• Szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego

• Dnia 11.06.2016 r. w Obiektach Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie przy ul. L. Rydla odbyło się szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego. W ramach warsztatów odbyły się 4 bloki zajęciowe:

1. Zajęcia na basenie (płytkim)

Nauka holowania poszkodowanego, podstawowe chwyty w ratownictwie wodnym, nauka skoku ratowniczego

1. Zajęcia na basenie (głębokim)

Podstawowe style pływackie - egzamin i możliwość wyrobienia karty pływackiej.

1. Zajęcia na Orliku

Pokaz BLS, nauka resuscytacji krążeniowo oddechowej, sygnały wzywania pomocy

1. Zajęcia na orliku

Nauka rzutów pomocami ratowniczymi (koło ratunkowe, lina ratownicza)

Zajęcia były wyczerpujące, ale bardzo przydatne. Każdy z nas nauczył się w jaki sposób reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu w trakcie pływania po akwenach wodnych. Poza tym była to świetna zabawa, a dla większości z nas również możliwość wyrobienia karty pływackiej.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatów mogą przydać się w różnych sytuacjach na wodzie, ale  również w trakcie życia codziennego.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sezon w pełni - szkolenie dla członków SKEM z zakresu ratownictwa wodnego.