• SPOTKANIE Z WOJSKIEM OBRONY TERYTORIALNEJ

• 09 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z p. Bartłomiejem Kowalskim , przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej. Wizyta miała na celu zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy wojska, ich głównymi zadaniami, a także predyspozycjami ochotników i warunkami , jakie należy spełnić ubiegając się o pracę w wojsku. Nasz gość  dzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami i osobistymi refleksjami na temat służb mundurowych. Młodzież była zachęcana do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, a także została poinformowana o możliwość odbycia różnych szkoleń na koszt armii, np. prawa jazdy kategorii C, C+E albo D, uprawnień operatora sprzętu ciężkiego, nurka czy skoczka spadochronowego.

• Bezpieczni pod Żaglami

• W dniach 25-26.10.2022 nasz szkoła została zaproszona na warsztaty szkoleniowe ( „praktyka na wodzie”) z projektu „Bezpieczni pod Żaglami” .

Pierwszego dnia udało się nabrać prędkości, gdzie dzięki sile wiatru uczniowie wykonali wszystkie manewry na jachcie Janmor. Drugiego dnia załoga pożegnała sezon zielarski piękną pogodą, gdzie mogliśmy tylko pracować na motorze, np. ratowaniem człowieka za burtą i pierwszą pomocą na pokładzie. Uczniowie samodzielnie wypływali i wpływali na Marinę oraz poznali zasady Desantu. Teraz już czas na teorię i przygotowania do konkursów.