Wojciechowicz
  III miejsce:
  1) Dominik Janczak, klasa III gimnazjum, SP nr 11 , opiekun - Małgorzata Łukasik

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy,  a nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Konkurs "Słowo w obrazie".

 • Studniówka

  12.02.2018

  12 stycznia 2018 w Sali Bankietowej Europejska odbył się nasz cudowny, niepowtarzalny BAL STUDNIÓWKOWY. Tradycyjnie rozpoczęliśmy polonezem w choreografii pani Joanny Bogin, dziękując za wszystko dyrekcji i wychowawcom wręczyliśmy kwiaty, pośmialiśmy się z wierszyków i filmiku o naszych nauczycielach. Były także pokazy tańca towarzyskiego i żonglerki ogniami. Potem razem z naszymi pedagogami tańczyliśmy prawie do czwartej rano. Zdjęcia utrwaliły te cudowne chwile, które zapamiętamy na całe życie.
  Studniówka

 • 12.02.2018

  Czas: 10 lutego 2018
  Miejsce: Las Arkoński
  Misja: dobra zabawa
  Cel: ruiny wieży Quistorpa
  Zima jest też dobra na spacery, nie marzniesz, jeśli uciekasz przed rozwiązującymi Twoje zadania i zagadki  pierwszakami. Kiedy słyszysz jak gdzieś w lesie głośno śpiewają zadane piosenki trzeba podgonić no i niech dźwigają do zdjęcia nauczycielkę – mają fart jest drobniutka. Pani Mazur szybko sprawdza ułożone z patyków i kamieni równania. Nie możemy pominąć zadań z geografii w końcu to zajęcia terenowe i pani Zawistowska chce postawić nam 6-tki. Prezentujemy dowody naszych zbrodni na zdjęciach ;) świetnie się bawiliśmy – podchody są dobre nawet dla poważnych 20-latków! Wybierzcie się następnym razem!
  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sobota z podchodami.

 • Relacja prosto z Wietnamu

  Dnia 09.02.2018 r. w ramach współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania naszą szkołę odwiedzili doktoranci w/w wydziału Doanh Duong z kolegą.

  Panowie opowiedzieli nam o zwyczajach panujących w ich rodzinnym kraju - Wietnamie, o regionalnych potrawach, o transporcie, przekazując nam wiele ciekawych informacji. Mówili również o różnicach jakie występują pomiędzy kulturą wietnamską i polską. Powiedzieli nam jak w ich ojczystym języku wymawia się różne słowa i zwroty, ale powtórzenie ich nie było dla nas łatwe. My również prosiliśmy ich o wypowiedzenie najtrudniejszych polskich zwrotów np. chrząszcz brzmi w trzcinie. Ku naszemu zaskoczeniu całkiem dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Nasi goście chętnie odpowiadali na nawet najdziwniejsze pytania.

  W tym ciekawym spotkaniu uczestniczyła między innymi młodzież z klasy II E, III E, IV E i IG .

  Mamy nadzieję, że goście z Wietnamu jeszcze kiedyś u nas zawitają. Już dziś serdecznie zapraszamy.

  Galeria zdjęć

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Technikum Ekonomiczne Nr 1 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Nr 3
  ul. Gen. J. Sowińskiego 1
  70-236 Szczecin
  sekretariat@zs3.szczecin.pl
 • (+48) 91-448-90-03

Galeria zdjęć