• Publikacje

• Dotychczas ukazały się następujące pozycje:

• Marian Dudek, Matematyka dla szkół średnich, Szczecin 1997
          • Andrzej Kobylec, Podstawy ekonomii, Zbiór zadań cz.I Mikroekonomia, Szczecin 1998
          • Andrzej Kobylec, Barbara Kryk, Grażyna Maniak, Aneta Zelek, Mikroekonomia, Zasady gry rynkowej, Szczecin 1999
          • Grażyna Gabryliszyn, Statystyka, Skrypt dla słuchaczy szkół ekonomicznych, Szczecin 2000
          • Tolerancja wyrazem dojrzałości, Materiały z sesji popularnonaukowej 15 marca 2002. Praca zbiorowa pod redakcją Bogumiła Kubika i Andrzeja Sacharskiego, Szczecin 2002
          • Katarzyna Fałczyńska, Andrzej Kobylec, Internetowe ABC, materiały kursowe, Szczecin 2002
          • Marzenna Kuczera, Bazy danych, ćwiczenia praktyczne, Skrypt dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Profilowanego i Technikum, Szczecin 2003
          • Nasz Bałtyk, nasze rejsy i porty. "Darem Szczecina" na Bornholm. Praca zbiorowa pod redakcją Katarzyny Fałczyńskiej, Andrzeja Kobylca i Wiesława Seidlera, Szczecin 2002

Marian Dudek, Matematyka dla szkół średnich, Szczecin 1997

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich i obejmuje materiał całego cyklu nauczania.
          Książka składa się z 23 rozdziałów zawierających niezbędne wiadomości z algebry, trygonometrii, planimetrii, geometrii analitycznej, rachunku różniczkowego i całkowego oraz rachunku prawdopodobieństwa. Każdy z rozdziałów zawiera podstawowe wiadomości teoretyczne poparte dużą ilością przykładowych zadań o zróżnicowanym stopniu trudności, zadania do samodzielnego rozwiązania oraz tablice wartości funkcji trygonometrycznych.

Pozycja ta skierowana jest przede wszystkim do uczniów myślących ekonomicznie. Zawiera zbiór pytań i zadań z zakresu podstaw ekonomii do samodzielnego rozwiązywania.

Książka ta ma umożliwić uczniom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu mikroekonomii w ramach przedmiotu Podstawy ekonomii. Przygotowuje ona do rozumienia i operowania językiem ekonomii oraz rządzących nią praw.
          W początkowych rozdziałach autorzy wyjaśniają zasady działania mechanizmów rynkowych, by w dalszych wtajemniczyć ucznia w reguły podejmowania decyzji produkcyjnych i cenowych w przedsiębiorstwach.
          Cele przedstawione na początku każdego rozdziału wskazują hierarchię ważności zawartych w nim zagadnień. Każdy rozdział kończy się zestawem pytań i problemów, których rozwiązanie pozwala skontrolować stan wiedzy i umiejętności.

Skrypt zawiera podstawowe wiadomości ze statystyki .Jest pomocny w zrozumieniu węzłowych zagadnień statystycznych przez uczniów Liceum Ekonomicznego, Liceum Handlowego oraz Policealnego Studium Ekonomicznego.

Książka ta prezentuje materiały z sesji popularnonaukowej. Część pierwsza publikacji zawiera referaty naukowe wygłoszone przez Zbigniewa Izdebskiego, Kazimierza Kozłowskiego, Janusza Mieczkowskiego i Włodzimierza Paszyńskiego.
          Część drugą stanowią prace młodzieży na temat tolerancji wyróżnione w konkursie dla gimnazjów i liceów ogłoszonym przez ZSE nr 1 oraz referat podsumowujący pt. Granice tolerancji, wygłoszony przez Jolantę Ciesielską. Wydawnictwo to jest szczególnie polecane młodzieży szkolnej a także nauczycielom i rodzicom.

Pozycja ta przeznaczona jest dla osób, które chcą zgłębić tajniki obsługi przeglądarki internetowej Internet Eksplorer. Założeniem autorów było przygotowanie kompendium wiedzy pozwalającej na samodzielne surfowanie w sieci, wyszukiwanie informacji i dokonywanie prostej konfiguracji programu. Przejrzyste przedstawienie omawianych treści pozwala na łatwe przyswajanie tajników posługiwania się Internetem.

Marzenna Kuczera, Bazy danych, ćwiczenia praktyczne Skrypt dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Profilowanego i Technikum, Szczecin 2003

Tematyka publikacji obejmuje wybrane zagadnienia z projektowania baz danych. W czterech przykładowych bazach opisano podstawowe pojęcia oraz kolejne etapy projektowania w programie Microsoft Access 97. Projekty są różnorodne, uczeń stopniowo poznaje narzędzia dostępne w programie. Pozycja zawiera ćwiczenia do pracy samodzielnej oraz testy ze znajomości pojęć i umiejętności obsługi programu MS Access.

Jest to pozycja z serii Zeszyty Edukacji Morskiej (Nr 2/2002) zawierająca materiały z sesji popularnonaukowej na temat rejsu na Bornholm, w którym udział wzięli uczniowie ZS Nr 3. Wydawnictwo to jest szczególnie polecane dla uczestników konkursów wiedzy morskiej.