• Archiwum

• W dniach 30. 09 - 1. 10. 2011r. uczniowie naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła Turystyczno- Krajoznawczego wyjechali do Gogolic aby wziąść udział na Ogólnopolskich Marszach na Orientację KON-TIKINO. Uczestnicy zostali podzieleni na dwa zespoły w każdej z kategori do których zostali zapisani. Etap dzienny oraz etap nocny zakończył się mokrymi butami, ogniskiem w gronie zapalonych turystów mających już doświadczenie w tego typu imprezach. Całe wydarzenie zakończyło się rozdaniem nagród, pamiątkowych znaczków, dyplomów i zrobieniem zdjęć. Impraza oficjalnie została zamknieta przez burmistrza Gogolic. Naszą szkołę w marszu reprezentowały Angelina Kozicka, Roksana, Kozicka, Ada Miodek, Karolina Recka i opiekun Magdalena Burza.

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował Wybory Misstera Zespołu Szkół Nr 3. Do konkursu przystąpili najwięksi klasowi przystojniacy, którzy rywalizowali przed bardzo rygorystycznym  Jury.

Po przedstawieniu uczestników i wykonaniu przez nich przeróżnych zadań wybrano czwórkę najbardziej błyskotliwych, zabawnych i uroczych chłopaków: Jarosława Rutkowskiego i Pawła Krzyżańskiego z klasy 4I, Zbyszka Kędzie klasa  1R i Przemysława Chmielewskiego z klasy 3L, którzy pomiędzy sobą rywalizowali o tytuł najlepszego. Po dogrywce Jury zdecydowało, że Missterem Zespołu Szkół Nr 3 w roku szkolnym 2011/12 zostaje Przemysław Chmielewski z klasy 3L natomiast tytuł Wicemisstera otrzymał Jarosław Rutkowski z klasy 4I.

Zwycięzcy otrzymali bilety do Multikina na dowolny seans oraz pamiątkowe dyplomy.  Impreza cieszyła się dosyć dużym zainteresowaniem oraz została bardzo pozytywnie odebrana w środowisku uczniowskim dlatego Wybory Misstera wpiszą się na stałe w kalendarz imprez ZS 3 w Szczecinie. A my czekamy na kolejną edycję już za rok.

Od lewej: Paweł Krzyżański, Jarosław Rutkowski, Zbyszek Kędzia i Przemysław Chmielewski.

Dnia 29 września 2011r. odbyły się Szkolne Prawybory Parlamentarne. Komisja stwierdziła następujące wyniki:

W wyborach do sejmu oddano 395 głosów w tym 21 głosów nieważnych.

5 procentowy próg wyborczy przekroczyły następujące komitety

- KW Ruch Palikota 47 (6 mandatów poselskich)
          - KW Platrofma Obywatelska 17% (2 mantady poselskie)
          - KW Prawo i Sprawiedliwość 11% (2 mandaty poselskie)

- KW Nowa Prawica JKM 9% (1 mandat poselski)
          - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej 8%(1 mandat poselski)

Kolejne komitety otrzymały nastepujcy procent głosów ważnych:

- KW Polskie Stronnictwo Ludowe 3%
          - KW Polska Jest Najwazniejsza 2%
          - KW Polska Partia Pracy 2%
          - KW Prawica Rzeczypospolitej 1%

W wyborach do senatu oddano 395 głosów, w tym 29 głosów nieważnych.

Jedyny ważny mandat senatorski otrzymałby

Norbert Obrycki zdobywając 25% ważnych głosów

Pozostali kandydaci zdobyli następujący procent głosów ważnych:

- Longin komołowski 22%
          - Stanisław Flejterski 20%
          - Krzysztof Zaremba 18%
          - Bartłomiej Toszek 8%
          - Sławomir Osiński 7%

Przypominamy, iż szkolne prawybory parlamentarne nie mają wpływu na wynik wyborów,
          które odbędą się 9 października 2011r.