Strefa uczniów

 • Moja przygoda z morsowaniem

  20.05.2018

  Moja przygoda z morsowaniem 

  spotkanie o korzyściach płynących z ekspozycji ciała na zimno, przygotowane

  przez Szczeciński-Policki Klub "MORSY" im. Zbyszka Ulatowskiego

   

   

  Dnia 18.05.2018r. klasa III E uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym korzyści płynących z morsowania. Dowiedzieliśmy się, że morsowanie  to coraz popularniejszy sport, choć niektórzy postrzegają go jako kontrowersyjny. Wiemy, że kąpiel po raz pierwszy w zimnej czy wręcz lodowatej wodzie  może okazać się trudne, ale z każdym kolejnym wejściem, ciało coraz bardziej przyzwyczaja się do zimna.

  Okazuje się, że kąpiele w zimnej wodzie nie tylko hartują organizm, ale także wykazują działanie lecznicze i powodują szereg nieocenionych w swej wartości korzyści zdrowotnych:

  1. Zwiększenie odporności organizmu.
  2. Zahartowanie ciała.
  3. Poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego.
  4. Poprawa krążenia, lepsze ukrwienie skóry.
  5. Szybsza regeneracja i odżywienie organizmu.
  6. Pomoc przy chorobach dermatologicznych i alergicznych.

  Kąpiel w zimnej wodzie ma także inne zalety. Rozprawia się z cellulitem i zbija nagromadzoną tkankę tłuszczową. Morsowanie natychmiastowo przyspiesza pracę serca, co powoduje lepsze ukrwienie narządów i tkanek. Ponadto, morsowanie poprawia jakość skóry – wygładza ją i ujędrnia.

  Jeśli ktoś z Was chciałby spróbować tego „ekstremalnego” sportu, to 27.05 .2018 r. w Parku Kasprowicza będzie wystawiona beczka (basenik) napełniona kostkami lodu. Przynieście ze sobą ręcznik i strój kąpielowy i pod czujnym okiem instruktora sprawdźcie co znaczy bycie morsem.

  Moja przygoda z morsowaniem - Obrazek 1  Moja przygoda z morsowaniem - Obrazek 2

   

   

 • 20.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolenie o wolontariacie.

 • Szkolenie o wolontariacie

  20.05.2018

  Szkolenie o wolontariacie

  prowadzone przez Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES

  18.05.2018 r. klasa III E uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym wolontariatu.

  W trakcie szkolenia dowiedzieliśmy się czym jest wolontariat, że jest to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Musimy jednak pamiętać, że określenie bezpłatna nie oznacza bezinteresowna, lecz bez wynagrodzenia materialnego. W rzeczywistości wolontariusz uzyskuje liczne korzyści niematerialne: satysfakcję, spełnienie swoich motywacji (poczucie sensu, uznanie ze strony innych, podwyższenie samooceny itd.), zyskuje nowych przyjaciół i znajomych. Będąc wolontariuszem przeżywa się wiele pięknych chwil, w miły i twórczy sposób spędza czas - można np. uczestniczyć w ciekawych i ambitnych projektach. Jednak to nie wszystko!

  Wolontariat wspomaga rozwój kariery zawodowej

  Pomagając innym możemy zdobywać wiedzę, nowe umiejętności i doświadczenie, które przyda nam się w pracy,  a w związku z tym i lepszą pozycję na rynku pracy.

  Będąc wolontariuszem można nauczyć się: komunikacji interpersonalnej, pozyskiwania sponsorów, rozwiązywania problemów, zarządzania zadaniami i sobą w czasie.

  Mamy nadzieję, ze już wkrótce również u nas w szkole powstanie klub wolontariatu i każdy z Nas będzie mógł spróbować swoich sił w tej dziedzinie  życia.

 • Kampania

  17.05.2018

  Drodzy nauczyciele, koleżanki i koledzy

  serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału
  w kampanii społecznej

  na temat tolerancji pt. "Kochaj, akceptuj, żyj",

  która odbędzie się 24 maja.

   

  organizatorzy klasa 2R

   

 • Warsztaty „Poznawanie szczecińskiego charakteru kulturalnego".

  17.05.2018

  Warsztaty „Poznawanie szczecińskiego charakteru kulturalnego,

   przez pryzmat działalności Szczecińskiego Inkubatora Kultury”.

   

  16.05.2018r. klasa III E uczestniczyła w Warsztatach dotyczących kulturalnego charakteru Szczecina, organizowanych  przez INKU Szczeciński Inkubator Kultury. Jak się dowiedzieliśmy został on powołany 1 września 2011 r. przez Miasto Szczecin jako  odpowiedź na potrzeby organizacji operujących w trzecim sektorze w obszarze kultury. Działa na rzecz organizacji pozarządowych, które dopiero wstępują na ścieżkę rozwijania społeczeństwa obywatelskiego.

  Przedstawiciele organizacji pomagają zarówno tym początkującym, jak i tym od niedawna aktywnym na arenie sektora pozarządowego. INKU wspiera młodych ludzi merytorycznie poprzez organizację warsztatów, konsultacji i innych spotkań. Podpowiada, skąd uzyskać środki finansowane na działania, uczy jak budować wizerunek organizacji - robi wszystko, by nasza aktywność była nie tylko przyjemna i skuteczna, ale także jak najbardziej widoczna i zgodna z obowiązującym prawem.

  Młode organizacje, osoby z pomysłami na działanie w sferze kultury, animatorzy czy grupy nieformalne mogą liczyć tam na wsparcie: infrastrukturalne (wynajęcie powierzchni na prowadzenie biura lub organizację wydarzenia kulturalnego czy warsztatów), marketingowe, doradcze (prowadzenie darmowych, indywidualnych konsultacji księgowo-prawnych i finansowych). Szczeciński Inkubator kultury nie tylko udostępnia urządzenia biurowe, powierzchnie magazynowe oraz składniki majątku, m.in.: system wystawienniczy, sztalugi, rzutnik multimedialny, ale pomaga również nawiązywać kontakty w pierwszym czyli najtrudniejszym okresie istnienia.

  Po tych warsztatach  wiemy już, że jeżeli chcemy podjąć jakiekolwiek działania kulturalne   to zawsze możemy liczyć na wsparcie i pomoc INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

 • Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

  17.05.2018

  Pierwsza pomoc przedmedyczna, w tym pierwsza pomoc psom

  – warsztaty przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną GRYF

   

  Dnia 17.05.2018r. klasa III E uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Ochotniczą Straż Pożarną GRYF „Pierwsza pomoc przedmedyczna, w tym pierwsza pomoc psom”.

  Jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia? Jak bezpiecznie opiekować się dzieckiem? Co zrobić, jeśli jest się świadkiem wypadku drogowego? Coraz więcej osób ma świadomość, jak ważna na co dzień jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie klasy III E już nie po raz pierwszy uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym tego tematu. Mogłoby się wydawać, że przeprowadzenie takich warsztatów jest bezpodstawne, bo przecież, każdy z nas posiada elementarną wiedzę w tym zakresie. Nic bardziej mylnego, jak stwierdzili prowadzący takie szkolenia powinny być powtarzane min. 2 razy do roku. Nikt z nas przecież nie wie jak zachowa się w obliczu stresu – czy nie pomyli np. numeru telefonu, czy będzie wiedział co powiedzieć po połączeniu się z pogotowiem, czy będzie wiedział jak pomóc we własnym zakresie osobie poszkodowanej. Młodzież z kl. III E postanowiła przypomnieć sobie te zasady.

  Warsztaty zawierały elementy resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz obejmowały zastosowanie defibrylatora automatycznego i półautomatycznego (AED) i prowadzone były przy wykorzystaniu fantomów. Program szkolenia obejmował:

  • zasady postępowania w związku z wypadkiem,
  • używanie środków do udzielania pierwszej pomocy,
  • obsługę defibrylatora medycznego (AED),
  • prowadzenie akcji ratowniczej,
  • psychologiczne uwarunkowania zachowania w sytuacji zagrożenia,
  • pracy zespołowej w sytuacji zagrożenia.
 • 17.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty.

 • Warsztaty „Metody komunikacji i odkrywanie świata osób głuchoniewidomych”

  15.05.2018

  Warsztaty „Metody komunikacji

  i odkrywanie świata osób głuchoniewidomych”

   

  15.05.2018 r. klasa III E uczestniczyła w warsztatach „Metody komunikacji i odkrywanie świata osób głuchoniewidomych” przygotowanych przez Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.

  Tak naprawdę nikt z nas do końca nie zdaje sobie sprawy co znaczy brak któregokolwiek zmysłu, a co dopiero dwóch zmysłów umożliwiających swobodną komunikację -  wzroku i słuchu. Warsztaty, w których uczestniczyliśmy przybliżyły nam ten problem.

  Prowadzący rozpoczął od rozdania nam gogli symulujących brak widzenia. Poprosił też, aby nie używając wzroku przynieść papier toaletowy z łazienki, podpisać się na liście obecności w odpowiednim miejscu, czy nalać wodę do kubka. Szybko okazało się, że wykonywanie najprostszych czynności nie zawsze jest łatwe, że istnieją bariery o jakich nawet wcześniej nie pomyśleliśmy. Pokazał nam również wiele przydatnych przedmiotów, używanych w życiu codziennym przez niewidomych i głuchych, np. kółko do parowania  skarpetek, przyrząd sygnalizujący ile zostało nalane płynu do kubka i wiele innych.  Mieliśmy też okazję dowiedzieć się jak postrzegają świat osoby, które nigdy nie widziały lub nie słyszały. Jak odbierają i opisują np. kolory czy muzykę. Zapoznaliśmy się z „Czarną książką kolorów” w której opisane jest jak niewidomi „widzą” barwy („Tomek mówi, że niebieski to kolor nieba, kiedy słońce grzeje go w głowę.” „Dla Tomka kolor żółty ma smak musztardy, ale jest mięciutki jak piórka kurczątek.”)

  Mieliśmy okazję poznać różne metody komunikacji używane przez osoby głuche lub głuchoniewidome. Nauczyliśmy się nawet jednej z nich – alfabetu Lorma. Pod koniec zajęć potrafiliśmy już „odczytać” z pokazywanych liter poszczególne wyrazy. Jeśli trochę poćwiczymy to będziemy mogli bez większego problemu porozumiewać się z osobami, które nas nie słyszą.

   

   

   

   

 • Warsztaty „Metody komunikacji i odkrywanie świata osób głuchoniewidomych”

  15.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty "Metody komunikacji i odkrywanie świata osob głuchoniewidomych".

 • Pikselowe obrazy

  14.05.2018

  Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek  szkołę bez karteczek samoprzylepnych. Zazwyczaj służą jedynie do zostawiania krótkich notatek. Można jednak ich użyć w zupełnie inny, dużo bardziej kreatywny sposób - np.  by tworzyć bardzo wymyślne obrazy.

  Żartobliwa walka na samoprzylepne, kolorowe kartki dotarła  również do nas.

  PIKSELOWE OBRAZY

 • Dzień Dziecka z Caritasem

  14.05.2018

  Dzień Dziecka z Caritasem

  Każdy z nas w głębi duszy zawsze czuje się dzieckiem i każdy z nas lubi dostawać prezenty, ale nie każdy może je dostać…Pomóżmy dzieciom, które czekają na zabawkę, czekoladę czy kredki…. Może dzięki nam pojawi się uśmiech na ich twarzach.

            „Żeby patrząc w lustro nie widziały tylko dziecka z marzeniami, które nigdy się nie spełniają…”

              Klasa III E organizuje zbiórkę zabawek, książek, gier, słodyczy, odzieży, artykułów higienicznych,  materiałów szkolnych (kredki, bloki rysunkowe, zeszyty, farbki itp.). Prezenty mogą być nowe lub używane, ale koniecznie w dobrym stanie.

  Dary można przynosić od 16.05. do 23.05 na długiej przerwie do sali 25.

  Oprócz satysfakcji z niesienia pomocy, każdy darczyńca otrzyma bon zwalniający z odpowiedzi ustnej lub kartkówki na wybranej przez siebie lekcji (bon będzie obowiązywał do końca września 2018r.)

  Niech przewodnimi słowami akcji będą słowa piosenki Stanisława Sojki „Tolerancja”

  Na miły Bóg,..
  Życie nie tylko po to jest, by brać 
  Życie nie po to, by bezczynnie trwać 
  I aby żyć siebie samego trzeba dać…

  Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji – POMÓŻCIE!

  klasa III E

   

  Dzien Dziecka z Caritasem

   

 • 30.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Świnoujścia.

 • Wycieczka do Świnoujścia

  28.04.2018

  27 kwietnia br. uczniowie klasy 2L wybrali się na wycieczkę do Świnoujscia.

  W programie wycieczki było zwiedzanie Podziemnego Miasta znajdującego się na wyspie Wolin. Podziemne Miasto było do niedawna jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w Polsce. Ściśle strzeżony kompleks schronów za czasów PRL-u miał służyć jako Zapasowe Stanowisko Dowodzenia Dowódcy Frontu Polskiego. Nastepnie leśną drogą dotarli do fortu Gerharda. Fort wybudowany w połowie XIX-go wieku jest jednym z najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie i od 2010 roku jest siedzibą Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. W zbiorach Muzeum Obrony Wybrzeża znajduje się blisko 2000 eksponatów. Wśród nich kolekcja umundurowania, armaty, magazyn broni, dokumenty, pamiątki, wyposażenie żołnierzy i wiele innych cennych eksponatów związanych z historią Twierdzy Świnoujście
  W czasie wizyty w forcie uczniowie przez chwilę mogli poczuć się jak rekruci pruskiej armii. Odbyli obowiązkową musztrę wojskową, przeszli próbę ciemności w podziemnych kazamatach Zwieńczeniem wyprawy było pasowanie na stopień wojskowy oraz wystrzał  z XIX wiecznej armaty.

  Opiekunowie:

   

  Katarzyna Kosobucka

  Małgorzata Górska

 • Klasa 2L na wykładach w WSH TWP w ramach AKADEMII SZLIFOWANIA DIAMENTÓW

  28.04.2018

  24 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 2L na zaproszenie Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie w ramach Akademii Szlifowania Diamentów uczestniczyli w wykładach:

   „Służba Więzienna – praca, ludzie, misja” - uczniowie dowiedzieli się Co to znaczy: pracować w więzieniu, pracować z więźniami? Czym się zajmują pracownicy Służby Więziennej, jakie mają zadania, problemy, pomysły?

  Drugi wykład dotyczył problemu przemocy Przemoc rówieśnicza i przemoc domowa” W czasie wykładu uczniowie od nadkomisarz Marzeny Maćkowiak-Pluty usłyszeli: Skąd się bierze przemoc i jakie ma formy? Czy i jak można sobie poradzić, gdy agresorem jest osoba najbliższa, członek rodziny? Druga część wykładu dotyczyła przemocy rówieśniczej. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak się uchronić przed takimi sytuacjami lub gdzie szukać pomocy, gdy już doznali krzywdy?

  Opiekun

  Małgorzata Górska

 • Uczniowie z klasy 2E i 1L w kinie Pionier

  28.04.2018

  23 kwietnia 2018 uczniowie z klasy 2E i 1L w ramach pojektu PROFILIADA realizowanego przez Stowarzyszenie Wolontariuszy „Da Du” obejrzeli film pt: „NAJLEPSZY” w najstarszym kinie PIONIER.

  Film inspirowany życiem byłego narkomana Jerzego Górskiego który po wygranej ciężkiej walce z nałogiem został sportowcem, zdobył m.in. tytuł mistrza świata w triathlonowych zawodach Double Ironman w Stanach Zjednoczonych w czasie 24 godziny 47 minut 46 sekund. Po projekcji odbyło się krótkie podsumowanie z udziałem terapeutów Stowarzyszenia Da Du.

  Zachęcamy każdego do obejrzenia tego filmu i przeczytania książi „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą „ autorstwa Łuksza Grassa.

   

  Opiekun

  Małgorzata Górska

 • Uczniowie z klasy 2E i 1L w kinie Pionier

  28.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uczniowie klasy 2E i 1L w kinie Pionier

 • Wizyta studentów ekonomii z Turcji

  26.04.2018

  Wizyta studentów ekonomii z Turcji

   

  Dnia 26.04.2018 r. w ramach współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania naszą szkołę odwiedziła grupa studentów, którzy przyjechali do Polski z Turcji na Erasmusa. Nasi goście pokazali nam ciekawy film przybliżający obyczaje panujące w ich rodzinnym kraju. Opowiedzieli między innymi o systemie edukacji, sportach jakie uprawiają, tradycyjnej muzyce, typowych potrawach serwowanych w Turcji. Okazało się, że kebab wcale nie jest jedynym rodzajem posiłków jakie spożywają i że kebab robiony w Polsce różni się znacząco od ich tradycyjnego. Chętnie odpowiadali na wszystkie nasze pytania. Dzisiejszą wizytę możemy śmiało określić jako jedną z najciekawszych i najsympatyczniejszych. Pomimo różnic kulturowych przebiegała w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Spotkania tego typu są świetną okazją do „podszlifowania języka angielskiego” i do zdobycia garści informacji na temat kraju, z którego pochodzą nasi goście.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Technikum Ekonomiczne Nr 1 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Nr 3
  ul. Gen. J. Sowińskiego 1
  70-236 Szczecin
  sekretariat@zs3.szczecin.pl
 • (+48) 91-448-90-03

Galeria zdjęć