Uniwersytet Szczeciński

W dniu 13 października 2014 r. Zespół Szkół Nr 3 podpisał z Uniwersytetem Szczecińskim Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania umowę o współpracy. Uczniowie uczestniczą we wspólnie organizowanych przedsięwzięciach naukowych i dydaktycznych.

Umowa o współpracy

W dniu 19 listopada 2014 r. uczniowie klasy II E uczestniczyli w warsztatach "Co uczniowie klasy średniej wiedzą o przedsiębiorczości?"
Warszaty połączone z grą decyzyjną prowadzone były przez koła naukowe Ekonomia&Ekologia oraz Ekonomiki Przedsiębiorstw Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy współpracy z Grupą PZU.
Odbyło się również spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami – p. Rafałem Kaczmarkiem, byłym absolwentem WNEiZ, obecnie współwłaścicielem Rocker Club w Szczecinie oraz nowego powstającego lokalnego Browaru Hoker S.C. w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyli również studenci i pracownicy naukowi WNEiZ.
Uczniowie z entuzjazjem uczestniczyli w przedsięwzięciu, niektórzy odkryli w sobie talent do zarządzania przedsiębiorstwem.
Serdecznie dziękujemy Pani dr Agnieszcze Perepeczo za zorganizowanie spotkania dla naszych uczniów.

Marzena Kuczera

19.03.2015 r.  w naszej szkole odbył się cykl wykładów otwartych przygotowanych przez wykładowców Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Lista wykładów otwartych

Być jak Steve Jobs – czyli jak kreować marki, które pokocha świat?

mgr Magdalena Kowalska

19.03.2015 (czwartek)

8.00-9.35

Konsumpcja i jej trendy

mgr Aleksandra Milczarek

23.03.2015 (poniedziałek)

8.00-8.45

Sala 27

Co można w Internecie? Elementy prawa autorskiego.

mgr Marta Łakomy-Zinowik

25 marca (środa)

10.50-12.00

Sala 27

Zobaczyć mózg klienta. Neurologiczne techniki stosowane w biznesie

dr Barbara Wąsikowska i dr Agata Wawrzyniak

27.03.2015 (piątek)

11.40-12.30

Sala 27

- Smartfony narzędziem kampanii promocyjnych – mobile marketing.

- Zdrowie w telefonie – m-health.

- Facebook i inne portale społecznościowe w służbie przedsiębiorcom – social media

- Polak na zakupach w sieci – e-commerce(jeden z tematów)

dr  M. Soboń

30.03.2015 (poniedziałek)