Strefa uczniów

 • Retro Szczecin Fanklub - Sedinum. Wiadomość z podziemi.

  11.01.2018

  Miłośnicy pięknego i ciągle tajemniczego Szczecina byli uczestnikami spotkania z cyklu " Zamkowe Podróże Literackie", które odbyło się w sali literackiej Zamku Książąt Pomorskich 10 stycznia 2018. Temat spotkania: „Sedinum. Wiadomość z podziemi". Spotkanie z Leszkiem Hermanem. Spotkanie, prowadzone przez p. Agatę Rokicką (Radio Szczecin) przybliżyło kulisy powstania bestsellerowej powieści „Sedinum", której lektura otwiera przed czytelnikiem sensacyjną stronę trudnej i skomplikowanej historii Szczecina. Poszukiwanie okruchów wydarzeń sprzed wielu wieków, ukazane na kartach książki, jest powiązane z rzeczywistymi odkryciami autora i jego pracą architekta. Gość Podróży Literackich opowiedział także o jego kolejnej powieści, „Latarnia umarłych", której treść nawiązuje do wydarzeń opisanych w „Sedinum".
  Opiekun Lidia Pszkit

 • Retro Szczecin Fanklub - Dawne szczecinianki znane i nieznane

  11.01.2018

  Miłośnicy pięknego i ciągle tajemniczego Szczecina byli uczestnikami spotkania z cyklu " Zamkowe Gawędy Historyczne", które odbyło się w sali literackiej Zamku Książąt Pomorskich 9 stycznia 2018. Pani Monika Ogiewa-Sejnota poprowadziła spotkanie pt.:" Dawne szczecinianki znane i nieznane". Poznaliśmy fragmenty historii miasta poprzez biografie dawnych szczecinianek, poetek, pisarek, podróżniczek. Żyły w różnych epokach, pasjonowały je rozmaite dziedziny - lecz łączyło jedno: pochodziły ze Szczecina lub mieszkały w nim przez całe życie.
  Opiekun Lidia Pszkit

 • zajęcia laboratoryjne "Mikrokosmos wokół nas"

  10.01.2018

  Telefony pełne bakterii, czyli kolejne zajęcia laboratoryjne "Mikrokosmos wokół nas" w ramach projektu "Licealista w świecie nauki"
  Dnia 10 stycznia kolejny raz uczniowie z klas: I L, II E, III R  wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Dydaktyczno - Badawczym Nanotechnologii ZUT - Katedra Immunologii, Mikrobiologii i Chemii Fizjologicznej. Tym razem zajęcia polegały m.in. na opisie kolonii bakteryjnych, które pojawiły się po ubiegłotygodniowych posiewach na podłożach szalek Pietriego, oraz na sporządzeniu, utrwaleniu i wybarwieniu preparatów przygotowanych z wybranych mikroorganizmów. Uzyskane wyniki cieszyły (szalki z "malowania bakteriami"), a zarazem przerażały (z szalek z mikrobami wyhodowanymi z pudru, przycisku do windy, z palców uczestników i o zgrozo telefonów!!! uśmiechały się m.in. żółciutkie gronkowce lub rozległe kolonie Bacillusa).

  Opiekun:
  Barbara Stelmach - Wilk

  Galeria

 • 08.01.2018

  Zajęcia laboratoryjne "Mikrokosmos wokół nas" w ramach projektu "Licealista w świecie nauki" - cz. 1
  Dnia 05 stycznia bieżącego roku uczniowie z klas: I L, II E, III R po raz pierwszy wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych pod hasłem "Mikrokosmos wokół nas", które odbyły się w Centrum Dydaktyczno - Badawczym Nanotechnologii ZUT - Katedra Immunologii, Mikrobiologii
  i Chemii Fizjologicznej. Podczas ćwiczeń w laboratorium, uczniowie pod okiem Pani dr hab. inż. Jolanty Karakulskiej wykonali kilka rodzajów posiewów bakteryjnych, pozwalających m.in. na ocenę mikrobioty znajdującej się na kosmetykach, przycisku do windy, telefonach, suszarce w toalecie, czy też na ocenę czystości palców uczestników spotkania ;) Nie zabrakło również czasu na sztukę. "Malowanie bakteriami" niewątpliwie było punktem zajęć wzbudzającym największy entuzjazm. c.d.n.
  Opiekun:
  Barbara Stelmach - Wilk

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikrokosmos wokół nas.

 • Uwaga Absolwenci lat ubiegłych!

  04.01.2018

  Przypominamy, że ostateczny termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego upływa 7 lutego 2018 roku.

  Jednocześnie informujemy, że w okresie ferii zimowych (15-26.01.2018) sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach 08.30–14.00.

 • 20.12.2017

  Ekspozycja prezentowana na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, przygotowana została w oparciu o znaczną i co ważne, najcenniejszą część kolekcji Muzeum Narodowego w Kielcach. Kielecka Galeria Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej zaliczana jest do jednej z najznakomitszych w Polsce. Mogliśmy zobaczyć wyroby rzemiosła artystycznego: meble, szkło, porcelana, fajans i mniej liczne przykłady złotnictwa oraz przykłady polskiego malarstwa od XVII do połowy XX wieku. J. Chełmoński, A. Gierymski, Olga Boznańska, J. Malczewski, S. Wyspiański - to  tylko niektóre nazwiska  znane w malarstwie polskim. Niewątpliwym arcydziełem, które zobaczyliśmy na wystawie, jest modernistyczny Portret dziewczynki w czerwonej sukience namalowany w 1897 roku przez Józefa Pankiewicza. Wystawa jest dostępna do 03.02.2018 w Galerii Gotyckiej, Zamku Książąt Pomorskich od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00.

  Zachęcamy warto zobaczyć

  Klasa 2R

  Piękno poza czasem. Kolekcja Muzeum Narodowego w Kielcach na Zamku w Szczecinie..

 • 19.12.2017

  Przedstawiamy rozstrzygnięcie konkursu na najładniej ozdobione świąteczne drzwi klasowe pn. "Wejdź, idą Święta".

  Komisja w składzie: dyr. Beata Szpiczakowska, Jolanta Rychlicka, Lidia Pszkit wytypowała zwycięzców.

  ex aequo klasa Miejsce I 3 G klasa wych. prof. K. Fałczyńska i 4 L klasa wych. prof. E. Mazur

  Miejsce 2 klasa 3 E wych. prof. B. Bernat Miejsce 3 klasa 2 E wych. prof. J. Umiastowska

  Jury przyznało również wyróżnienie, nagrodę za dowcip i wyjście z twarzą Mikołaja :) klasie 4 R wych. prof. N. Kuśmierczak.
  Gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone na długiej przerwie w poniedziałek (18 grudnia br.). Organizatorzy konkursu klasa 1 R.

  Opiekun Lidia Pszkit

  Rozstrzygnięcie konkursu "Wejdź, idą Święta".

 • Ogłoszenie

  18.12.2017

  W środę 20 grudnia sekretariat szkoły czynny do godz. 15.00. W okresie ferii świątecznych szkoła będzie czynna w godzinach 8.00-14.00.

 • Kiermasz książek

  17.12.2017

 • Uwaga!

  15.12.2017

  W dniach 15-20 grudnia wypłacane będą STYPENDIA SZKOLNE.

  Zapraszamy do księgowości w godz. 8.00-14.00.

 • Retro Szczecin Fanklub

  12.12.2017

  Miłośnicy pięknego i ciągle tajemniczego Szczecina byli uczestnikami spotkania z cyklu "Szczecin. Retrospekcje" odbywającego się w sali literackiej Zamku Książąt Pomorskich 8 grudnia. Pomysłodawcą i organizatorem tych wyjątkowych wykładów jest pani Aldona Binda.
  Temat: Wycieczki po legendarnym Szczecinie: o wierze, miłości i szczypcie nadziei z dawnych wieków.
  Prowadzenie: Małgorzata Duda
  Podczas prelekcji usłyszeliśmy o wierzeniach dawnych mieszkańców Szczecina oraz o Ottonie z Bambergu, który przybył na Pomorze głosić nową wiarę. Poznaliśmy pewną świątynię, która cudem przetrwała dziejowe zawieruchy. Nie zabrakło też opowieści o szczęśliwej miłości pewnej książęcej pary i
   nieszczęśliwej miłości innych zakochanych - oraz co z tego wynikło.

  Opiekun Lidia Pszkit

   

  Bogusław X i Anna Jagiellonka

  http://szczecin.eska.pl/poznaj-miasto/boguslaw-i-anna-najbardziej-znana-para-w-historii-pomorza-i-jeden-z-najbardziej-znanych-pomnikow-w-szczecinie-galeria/5993/5

   

  Dzień ślubu księcia Bogusława X z Anną Jagiellonką

  http://radioszczecin.pl/1,333564,tlumy-na-zamku-okazja-rocznica-ksiazecego-slubu-&s=3&si=3&sp=3

 • 07.12.2017

  Dnia 7 grudnia uczennice i uczniowie klas: III R, II E, 1 L, 1R  wzięli udział w spotkaniu rozpoczynającym kolejną edycję projektu „Licealista w świecie nauki”, którego głównym celem jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy z zakresu biologii, dzięki realizacji własnych projektów w laboratorium.
  Tego dnia w Centrum Dydaktyczno – Badawczym ZUT w Szczecinie wszyscy uczestnicy projektu otrzymali symboliczne indeksy oraz zapoznali się wykładowcami ZUT- u sprawującymi opiekę nad przedsięwzięciem.
  Na zakończenie uroczystości uczniowie wysłuchali wykładu Pani dr hab. inż. Katarzyny Michałek z Katedry Fizjologii i Cytobiologii pt. „ Akwaporyny – błonowe wrota dla wody”.
  Opiekun:
  Barbara Stelmach – Wilk
  Inauguracja VI edycji projektu „Licealista w świecie nauki”.

 • 05.12.2017

  Światowy Dzień Walki z AIDS to święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Również w naszej szkole nie mogło zabraknąć aktu solidarności z osobami cierpiącymi na AIDS, którego wyrazem były:
  - prelekcja pt. "HIV/AIDS - fakty i mity"  wygłaszana podczas lekcji biologii dla uczniów klas pierwszych, plakaty wiszące na korytarzach naszej szkoły z hasłami dotyczącymi  wirusa HIV i choroby AIDS, ulotki informacyjneszkolny konkurs wiedzy o HIV i AIDS
  Organizatorka kampanii:
  Barbara Stelmach - Wilk

  KAMPANIA PROFILAKTYCZNA "HIV/AIDS - fakty i mity".

 • 05.12.2017

  Warsztaty z nawigacji i meteorologii

  Dnia 05.12.2017r. odwiedził nas kapitan Mieczysław Ircha, który poprowadził dla młodzieży zrzeszonej w Szkolnym Kole Edukacji Morskiej warsztaty dotyczące nawigacji i meteorologii. Każdy uczestnik szkolenia mógł określić swoją pozycję na mapie i wyznaczyć samodzielnie kurs jachtu. Okazało się, że dojechanie samochodem do celu jest o wiele łatwiejsze niż nawigowanie jachtem. Dobrze, że zajęcia odbyły się na suchym  lądzie, bo w przeciwnym razie nie jeden jacht zakończyłby swój rejs na skałach.

  Warsztaty z nawigacji i meteorologii.

 • Międzyszkolny konkurs artystyczny

  05.12.2017

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ARTYSTYCZNY
  „Słowo w obrazie”
  (zaprojektowanie i wykonanie ilustracji do wybranej książki) 

  Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych.
  Przedmiotem konkursu jest wykonanie oryginalnej ilustracji do dowolnej, ulubionej książki wybranego autora.

  Regulamin konkursu

   

 • 25.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 3R w Książnicy Pomorskiej.

 • Zdzisław Beksiński - WARTO ZOBACZYĆ!!!

  24.11.2017

  Uczniowie kształcący się w zawodzie technik organizacji reklamy mieli okazję zobaczyć w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie - Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1 wystawę Zdzisława Beksińskiego – opowieść cieniem. Prace, które można będzie zobaczyć w Szczecinie, wróciły niedawno z ekspozycji w Polish Museum of America w Chicago – Zdzisław Beksiński: A Tale Told by Shadows – pierwszego oficjalnego pokazu dzieł tego artysty w Ameryce. „Fenomen twórczości Beksińskiego związany jest przede wszystkim z unaocznieniem, «zmaterializowaniem» w technikach artystycznych «obrazów podświadomości», które są zapewne symbolami wewnętrznych doświadczeń artysty, a w dużym stopniu symbolami stanów duchowych współczesnego człowieka. Groza śmierci, rozpadu, zniszczenia, samotności jest tu nieustannie obecna. Czy sztuka Zdzisława Beksińskiego prowadzi nas ku rozpaczy czy też działa na zasadzie catharsis, i czy światło, które nieustannie odnajdujemy w jego sztuce, daje choć odrobinę nadziei – pozostanie zawsze osobistą refleksją każdego z widzów”. (Wiesław Banach, Wprowadzenie, w: Zdzisław Beksiński, red. Joanna Kułakowska, Olszanica 1999, s. 17.) Wystawa czasowa: Zdzisław Beksiński - opowieść cieniem trwa do 17 grudnia 2017 r. Polecamy. Warto zobaczyć.

  Lidia Pszkit

    

   

 • Fundcja DKMS

  23.11.2017

  W niedzielę w Outlet Parku wolontariusze naszej szkoły rejestrowali potencjalnych dawców szpiku dla fundacji DKMS.

  Monika Zawistowska

 • UWAGA! Akcja Góra Grosza 2017

  22.11.2017

  Po raz kolejny rusza akcja Towarzystwa NASZ DOM na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka pod nazwą GÓRA GROSZA. Akcja przeprowadzana jest w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do zbiórki pieniędzy przyłącza się także nasza szkoła. Każda klasa od 27 listopada do 2 stycznia 2018r. zbiera pieniądze, głównie monety w nominałach od 1 gr do 5 zł na rzecz dzieci z domów dziecka. Te klasy, które zbiorą największą kwotę w przeliczeniu na jednego ucznia otrzymają nagrody:

  • za zajęcie I miejsca – dzień wolny od zajęć dydaktycznych - wyjście klasy dofinansowane przez SU,
  • za zajęcie II miejsca – bon zwalniający z odpowiedzi ustnej przez cały dzień,
  • za zajęcie III miejsca – bon zwalniający z odpowiedzi na 1 godzinie lekcyjnej

  Prosimy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły o przyłączenie się do szkolnej zbiórki pieniędzy. 
  Pamiętajcie: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”

  Komitet organizacyjny akcji
  E. Kleszczewska
  I. Leśkiewicz
   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Technikum Ekonomiczne Nr 1 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Nr 3
  ul. Gen. J. Sowińskiego 1
  70-236 Szczecin
  sekretariat@zs3.szczecin.pl
 • (+48) 91-448-90-03

Galeria zdjęć