Zadania samorządu

Zadaniami Samorządu Szkolnego są mobilizacja młodzieży do pracy w organach samorządowych szkoły i środowiska lokalnego oraz kształtowanie umiejętności prezentowania własnego stanowiska na forum publicznym.

Samorząd Szkolny podejmuje następujące działania:

1. w zakresie organizacji imprez wewnątrzszkolnych:
    • imprezy integracyjne dla uczniów klas pierwszych, celem których jest przyjęcie tych uczniów do społeczności Zespołu Szkół Nr 3
  2. w zakresie promocji szkoły:
    • przygotowanie prezentacji i udział w "Targach szkół"
    • prezentacja dorobku artystycznego szkoły w imprezach "Szkoła to żywioł"
    • prezentacja oferty kształcenia Zespołu Szkół Nr 3 na Targach Szkół Szczecina i Polic
    • organizowanie "Dni otwartych szkoły"
  3. w zakresie współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Szczecina:
    • wybory kandydatów do MRMS
    • reprezentowanie uczniów ZS Nr 3 w MRMS

Samorząd Szkolny aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. Współuczestniczy w tworzeniu i opiniowaniu dokumentów dotyczących społeczności uczniowskiej. Reprezentuje prawa uczniów i występuje w ich obronie. Współpracuje z dyrekcją Szkoły, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Pedagogiem Szkolnym.